Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Warszawa] Nasza Stolica


Don Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką bardzo dużą prośbę do wszystkich mieszkających w Warszawie...

Oprócz chad dodatkowo rozpoznano u mnie Borderline.Zalecono mi rozpoczęcia psychoterapii,lecz mam taki problem,pracuję codziennie od 8 do 16,pracuje w Warszawie ,na Wóycickiego i teraz myślę że jedyna szansa na terapię to gdzieś w pobliżu mojej pracy,gdyż nie będę traciła czasu na dojazdy,a oprócz tego byłyby to godziny po 16.Nie znam za bardzo Warszawy,bo mieszkam poza ,do Warszawy dojeżdżam teraz do pracy.

Ja proszę o pomoc i o wskazanie mi jakiejś poradni zdrowia psychicznego gdzie mogłabym rozpocząć psychoterapię na NFZ.Na prywatną mnie nie stać,tym bardziej że muszę oddać pożyczki jakie zaciągnęłam jak była w górce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam właśnie do PZP w Bielańskim i jest możliwość,ponoć są terapeuci z różnych nurtów,muszę najpierw przejść przez psychologa.No i to wszystko dopiero od nowego roku ale ważne że jest światełko w tunelu.Mam nadzieję że nie pogrążę się jeszcze bardziej do tego momentu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz chad dodatkowo rozpoznano u mnie Borderline.

 

w takim razie witam koleżankę z podobną diagnozą ;) i widzę, że z podobnym leczeniem farmakologicznym :)

 

Dziękuję :) Choć szczęśliwa wcale nie jestem wręcz załamana.Ale miło widzieć kogoś podobnego.Jak sobie radzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to pora wybrać się do lekarza, przyznać się że się ma depresję i poprosić o dobranie leków. Jako że studiuję na UW to mam prawo korzystać z CenterMedu. Spośród specjalizacji nie widzę psychiatrii nad czym strasznie boleję ze względu na większy profesjonalizm ale za to mają psychologa na Mochnackiego (Ochota). Jest tu ktoś kto korzystał z ich usług? Jak je oceniacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś wie jakie są terminy oczekiwania na pierwszą wizytę u psychiatry w różnych PZP w wawie?

Wiem na pewno, że w tej na Bródnie jest to pół roku i słyszałam, że w innych podobnie a zależałoby mi na szybszym dostaniu się do specjalisty.

 

Rozmawiałam nieformalnie z jedną panią psychiatrą i stwierdziła u mnie socjofobię, osobowość unikającą, zależną (po krótkiej rozmowie), ale też inna lekarka podejrzewa depresję, nieprawidłowe relacje z rodzicami (być może agorafobię i kto wie co jeszcze :( ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś wie jakie są terminy oczekiwania na pierwszą wizytę u psychiatry w różnych PZP w wawie?

Wiem na pewno, że w tej na Bródnie jest to pół roku i słyszałam, że w innych podobnie a zależałoby mi na szybszym dostaniu się do specjalisty.

 

Rozmawiałam nieformalnie z jedną panią psychiatrą i stwierdziła u mnie socjofobię, osobowość unikającą, zależną (po krótkiej rozmowie), ale też inna lekarka podejrzewa depresję, nieprawidłowe relacje z rodzicami (być może agorafobię i kto wie co jeszcze :( ).

 

Ryska,u mnie możesz już nawet w ten piątek.Przyjmuję doktor do której zapisuje się tego samego dnia i tego samego dnia Cie przyjmuje.Co prawda czeka się od cholery ale warto- pani doktor to taka starsza pani,bardzo miła i życzliwa.

A z której części Warszawy jesteś?Bo ja mieszkam poza,w Nowym Dworze Mazowieckim.Z centrum Warszawy jest pks do nas oraz taka prywatna firma "translud"

 

A byłaś już kiedyś u psychiatry?Bierzesz jakieś leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to pora wybrać się do lekarza, przyznać się że się ma depresję i poprosić o dobranie leków. Jako że studiuję na UW to mam prawo korzystać z CenterMedu. Spośród specjalizacji nie widzę psychiatrii nad czym strasznie boleję ze względu na większy profesjonalizm ale za to mają psychologa na Mochnackiego (Ochota). Jest tu ktoś kto korzystał z ich usług? Jak je oceniacie?

W Internecie oceniają ją dobrze.

 

Natomiast - jak skorzystać z usług CenterMedu? Pamiętam, że na początku ubiegłego roku akademickiego dawali karteczki jakoweś z tym chyba związane i coś tam długopisem po nich trzeba było popisać, ale nie wiem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś wie jakie są terminy oczekiwania na pierwszą wizytę u psychiatry w różnych PZP w wawie?

Wiem na pewno, że w tej na Bródnie jest to pół roku i słyszałam, że w innych podobnie a zależałoby mi na szybszym dostaniu się do specjalisty.

 

Rozmawiałam nieformalnie z jedną panią psychiatrą i stwierdziła u mnie socjofobię, osobowość unikającą, zależną (po krótkiej rozmowie), ale też inna lekarka podejrzewa depresję, nieprawidłowe relacje z rodzicami (być może agorafobię i kto wie co jeszcze :( ).

 

Ryska,u mnie możesz już nawet w ten piątek.Przyjmuję doktor do której zapisuje się tego samego dnia i tego samego dnia Cie przyjmuje.Co prawda czeka się od cholery ale warto- pani doktor to taka starsza pani,bardzo miła i życzliwa.

A z której części Warszawy jesteś?Bo ja mieszkam poza,w Nowym Dworze Mazowieckim.Z centrum Warszawy jest pks do nas oraz taka prywatna firma "translud"

 

A byłaś już kiedyś u psychiatry?Bierzesz jakieś leki?

 

Byłam raz, ale postanowiła nic nie wpisywać do mojej karty (faktycznie nic nie zapisała) póki nie przyszłabym na terapię. Chciała zapisać mi jakieś słabe leki, ale ostatecznie stwierdziła, że za bardzo bałbym się ich brania (i ma rację).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzisz?

 

nie idealnie ale coraz lepiej.

Mam nadzieję, że to doda Ci otuchy i nadzieji: leki, praca nad sobą i terapia naprawdę pomagają.

Mam nadzieję, że jak najszybciej poczujesz to na własnej skórze. Ściskam! :)

 

 

PS: słuchajcie, 13 grudnia przyjeżdżają do Nas, do Wawy dwa forumowe Jacki :)

proponuję z tej okazji jakieś spotkanie. co Wy na to? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS: słuchajcie, 13 grudnia przyjeżdżają do Nas, do Wawy dwa forumowe Jacki :)

proponuję z tej okazji jakieś spotkanie. co Wy na to? :)

 

 

Ja osobiście bardzo chętnie :)

 

-- 29 lis 2014, 16:29 --

 

Proszę help,potrzebuje namiary psychoterapeuty w Warszawie który przyjmuje na NFZ...

W PZP w Bielańskim kolejka jest ogromna-trzeba czekać około 1,5 roku....Szukam i szukam w necie ale tego jest tyle i oczywiście albo prywatnie,albo jeśli już to terapia dzienna grupowa a mnie nie stać na taką bo do pracy muszę chodzić...

Czy ktoś coś??..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×