Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

I przegrała, wywaliła się. Dzisiaj dzień na lekkim propsie. Lek mnie tak z rana nie zmulił. Rano pojechałem kupić etui do smartfona, potem do lasu na nordic walking. Zapierdalałem 50 min w temperaturze -8. Potem obejrzałem biegi narciarskie. Były to praktycznie Mistrzostwa Norwegii. Zaskoczony byłem postawą Northuga, że takie problemy jakie miał nie odbiły się na jego formie sportowej, ale bądźmy szczerzy do norweskiego więzienia każdy by chciał iść :). Kowalczyk śmigała jak partyzant i gdyby się nie przewróciła to z pewnością stanęła by na podium. W studiu pierdolili ,że wychodzi z ciężkiego okresu kontuzji. Nic nie gadali o depresji. Ogólnie dzień zamierzam spędzić dzisiaj przy Eurosporcie. Niedługo rozpoczną się kwalifikacje do konkursu potem sam konkurs w skokach. Wieczorem obejrzę zjazdy alpejskie w Lake Louise i Aspen.

[videoyoutube=IMZFvs-qy44][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem depresja w chorobie dwubiegunowej jest dużo gorsza od depresji zwykłej. Tej drugiej ulegają nawet ludzie zdrowi psychicznie. Niestety mając dwubiegunówkę nie jest się zdrowym psychicznie - do końca życia.

W naszej chorobie można wpaść w depresję bez konkretnego powodu, nawet w okresie prosperity. Ta druga depresja wymaga powodu który ją powoduje.

Justyna miała te powody.

Robert proszę Cię :uklon: nie porównuj jej choroby z naszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za moda prześcigać się i porównywać swoje depresje??!! Każda depresja jest inna i każdy z nas jest inny i w odmienny sposób przeżywa swoje dołki.Ja to czytam to przypomina mi się moj ojciec-on odkąd pamiętam lubił uważać się za najbardziej chorego i cierpiącego na całym świecie i nie był przez to szczęśliwszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@INTEL 1

Ty myślisz, że kogoś w mediach obchodzi tak stary i wyeksploatowany temat jak depresja Justyny? Podejrzewam, że sama zainteresowana już nie pamięta, że depresję miała: "Depresja...? A tak, tak, zgadza się, już pamiętam, miałam, kilka miechów temu, coś było" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że się różnią czesto w Chad wysępuję depresja atypowa tak jest u mnie u mnie wygląda depresja z nadmiernym apeptytem,napięciem.nadmierną sennością,lękiem przed ludzmi i nie wychodzenieniem z domu miesiącami,w pierwszy epizodzie był przewlekły ból,nie odbieranie telefonów brak aktywności,większość dnia w łóżku,krzyczenie na ludzi,brak sił.Często tez w depresjach w Chad inaczej się reaguję na antydepresanty np. włączenie się szybkiej zmiany faz czy działanie antydepresantan tylko 2 tyg. i nagle brak poprawy i jego działania.U podatnych zmiana fazy lub włączenie po kilku dniach wkurwu i jeszcze większego pobudzenia.Po za tym jest cięższa od jednobiegunówki i trudniejsza w leczeniu.Jednak w antydepach jest dużo większy wybór bo jest ponad 20 zarejestrowanych substancji dzialających przeciwdepresyjnie i są bezpieczniejsze,mniej toksyczne i mniej obciążają organizm niż leki stabilizujące nastrój(normotymiki)

 

-- 29 lis 2014, 21:28 --

 

Jack,jeśli chodzi o rentę to bez problemu bym ją dostał.Mam taki staż szpitalny, choroba uaktywniła się przed 18 rk życia,męcze się cholernie,obecnie nie zdolny jestem poisiedzieć nad jedną czynnością więcej kilka lub kilkanaście minut.Ale ciężko się z tym pogodzić dla zdrowego przed długi czas który jeszcze ostatnio mógł osiągnąć wszystko był zdatny do wszystkiego nagle stopień niepełnosprawności,renta w wieku 20 lat,papier psychicznie chorego to jak jakiś sen to się nie dzieję naprawdę gdzie ja niepełnosprytny?ja? niemożliwe :mrgreen: Tak niestety to szok.Choruję od lat 4 ale wczęśniej sobie nie świadomie wmówiłem że to tylko depresja i kiedyś przejdzie,tak człowiek chciał że to sobie wmówił :P Nie mogłem do siebie dopuścić myśli że mam Chad :lol: Z rentą też kłopot bo rodziców znajomi pracują w opiece społecznej a mogę liczyć jedynie na rentę socjalną,mieszkam w małej wiosce i nie ma bata żeby ktoś się o tym nie dowiedział że choruję psychicznie a p;otki szybko się roznoszą.Niby gówno mnie obchodzi ludzi zdanie ale jak będzie być może reemisja będzie to ciążyć na mnie,na rodzicach opinia z szargana ,po za tym ja nie zamierzam myśleć o rencie ja wyzdrowieć,ja żyć normlanie ja być zdrowy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za moda prześcigać się i porównywać swoje depresje??!! Każda depresja jest inna i każdy z nas jest inny i w odmienny sposób przeżywa swoje dołki.Ja to czytam to przypomina mi się moj ojciec-on odkąd pamiętam lubił uważać się za najbardziej chorego i cierpiącego na całym świecie i nie był przez to szczęśliwszy...
W sumie fakt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack. Mnie martwi Twoja farmakologia. Moim zdaniem powinieneś 3 miechy przebimabac na czysto - co będzie?

Esci to zabój. Uwierz.

 

-- 29 lis 2014, 22:47 --

 

Jack. Mnie martwi Twoja farmakologia. Moim zdaniem powinieneś 3 miechy przebimabac na czysto - co będzie?

Esci to zabój. Uwierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za moda prześcigać się i porównywać swoje depresje??!! Każda depresja jest inna i każdy z nas jest inny i w odmienny sposób przeżywa swoje dołki.Ja to czytam to przypomina mi się moj ojciec-on odkąd pamiętam lubił uważać się za najbardziej chorego i cierpiącego na całym świecie i nie był przez to szczęśliwszy...
W sumie fakt...

 

Jaki fakt??? Justyna nie przyznała się do czadu, a to że z powodu komplikacji życiowych wpadła w dołek w porównaniu z naszymi problemami bez problemu to pestka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Asministrację o nieblokowanie, banowanie CHada, vel bipolar itp.

To nasz ziom.Cierpiący bezprzecznie Komu sie nie podobają Jego formy wypowiedzi, niech sam wspomni swoje.

Wara od psychicznych. Widzę śliższe pizdy w naszym gronie.

 

Nawet w sumie dzięki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - potwierdzam - bo depresja nie jedno ma imię i nie można wszystkich zaburzeń psychicznych brać do jednego worka chociażby z powodu ich różnorodności , różnego stopnia nasilania, sytuacji np. ekonomicznej , stanu psychiki ,nawarstwienia problemów (które potrafiły by powalić nawet zdrowego człowieka na kolana)itp. Żeby zrozumieć skalę czyichś problemy to trzeba by było być w "Jego skórze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezka...leka choroba psychiczna.

Tylko jak to odroznic? Nie ma problemu pomiedzy skrajnymi przpadkami

ale co jest w srodku gdzie jest najwieksze zageszczenie?

W ktorym momencie ktos juz jest ciezko chory albo jeszcze nie?

Co jest granica? Jedna proba S czy dwie?

Polecam bardzo ciekawy artykul:

Odchył w normie

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1598861,1,kto-jest-dzis-normalny.read

A tutaj ciekawy fragment z moim podkresleniem:

"Pytanie zasadnicze brzmi, dlaczego epizod depresyjny, nawet lekki epizod psychotyczny (doświadczenie trudne, ale i mogące posłużyć za odskocznię do przepracowania kryzysu), czasem przeradza się w pobyt w szpitalu psychiatrycznym, a potem w całkowite rozbicie, utratę pracy, wyobcowanie? Dr Anna Mosiołek, wicedyrektor Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie (który, zgodnie z nowymi trendami, nie nazywa się już szpitalem psychiatrycznym), mówi, że tylko około jednej trzeciej pacjentów trafiających na oddział psychiatryczny to ludzie cierpiący na choroby uniemożliwiające im normalne życie. Cała reszta jest w stanie funkcjonować, tyle że przegapiła moment, kiedy wystarczyłaby rozmowa z psychologiem, terapia. Przychodzą w takim stanie, że już trzeba włączyć leki psychotropowe. – Granica, za którą człowiek przestaje sobie radzić i wyłącza się z codzienności, bywa cienka. Zdarza się to sprawnym, zdrowym, kompetentnym – mówi dr Mosiołek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×