Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

nefretis ja najczesciej jak sie budze,,,,raz wroce do lozka i zaraz drugi....w ciagu dnia raczej...ok...ale zauwazylam ze po slodkim mam jazde....

wystraszylam sie bo jak mialam usg na koniec sierpnia jak bylam w pl....radiolog pyta a boli pania brzuch dolem/??ja mowie raczej nie...a on bo tu jest jakies zwezenie i zaleganie masci...tak napisal....ale wezly dookola nie powiekszone...i ja juz jazda....polecialam z tym do gastro...wystraszona a on:ze to nic groznego...jelito sie kurczy i poszerza,,,to jest flak,,a zalegajaca masc to kal...prosze sie nie martwic i tyle...a ja se mysle ze moze moglam isc na kolonke(((:

 

-- 04 gru 2014, 12:09 --

 

nefretis wyniki mialam na koniec sierpnia...wszystko ok;))laczanie z prob watrob i enz trzustkowymi...Ob 7 a Crp tez niskie...nie pamietam...w kazdym badz razie w normnie;)

 

mam 33lat;))wiec mloda koza....:))a zachowuje sie jak stara babka;))))

ja chce wierzyc ze to ZJD chce i musze.....ale jakis tam lek jest.....ze nie zawsze to ZJD((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie boisz o trzustke to zrob jeszcze enzymy trzustkowe i cukier. ALe nie wierze, żadna tam trzustka. Trzustka daje silne objawy, ból, zauważalne problemy.

Zaleganie moze byc od kurczenia jelit, masz drazliwe skurczone wiec sie zbiera.

Słucha a nt. tego bólu z prawej napisz ile czasu Cię bolało i czy codziennie? Ja też mam dość, raz boli raz nie. Nie da sie życ

 

-- 04 gru 2014, 12:12 --

 

nefretis

wyniki mialam na koniec sierpnia...wszystko ok;))laczanie z prob watrob i enz trzustkowymi...Ob 7 a Crp tez niskie...nie pamietam...w kazdym badz razie w normnie;)

 

mam 33lat;))wiec mloda koza....:))a zachowuje sie jak stara babka;))))

ja chce wierzyc ze to ZJD chce i musze.....ale jakis tam lek jest.....ze nie zawsze to ZJD((:

 

łe to super, ja też mam wszystko w normie. też niby młoda a zamiast cieszyc sie zyciem to wieczne objawy, chęc badań

wczoraj na tej gastroskopii w kolejce sami starsi ludzie. Byłam najmłodsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis dlugo mnie bolalo okolo roku,,,((;ale jaki masz ten bol...taki ucisk?czy szczypanie pieczenie....mnie bolalo jak jechalismy z pl do uk najmocniej...nie moglam wysiedziec tak gniotlo((:przeszlam na diete....zaczelam pic jakies eliksiry na oczyszczona watrobe...i przeszlo...widzisz watroba wyszla mi stluszczona na usg a proby watrobowe ok...hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie boisz o trzustke to zrob jeszcze enzymy trzustkowe i cukier. ALe nie wierze, żadna tam trzustka. Trzustka daje silne objawy, ból, zauważalne problemy.

Zaleganie moze byc od kurczenia jelit, masz drazliwe skurczone wiec sie zbiera.

Słucha a nt. tego bólu z prawej napisz ile czasu Cię bolało i czy codziennie? Ja też mam dość, raz boli raz nie. Nie da sie życ

 

-- 04 gru 2014, 12:12 --

 

nefretis

wyniki mialam na koniec sierpnia...wszystko ok;))laczanie z prob watrob i enz trzustkowymi...Ob 7 a Crp tez niskie...nie pamietam...w kazdym badz razie w normnie;)

 

mam 33lat;))wiec mloda koza....:))a zachowuje sie jak stara babka;))))

ja chce wierzyc ze to ZJD chce i musze.....ale jakis tam lek jest.....ze nie zawsze to ZJD((:

 

łe to super, ja też mam wszystko w normie. też niby młoda a zamiast cieszyc sie zyciem to wieczne objawy, chęc badań

wczoraj na tej gastroskopii w kolejce sami starsi ludzie. Byłam najmłodsza.

U mnie było to samo, z reguły gastro i kolono robią starci ludzie,dziwnie się na mnie patrzyli, ale jako syn personelu medycznego wszedłem bez kolejki, myślałem, że mnie zjedzą, ale dzięki temu bardzo miło było przed gastro, bo mnie pocieszały pielęgniarki , i uspokojały z innymi pacjentami się tak nie obchodziły.

U mnie dzisiaj cóż, chyba złapałem jelitówkę, bo kolega koleżanki u której wczoraj nocowałem, ma i dziś mnie kręci w brzuchu tak , że masakra.

Jak wracałem od niej cały zlałem się potem, oczywiście , wkrętka, że jak będę wracać do domu to zemdleję nie dojdę do domu i coś się stanie, ale jakoś doszełem i do was piszę. Dziś na tapecie podstępny nowotwór zwany szpiczakiem mnogim, stawy mnie niepokoją, ale nie czytam tylko przypominam sobie co czytałem wieki temu, za wiele nie pamiętam, ale martwię się trochę. Jutro ta wizyta u internistki, ale nie wiem czy pójdę, może jak bd mieć fundusze po prostu pójdę na to usg tarczycy i tyle?Iternistka nic nowego mi nie powie, taczycy palpitacyjnie nie zbada,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis dlugo mnie bolalo okolo roku,,,((;ale jaki masz ten bol...taki ucisk?czy szczypanie pieczenie....mnie bolalo jak jechalismy z pl do uk najmocniej...nie moglam wysiedziec tak gniotlo((:przeszlam na diete....zaczelam pic jakies eliksiry na oczyszczona watrobe...i przeszlo...widzisz watroba wyszla mi stluszczona na usg a proby watrobowe ok...hmmm...

 

wątroba na USG wyszła OK, to samo próby. Gniecie, wkurza, czasem piecze, szczypie. Czasem ukłuje a czasem po prostu zaboli. Tak wiec róznie. Powiedz co piłas moze tez zaczne

ja jestem tez na diecie (bezglut i beznabiał) w sumie zero słodyczy. I nic.

 

-- 04 gru 2014, 12:52 --

 

U mnie było to samo, z reguły gastro i kolono robią starci ludzie,dziwnie się na mnie patrzyli, ale jako syn personelu medycznego może jak bd mieć fundusze po prostu pójdę na to usg tarczycy i tyle?Iternistka nic nowego mi nie powie, taczycy palpitacyjnie nie zbada,.

 

To moze dzieki jelitóce zapomnisz o innych objawach. Ja ostatnio chciałam miec grype i zobaczyć czy mam dalej sensacje w brzuchu i lęk. Taki test:)

Sinister, zemdlałes kiedys publicznie? Widze , ze ta tarczyca nie daje Ci spokoju. Ale rozumiem , każdy mysli o swojej zmorze, zmiast cieszyc sie nadchodzącymi Świętami i tym miłym czasem

 

-- 04 gru 2014, 12:55 --

 

TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI ZA 2H MAM PSYCHIATRE, mam nadzieję na jakieś zmiany, chciałabym coś na wyciszenie. Mam tez problemy ze snem i energią do zajęc (czasami czuje demotywacje typu, ze po co mam coś robic i tak zdechne i po co to wszystko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis pozniej ci wysle na prywtna wiadom...to eliksir od dietetyczki:))

daj znac co u psych?ja bralam leki chodzilam na psychoterapie...nic mi to nie dalo((:tak jak mowila moja mama...jak sama se nie pomozesz to nikt ci nie pomoze((:i taka prawda kochani.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam bóle w plecach, i krzyż i na środku i w ogóle wszędzie. tez zaczęłam się martwić, że to trzustka, i odkąd zaczęłam się martwić chyba ona własnie zaczęła mnie boleć (gdyby nie jazda z Anna Przybylska w zyciu bym nie pomyslala, ze to trzustka, tym bardziej, ze codziennie 4h spedzam w pociagu). jesli chodzi o jelita, tak jak pisalam wczesniej, czuje sie jakbym miala tam stado krasnali :) mozecie zrobic sobie badanie na krew utajana w kale, ja ostatnio mialam, przez moja anemia, czy czasem nie ma krwawien wlasnie z jelita, ale wszystko wyszlo dobrze. takie badanie kosztuje okolo 25 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis wiecz wysle.....teraz lece na uczelnie....a potem mam gosci imieninowych;))

 

martini123 ja robilam na krew utajona w sierpniu wyszlo ok;))na helicobacter tez robilam...:)

mysle ze cos w tym jest iz im wiecej o tym myslimy to ta czesc ciala boli(((:tak mialam z glowa....4mace dzien w dzien....do tego dretwienia policzka wargi itd...po rezonansie przeszlo:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, poczekalabym na Twoim miejscu i zrobiła usg to jest najpewniejsze. Np. Moja mama zawsze miała dobre wyniki z krwi a usg nie koniecznie...

 

-- 04 gru 2014, 16:48 --

 

marta80, tak możemy sie napić...choć rocznica na tym forum to raczej powód do świętowania nie jest ale jakieś wino wieczorkiem czemu nie :) wszystkiego najlepszego z okazji imienin zdrowka :*:* co to za eliksir o ktorym piszesz....

 

Wiecie ta hipochondia nie ma konca na prawdę...dziś od rana macam piersi...nawet mężowi kazałam je badac niby nic tam nie ma... Chyba... Tzn to chyba są gruczoly...

 

nefretis, ciekawa jesTem jak u psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, a moge zapytac ile masz lat?

Bo ja nigdy nie miałam...lekarz powiedział ze dopiero od35 roku życia chyba ze cos niepokoi. Mnie wiadomo. Niepokoi wszystko hehe :) moze po nowym roku zrobię...

Bzdura. Ja robiłam usg od dawna raz na dwa lata tak jak cytologię

A od 35 r.ż. co rok

Mam torbiele nieduże w obu piersiach więc wole sprawdzać

 

Później gdzieś po 40-tce mammografia bo jest inna struktura piersi i usg niewiele już pokażę

 

 

 

 

No właśnie ta tarczyca nie daje mi niestety spokoju, jak myślicie powinienem iść jutro do tej internistki i zrobić te badania krwi ponownie na tarczycę, czy poczekać, aż będę mieć kasę i zrobić to usg tarczycy?

 

Ja bym zadowoliła się badaniami, ale nie tylko TSH ale również FT3 FT4

Jak będą dobre to na razie poczekaj z tym usg szkoda kasy. Lepiej jak ci na nfz lekarz da skierowanie, jak będzie potrzeba to na pewno da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, to co Twoim zdaniem powinnam lecieć na kolejne badanie?

Bzdura? Czyli doświadczony lekarz Twoim zdaniem nie ma racji?!

No jesli tak jak pisałas nigdy nie robiłas usg piersi to czas najwyższy i to zupełnie bez związku z nerwicą. Zdrowe kobiety tez powinny badac piersi i robi cytologię

A doświadczony lekarz nie ma racji, bo na jaką stronę byś weszł to piszą że raz w roku usg i cytologia sa najrozsądniejszym czasem na badanie

No i szkoda że ten lekarz nie wie jak wiele młodych kobiet (20-30 lat) jest po raku piersi, zwykle wyleczonym ale kończącym się mastektomią na przykład :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie sobie nic nie wkręcam. Boli mnie wszystko zwłaszcza głowa ale to kac. Nie czytam nic na internecie o chorobach. Wczoraj stwierdziłam ze trzeba się cieszyć tym co jest tu i teraz bo na resztę nie mam wpływu. Mam fajna prace fajnych znajomych którym ciągle tylko opowiadań co mnie boli. Dostałam duży awans w pracy. Trzeba w końcu się tym cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angie a Ty jak? Boli coś? :?:

Moja wizyta trwała krótko, psychiatra mnie zna sprzed 7 lat wiec od razu wiedział...nie powiedział zbyt wiele, dał ten lek (brałam to kiedys i było super) i juz. Nie wiem jak bedzie teraz.

Malenstwo masz rację ja tez mam szczesliwe zycie, szkoda tylko ze mna cos nie tak. Kazdy inny na moim miejscu skakałby z radości, bo naprawdę nie mam źle. A jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba sobie czas dam. W poprzedni skierowaniu na badanie na tarczycę, ona tylko cholesterol zaznaczyła i TSH, a FT3 i FT4 nie, czyli mi nie da ( Te wszystkie 3 miałem jak robiłem prywatnie ), więc lipa , bo po samym THS nadczynności mi nie stwierdzi, ale po FT3 i FT4 już tak. Nie wiem, co mnie martwi to bóle stawów i ich czerwienienie przy dotyku, tkliwość skóry itp, nie wiem skąd to się bierze. I tu się nasuwa myśl, że to raczej nowotwór, albo kości, albo krwi, nerwica swoją drogą, ale takich objawów raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, z tego co wiem to wszędzie pisze ze usg od 35 roku życia. nefretis, no ja juz zaczynam miec jazdę na raka piersi wlasnie....

 

-- 04 gru 2014, 20:40 --

 

Powiem wam ze płakać m sie chce kiedyś po badaniach miałam chociaz kilka dni przerwy z wkrecańiem sobie chorób a teraz prosze...przed wczoraj badanie dziś juz ostry wkret na kolejnego raka...i juz mnie tu ktoś na badania wysyła....wiecie co jak nie przestaniemy sie badac to koniec z nami zamkną nas w wariatkowie.

Ja bym musiała miec wszystkie możliwe badania to moze na miesiąc dałabym spokój...

Masakra jakas....:( jeszcze bola mnie kosci (możliwe ze to borelioza wraca) a ja juz ze Przerzut do kosci nie mam siły na prawdę juz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×