Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUWOKSAMINA (Fevarin)


Lu_80

Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluwoksamina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      41
    • Nie
      10
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja CR jest zarejestrowana w USA do leczenia fobii społecznej. Jeśli chodzi Ci o leki na fobię społeczną, to zarejestrowane są paroksetyna (największa skuteczność w badaniach z SSRI), sertralina i wenlafaksyna. Złotym standardem są klasyczne MAO - fenelzyna (nardil) ale u nas niedostępne. Wysoką skuteczność mają też benzo (najlepszy klon), ale nie nadają się do leczenia długoterminowego. Z innych leków to jest jeszcze moklobemid zarejestrowany na fobię społeczną. U mnie najlepiej działają leki dopaminowe - bupropion w części likwidował moją fobię, metylofenidat podobnie (chociaż nie nadaje się wg. mnie do długotrwałego leczenia), selegilina słabiej. U mnie ogólnie na lęk też w części działała mirtazapina, ciekawi mnie też sam buspiron (bez dodatku SSRI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 3 tygodni biore fevarin i poprawa na 5% dzis mam zwiekszyc dawke z 50 na 100mg wieczorem. Czy przy zwiekszeniu dawki moze wystapic zle samopoczucie skutki uboczne troche sie boje bralam spamilan ktory po miesiacu nie pomogl a po paroxinorze znalazlam sie na pogotowiu bardzo prosze o odpowiedz

 

-- 04 sty 2015, 17:12 --

 

:why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według wikipedi Fluwoksamina ma wskazania do leczenia nerwicy natręctw i fobii społecznej.Czyli niby okej.To będzie mój ostatni już lek jeśli anafranil i moklobemid da ciała.Jeszcze 3 miechy daje anafranilowi żeby dobić do tych 6 miesięcy potem biorę sie za moklobemid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej ja mam pecha anafranil skutki uboczne paroxinor straszne spamilan rowniez i teraz fevarin miesiac i nieznaczna poprawa smutno a czy w ogóle ktos wyleczyl sie z nerwicy natrectw(myśli natretne) i nerwicy lekowej bo ona zawsze powraca jesienią

Ja również czekam na działanie leku a dokładnie anafranilu,już prawie 3 miesiące biorę i dalej dokuczają mi natręctwa i fobia społeczna o depresji nie wspominając.Musisz dac pół roku i spokojnie czekać na poprawe.Nic innego nie pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to az tyle czasu jak z tym żyć? leki glupie mysli nic mi sie niechcenie jeju mialam dwa lata temu atak nerwicy lekowej po smierci dziadka a teraz wrocila znow ze zdwojona sila po pobycie mamy w szpitalu tez przykra historia mojej mamy :cry:

Nie martw się napewno będzie lepiej,ten lek jest dobry na natręctwa powinien ci pomóc ale kiedy to ja ci nie powiem.Może to być 2 tygodnie a mogą to być az 6 miesięcy.Ja też jestem już ostro wkurwiony tym czekaniem a biorę jeden z lepszych leków na ZOK,już prawie 3 miechy.

Kiedys musi nastąpić ta poprawa,nie wierze że lek nie zaskoczy tyle cierpień i katuszy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te natrectwa powracaja? Czy je sie wyleczy i koniec bo mi nerwica lekowa piwrocila w ciagu 2 lat a jaki lek bierzesz bo ja do tego clonazepam 0,5 3 razy dziennie i 100 mg fevarinu we wtorek mam wizyte. Moze bylo by lepiej gdybym miala prace a tak siedze w domu i przemyslam i dzien dnia to samo jest . Tak chciałabym zeby bylo juz lato zycze zdrowka dużo i znacznej poprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że mogą powrócić jak sie lek odstawi,te leki jeśli już zadziałają to działają jeśli sie je bierze cały czas,po odstawce choroba może wrócić.Ja oprucz anafranilu 150mg biorę jeszcze olanzapinę 10mg i na sen mianseryne 30mg.Doraźnie biorę xanax 0.5mg i lorafen 1mg.Już odliczam dni kiedy obudzę się i wszystko będzie normalnie.Napewno lekarz zwiększy ci dawkę bo od 100mg sie zaczyna a max dawka to 300mg tego fevarinu.Również życzę szybkiej i konkretnej poprawy i pisz jak możesz jak sie czujesz od czasu do czasu.pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Wy tez rozmawiacie ze soba w myslach ? Teraz mam isc do psychiatry i caly czas mysle co mu powiem czy to sa natrectwa? Juz sama nie wiem co mi jest mam fevarin i clonazepam lekka poprawa bo nie mam lęków ale te myslenie ciagłe no i brak sił i checi do dzialania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z lekarzem o jakimś dobrym neuroleptyku na natręctwa,olanzapina jest bardzo dobra,wiem bo sam biorę i raczej nie tyje po niej bo i dawka nie jest wysoka-10mg,polecam tez rispolept ale przy nim możesz mieć akatyzje,ja miałem i musiałem zrezygnować z niego.

W natręctwach tak sie rozmawia,ze samym sobą analizuje różne niechciane czyny lub myśli natrętne,pogadaj z lekarzem napewno ci dawkę podniesie i coś doda na natręctwa.Mi teraz najbardziej dokucza fobia społeczna i depresja,ZOK już mam w jakimś stopniu zaleczony,ale i tak do roboty w tym stanie nie moge iść-wegetuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze to natrectwa ciezko sie z tym zyje kiedys mialam sulpiryd i rudotel tez mnie wyleczyl. Ja ogolnie to przezylam nie mile doswiadczenie mama na zatoki dostala metypred ktory wywolal psychoze. 3 tyg w szpitalu psychiatrycznym co nie powinna bo kiedy skonczyla ostatnia tabletke steroidu psychozy minely i byly leczone skutki halopolidolu czy jakos tak i ja wtedy patrzac na tych ludzi chorych przy odwiedzinach dostalam nerwicy lekowej pozniej depresji teraz natrectw 4 miesiace juz tak cierpie

 

-- 10 sty 2015, 16:40 --

 

To dobrze ze to natrectwa ciezko sie z tym zyje kiedys mialam sulpiryd i rudotel tez mnie wyleczyl. Ja ogolnie to przezylam nie mile doswiadczenie mama na zatoki dostala metypred ktory wywolal psychoze. 3 tyg w szpitalu psychiatrycznym co nie powinna bo kiedy skonczyla ostatnia tabletke steroidu psychozy minely i byly leczone skutki halopolidolu czy jakos tak i ja wtedy patrzac na tych ludzi chorych przy odwiedzinach dostalam nerwicy lekowej pozniej depresji teraz natrectw 4 miesiace juz tak cierpie

 

-- 10 sty 2015, 16:49 --

 

Olzapina ale ja nie mam schizofrenii ani psychozy teraz sie boję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FLUWOKSAMINA W ZABURZENIACH

LĘKOWYCH Z NAPADAMI PANIKI

W 1964 roku Donald Klein (41) jako pierwszy

opisał zmniejszenie liczby napadów paniki u chorych

leczonych imipraminą. Podobną, a według niektórych

badań większą skuteczność w leczeniu napadów

paniki wykazuje klomipramina, lek trójpier-

ścieniowy o silnym działaniu serotoninergicznym.

Obecnie, podstawowymi lekami w farmakoterapii

zaburzeń lękowych z napadami paniki są SSRI.

W 1987 roku opublikowano wyniki pierwszego badania

przeprowadzonego metodą podwójnie ślepej

próby, w którym wykazano podobną skuteczność

klomipraminy i fluwoksaminy w grupie 38 pacjentów

z napadami paniki bez agorafobii (9). Innymi

badaniami objęto grupę 50 chorych z napadami paniki,

którzy metodą randomizacji przydzielani byli

do grupy leczonej fluwoksaminą w średniej dawce

200 mg / dobę lub placebo. Podczas 8-tygodniowej

obserwacji, leczenie fluwoksaminą w porównaniu

FLUWOKSAMINA – NAJDŁUŻEJ STOSOWANY LEK Z GRUPY SELEKTYWNYCH INHIBITORÓW WYCHWYTU SEROTONINY170

z placebo spowodowało istotne zmniejszenie czę-

stości napadów paniki oraz poprawę niesprawności

wywołanej chorobą (34). Celem innych, randomizowanych

badań było porównanie skutecznośći

fluwoksaminy, psychoterapii poznawczej i placebo

(5). Po 8 tygodniach terapii 81% pacjentów leczonych

fluwoksaminą nie miało napadów paniki co

istotnie przewyższało odsetek pacjentów w grupie

otrzymującej placebo (29%). Asnis i wsp. (2001)

(3) opublikowali rezultaty badania obejmującego

188 chorych z zaburzeniami lękowymi z napadami

paniki, z którego wynika, że fluwoksamina skuteczniej

niż placebo zmniejszała częstość i nasilenie

napadów. Istotną statystycznie poprawę w tym zakresie

stwierdzono po tygodniu leczenia. Z przeprowadzonej

przez Boyera (1995) (7) metaanalizy

27 badań, którymi objęto 2348 chorych z zaburzeniami

lękowymi z napadami paniki wynika, że leki

o działaniu serotoninergicznym (klomipramina,

fluwoksamina, paroksetyna) są skuteczniejsze od

imipraminy i alprazolamu.

 

---być może jest to ten lek , którego szukam .

Opanować lęk , a jeśli jest cos lepszego w tym względzie od Alprazolamu to musi to być AS w rękawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylam u lekarza nie zwiekszyl mi dawki fevarinu. Clonazepam zamienil na sedam 3 bo juz nie czulam jego dzialania a rano kazal pic MOKLAR po to aby mi sie chcialo cokolwiek robić. Nie wiem jak ten zestaw podziala na mnie. Aż sie boje

 

-- 16 sty 2015, 06:49 --

 

Kurde czuje sie jeszcze gorzej wstaje rano mam napad leku i glupie myśli nie wiem czy to skutek odstawienia clonazepamu (pilam 3x 0,5). Kiedy to sie skonczy bo czuje sie jeszcze gorzej a fluvoksamina jeszcze nie dziala choć biore ja od 8 grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluwoksamina szyciej zaczyna działać od sertaliny,ma słabe powinowactwo do receptorów postsynaptycznych co powoduje mniej nasilony lęk a takze mniej niż inne SSRI ingeruje w libido,ponatdo oddziałuje stosunkowo silnie na receptor sigma 1 co skutkuje poprawą funkcji poznawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluwoksamina szyciej zaczyna działać od sertaliny,ma słabe powinowactwo do receptorów postsynaptycznych co powoduje mniej nasilony lęk a takze mniej niż inne SSRI ingeruje w libido,ponatdo oddziałuje stosunkowo silnie na receptor sigma 1 co skutkuje poprawą funkcji poznawczych.

 

Super,bardzo dziekuje.Czyli jakos na koncentracje wplynie?Mam z tym ogromny problem.

Jest jakas pewna informacja co do tego,czy wplynie na dzialania kompulsywne?Cierpie na zaburzenia odzywiania,ostatnio przewaza bulimia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×