Skocz do zawartości
Nerwica.com

sporty walki


Ferdynand k

Rekomendowane odpowiedzi

Ferdynand k,

a na jaki konkretnie rodzaj? ja kiedyś chodziłem też do Katowic

 

-- 29 lis 2014, 21:20 --

 

ja chodziłem na taki który był pozbawiony tej całej otoczki filozoficznej jakie są we wschodnich sztukach walki,nie wiem, może taki byłby lepszy jeżeli chodzi o wpływ na stan psychiki?

 

-- 29 lis 2014, 21:21 --

 

jakby coś takiego dało rady załatwić w weekendy to byłoby fajnie, niestety sekcja na którą chodziłem była tylko w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, coś na pewno co da porządne umiejętności do samoobrony

to raz ju jitsu karate wing chun jkd aikido

dwa coś co wpływa na funkcjonowanie uspokaja niektóre ćwiczenia koło sztuk walki pomagają nawet w małym stopniu

na bndf -tai chi

 

-- 29 lis 2014, 22:41 --

 

jkd jest ciekawe bo rozwija człowieka osobowość i jest hybrydą kilku stylów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, jkd też się skupia na tym się skupia do tego rozwój i poznanie własnej osoby

w sumie Bruce Lee miał dziwaczną koncepcję połączyć czysto uliczną samoobronę z filozofią :shock:

 

-- 29 lis 2014, 22:48 --

 

lunatic, krav maga to nie sport tylko system samoobrony to co innego

w sumie jkd i wing chun też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trenowałam taekwon-do ITF, później kickboxing i MMA, ale dwie poważne kontuzje zmusiły mnie do przerwania. Co prawda nabawiłam się ich na nartach, ale miały wpływ na inne sporty, które lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem troszeczkę BJJ,MMA i przypadkowo raz kyokushin czy kung-fu. Musze powiedzieć ,że te kyokushiny są słabe i dają mały wycisk w porównaniu do bjj,mt, kickboxingu z tego względu ,że niemożna dostać porządnie w łeb, a sparingi to dwa inne światy.Gdybym teraz miał się gdzieś wybrać to zastanawiałbym się nad parterem :smile: Jeśli ktoś chce wzmocnić swój charakter,zrobić się bardziej hard polecam te pierwsze style walki :mrgreen: Treningi są czasami takie ,że mozna się porzygać z samej rozgrzewki na początku :mrgreen:

 

Trochę odbiegnę od tematu ,ale jaram się od czasów pride ,oglądaniem gal mma:) UFC i innych federacji nie licze ksw ,bo to badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×