Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOLPIDEM(ApoZolpin, Hypnogen, Nasen, Noxizol, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Zolpic, Zolpidem Genoptim/Vitabalans, ZolpiGen, Zolsana)


Gość

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

92 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      10
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam spore problemy ze snem, ale ani zolpidemu ani estazolamu nie brałem już ze 2 miesiące. Regulację sobie ustawiłem, borąc kwetiapinę, chlorprothixen i mianserynę 2,5 godz przed położeniem się do łóżka. Może i większa dawka chlorprothixenu by podziałała bez kwetiapiny, ale mnie większe dawki wysuszają - więc Ketilept jest pożądany. Polecam taki mix dla uzależnionych od zolpidemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hennepin, ale myślałeś, bo nie mogłeś spać, czy czułeś potrzebę zażycia z powodu uzależnienia :? To dwie różne sprawy. Nie rób sobie wyrzutów, jeżeli już rzeczywiście nie mogłeś wytrzymać, to nie takie proste odstawić z dnia na dzień lek, do którego organizm zdążył już się przyzwyczaić. Na to potrzeba czasu. Spróbuj w miarę możliwości nie brać chociaż codziennie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczyłem się zolpidemem, chorując na nerwicę lekową i depresję. Przyjęcie nawet niewielkiej dawki leku powodowały u mnie uspokojenie i spokojny sen. Lek stosowałem ponad rok. Z uwagi jednak, że zolpidem powodował u mnie gwałtowne spadki ciśnienia, jestem po dwóch zabiegach kardiologicznych, 4 stenty, zmuszony zostałem do odstawienia w.w. leku. Świadomy skutków odstawienia, pomagałem sobie stosując diazepam (relanium), lub alprazolam w niewielkich dawkach, np. 2,5 mg relanium, lub 0,125 mg alprazolamu tj. pół tabletki 0,25 mg. Teraz śpię również spokojnie, od miesiąca jestem na proksantynie, aktualnie dawka: 20mg zażywana rano z posiłkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczyłem się zolpidemem, chorując na nerwicę lekową i depresję. Przyjęcie nawet niewielkiej dawki leku powodowały u mnie uspokojenie i spokojny sen. Lek stosowałem ponad rok. Z uwagi jednak, że zolpidem powodował u mnie gwałtowne spadki ciśnienia, jestem po dwóch zabiegach kardiologicznych, 4 stenty, zmuszony zostałem do odstawienia w.w. leku. Świadomy skutków odstawienia, pomagałem sobie stosując diazepam (relanium), lub alprazolam w niewielkich dawkach, np. 2,5 mg relanium, lub 0,125 mg alprazolamu tj. pół tabletki 0,25 mg. Teraz śpię również spokojnie, od miesiąca jestem na proksantynie, aktualnie dawka: 20mg zażywana rano z posiłkiem.

Co to znaczy,czy zolpidem ma taki niekorzystny wpływ na ciśnienie,serce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 tabletek zolpidemu? Człowieku, chcesz się wpakować w gówno? Byłem uzależniony od tego syfu, mimo że brałem 1 tabletkę co noc. Gdy zapas się skończył, zaczęło się wielkie cierpienie fizyczne i psychiczne. Nasiliła się depresja i lęki, a 3-4 noce po odstawce... Szkoda gadać, szło zwariować. Co noc beczałem i nie spałem 4 doby.

Ten lek nie nadaje się do regularnego brania, a tym bardziej w takich ilościach. Jeśli chcesz coś na sen, to spróbuj mirtazapiny (nie uzależnia i tolerancja na ten lek zwykle nie rośnie). Nada się też trazodon, chlorprotiksen, ostatecznie jakieś malutkie dawki kwetiapiny. Ta ostatnia w moim odczuciu w dawce 25-50mg działa najbardziej sedatywnie, jeśli już pytasz o sedację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże dawki kwetiapiny na sen są bez sensu. Stricte nasennie stosuje się bardzo małe.

Mirtazapinę polecam. Nigdy nie przestawała mnie usypiać, a walczyłem z potężną bezsennością. Jeśli chodzi o SSRI - również leczą bezsenność, a w połączeniu z mirtazapiną nie powinno być problemów z seksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×