Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje Patryk ,że to CYTYZYNA , a nie żadna cytozyna .Sorry.

Kupiłem to to , bo było w pewnej Aptece z krótkim terminem ważności ( co mi zupełnie nie przeszkadzało ) za 9.99 zł całą paczkę ( 100tabl. po 1,5 mg Tabex ), która w normalnej cenie jest kilka razy droższa . Duzo nie ryzykowałem , cudów po tym nie ma , szczególnie ,że biorę po poł tabletki , ale jakis tam kopniak jest , co mi akurat pasuje .Kopnak , bez tej adrenalinowej nerwówy , ala Wenla . Rzecz to do dorażnego stosowania ,,, pewnie jakbym wziął większą dawkę to i kop byłby wiekszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 20 lat, jestem studentem. Zastanawiam się nad wizytą u psychologa, jest mi strasznie ciężko. Problem pojawia się zawsze gdy jestem sam, gdy mam wolny czas i nie jestem niczym zajęty. Bierze mnie na wspomnienia o kobiecie którą odrzuciłem ze względu na to że nie wierzyłem iż Ona może mnie kochać (to już chyba świadczy że coś jest nie tak?). Gdy wcześniej "byliśmy razem" byłem strasznie zazdrosny i dziwnie się zachowywałem. Raniłem Ją. Przez ostatni rok strasznie tęsknie, nie potrafie przestać myśleć o Niej.

Czy powinienem zgłosić się do psychologa?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Wizyta u psychologa nigdy nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem wlasnie 12 tab 37,5 orivenu. Mam brac ta dawke przez 3 tyg i wejsc na 75. Poki co nie widze poprawytrzesie mnie w srodku chociaz przynajmniej spie w nocy. Dostalem sie do pracy-ciezko mi sie tam odnalezc ciezko jak dla mnie do tego odzywa sie kontuzja kolana i czuje lęk ze cos spieprze nie dam rady trzesie mnie w srodku. Jutro mam jechac znow do pracy. Doraznie wspomagam sie afobamem ale aby nie przedobrzyc biore rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest?! Wenla biorę od 2013r od Maja jeszcze pół roku temu było ze mną wszystko w jak najlepszym porządku, z rana siła i w ogóle, a teraz to ku...wa nie mogę się rano przebudzić, w dzień chodzę jakiś kur...wa przygnębiony, do szkoły wybieram się wieczorem a jak przychodzi rano to dupa w tył... :evil::twisted: CO JEST ZE MNĄ?! W Poniedziałek ide do lekarza i chyba pierd..le zmiena leków i nie wyjdę z gabinetu jak nie wezmę innych na MAX POBUDZAJĄCYCH! :twisted: :twisted: Albo co gorsza... nie wyjdę jak nie wypisze mi RITALIN ! :twisted:

 

 

Mogę mu powiedzieć żeby wypisał mi RITALIN ? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę mu powiedzieć żeby wypisał mi RITALIN ?

Pewnie ,ze możesz . Możesz nawet powiedzieć ,żeby wypisał Ci Adderal ( podobnież jeszcze lepszy od Ritalinu ).

Swoja drogą chyba nie za bardzo jesteś w temacie Metylofenidatu , skoro po głowie chodzi Ci Ritalin .

Tego zdecydowanie nie dostaniesz w polskiej aptece , nawet Concerta wycofuje się powoli z Polski ( nie wiadomo na jak długo- koleś mówił ,że w żadnej hurtowni juz nie ma lub sa końcówki ) , jedyne co pozostaje to niemiecki Medikinet . Zeby tylko jego nie wycofali , proponując polskie generyczne paprochy . Juz widdzę ich zje-baną jakość , ale ala Kopacze będą zapewniać ,że substancja ta sama itd . Oby Polacy nie wzięli sie za produkcje tego leku bo będziemy w dupie z leczeniem ADHD , a nasza koncentracja i wyciszenie po tym leku ,energetyczny kopniak będzie tylko troche lepszy od ścierwa z ulicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedz! Skoro nie mozna dostac Ritalinu to jaki lek jest podobny do Ritalinu ?

 

Santiago 20 celuj w Medikinet . Nic innego z tej grupy nie wydębisz . Jednak bez stwierdzonego ADHD i odważnego , otwartego lekarza-psychiatry ciężko bedzie Ci zdobyc ten lek ,,, ale próbuj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie chce nic kompletnie, czuje sie jak zombie z Resident evil, te leki sa tak zalosne ze to po prostu jest nieporozumienie, jak tylko bede mial mozliwosc to odstawiam ten lek, bo tylko przymulenie czuje i sennosc i jakos nie widze zeby to sie mialo zmienic :pirate:

to na co czekasz z odstawieniem skoro źle działa, ja sie meczyłem ostatnio 3 tygodnie na paroksetynie, widzialem ze ewidentnie zle działa, zmieniłem na co innego i zniknęło zamulenie, stany lękowe, wróciła jakaś tam motywacja i ogólnie emocje, a z tego co widze Ty zdecydowanie dłużej sie źle czujesz na tym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie chce nic kompletnie, czuje sie jak zombie z Resident evil, te leki sa tak zalosne ze to po prostu jest nieporozumienie, jak tylko bede mial mozliwosc to odstawiam ten lek, bo tylko przymulenie czuje i sennosc i jakos nie widze zeby to sie mialo zmienic :pirate:

to na co czekasz z odstawieniem skoro źle działa, ja sie meczyłem ostatnio 3 tygodnie na paroksetynie, widzialem ze ewidentnie zle działa, zmieniłem na co innego i zniknęło zamulenie, stany lękowe, wróciła jakaś tam motywacja i ogólnie emocje, a z tego co widze Ty zdecydowanie dłużej sie źle czujesz na tym leku

 

Nie wiem za bardzo na co mam zmienic, moze spróbuje fluoksetyne, za tydzien mam wizyte.

 

-- 26 lis 2014, 22:33 --

 

Od jakiej dawki wenla podbija dopamine ??

Z tego co mi wiadomo na dopamine zaczyna dzialac od dawki 225mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym chciala zmienić wenle tylko na co ???

 

u mnie dalej źle, jeszcze gorzej, nie chce mi sie nawet pisać. Pojawily sie nawet glupie myśli jakby to bylo beze mnie itd. Do tego mam zaniki pamięci...nie pamietam np co robilam 5 min temu i takie tam inne...jutro mija mi 5 mcy na wenli.

do psychiatry poszlam po pomoc i wyleczenie. Tak jak chory na serce do kardiologa, z krostami dermatologa, z oczami do okulisty oto itd. Pomocy nie dostalam, wyleczenia nie ma. Jest dalej czarna dziura, nic. Nie będzie niczego jakby to Kononowicz powiedział :)

 

-- 27 lis 2014, 02:04 --

 

Jedyne co mi sie chce w tym stanie to spać. Spanie jest piekne

ot to cala wenla 150 mg i psychiatria nic nie warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym chciala zmienić wenle tylko na co ???

 

u mnie dalej źle, jeszcze gorzej, nie chce mi sie nawet pisać. Pojawily sie nawet glupie myśli jakby to bylo beze mnie itd. Do tego mam zaniki pamięci...nie pamietam np co robilam 5 min temu i takie tam inne...jutro mija mi 5 mcy na wenli.

do psychiatry poszlam po pomoc i wyleczenie. Tak jak chory na serce do kardiologa, z krostami dermatologa, z oczami do okulisty oto itd. Pomocy nie dostalam, wyleczenia nie ma. Jest dalej czarna dziura, nic. Nie będzie niczego jakby to Kononowicz powiedział :)

 

-- 27 lis 2014, 02:04 --

 

Jedyne co mi sie chce w tym stanie to spać. Spanie jest piekne

ot to cala wenla 150 mg i psychiatria nic nie warta

 

Pora na zmianę leku? A brałaś coś z ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMASZ XYZ zdecydowanie jest pora na zmianę leku !!! Tylko na co ? Tak bralam SSRI cital i fluoksetyne. Wcześniej coaxil ale bardzo krótko.

 

 

teraz jakies takie wypranie emocjonalne mam, nic mnie nie cieszy, takie zobojetnienie, brak chęci kontaktow jakby to nazwac stalam sie bezkontaktowa... Taki wyprany z mozgu czlowiek z zanikami pamięci, czasem nie wiem co mowie, nie wiem co chce powiedzieć, parę sekund trwa zebym wiedziala co chce powiedzieć bo sie leb zacina. Te leki ryją we łbie... Niedlugo sie zaczne ślinić i sikać pod siebie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze nie ma za bardzo na co zmienic, bo wszystkie te leki dzialaja podobnie, na inhibicji zwrotnej serotoniny, a wiecej serotoniny=zamulenie, rozleniwienie, sennosc, brak motywacji, inicjatywy, brak sensu istnienia itp. :o

 

Wypisz-wymaluj moje kilkuletnie życie na sertralinie. Coś bardziej jednak rozwiniętego niż warzywko ale też niewiele więcej. Dopiero wellbutrin mi przyniósł dużą ulgę i pomoc ale nie każdy ma predyspozycje do tego leku. Może jednak serotonina nie jest kluczem do leczenia depresji? Na pewno u części osób nie jest.

 

-- 29 lis 2014, 03:21 --

 

TOMASZ XYZ zdecydowanie jest pora na zmianę leku !!! Tylko na co ? Tak bralam SSRI cital i fluoksetyne. Wcześniej coaxil ale bardzo krótko.

 

 

teraz jakies takie wypranie emocjonalne mam, nic mnie nie cieszy, takie zobojetnienie, brak chęci kontaktow jakby to nazwac stalam sie bezkontaktowa... Taki wyprany z mozgu czlowiek z zanikami pamięci, czasem nie wiem co mowie, nie wiem co chce powiedzieć, parę sekund trwa zebym wiedziala co chce powiedzieć bo sie leb zacina. Te leki ryją we łbie... Niedlugo sie zaczne ślinić i sikać pod siebie hehe

 

A spróbuj wellbutrinu, co Ci szkodzi, tylko trochę drogi jest. Na mnie wszystkie ssri działały identycznie. Wellbutrin nie jest idealnym lekiem ale idzie się przyzwyczaić do jego pewnych wad. Dość powszechnie stosowany w USA z dobrym rezultatem lub łączony z ssri. Ja od września na 150mg a potem na 300mg. Jest dobrze, wcześniej brałem kilka lat sertralinę = zamuła, lenistwo, otępienie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze nie ma za bardzo na co zmienic, bo wszystkie te leki dzialaja podobnie, na inhibicji zwrotnej serotoniny, a wiecej serotoniny=zamulenie, rozleniwienie, sennosc, brak motywacji, inicjatywy, brak sensu istnienia itp. :o

 

Wypisz-wymaluj moje kilkuletnie życie na sertralinie. Coś bardziej jednak rozwiniętego niż warzywko ale też niewiele więcej. Dopiero wellbutrin mi przyniósł dużą ulgę i pomoc ale nie każdy ma predyspozycje do tego leku. Może jednak serotonina nie jest kluczem do leczenia depresji? Na pewno u części osób nie jest.

 

-- 29 lis 2014, 03:21 --

 

TOMASZ XYZ zdecydowanie jest pora na zmianę leku !!! Tylko na co ? Tak bralam SSRI cital i fluoksetyne. Wcześniej coaxil ale bardzo krótko.

 

 

teraz jakies takie wypranie emocjonalne mam, nic mnie nie cieszy, takie zobojetnienie, brak chęci kontaktow jakby to nazwac stalam sie bezkontaktowa... Taki wyprany z mozgu czlowiek z zanikami pamięci, czasem nie wiem co mowie, nie wiem co chce powiedzieć, parę sekund trwa zebym wiedziala co chce powiedzieć bo sie leb zacina. Te leki ryją we łbie... Niedlugo sie zaczne ślinić i sikać pod siebie hehe

 

A spróbuj wellbutrinu, co Ci szkodzi, tylko trochę drogi jest. Na mnie wszystkie ssri działały identycznie. Wellbutrin nie jest idealnym lekiem ale idzie się przyzwyczaić do jego pewnych wad. Dość powszechnie stosowany w USA z dobrym rezultatem lub łączony z ssri. Ja od września na 150mg a potem na 300mg. Jest dobrze, wcześniej brałem kilka lat sertralinę = zamuła, lenistwo, otępienie itp.

 

 

To dziwne bo mi lekarz powiedział, że te leki powinny działać odwrotnie - jak będę brał to rozjaśni mi się umysł. To jak to w końcu jest :? Może my po prostu mamy zniszczone mózgi :? Ja jestem na wenlafaksynie, nie wiem czy to co teraz się ze mną dzieje powinieniem zaakceptować czy nakłaniać psychiatrę do zmiany leku / odchodzenia od obecnego. To że chodzę, a nie tylko leżę nie satysfakcjonuje mnie już więcej :bezradny: Sam nie wiem co robić z tym, może rzeczywiście życie jest jak papier toaletowy - szare i do d*** ? Czy ktoś stosował tutaj leki z innej grupy niż SSRI (jak MAO, SNRI itp) i może zrobić jakieś porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAT niestety wellbutrin nie jest na moją kieszeń :(

 

mój psychiatra powiedziala ze dalej mam byc na 150 wenli i przyjsc za 3 mce. Chyba poszukam jakiegoś prywatnie i szybko, niech cos doradzi, wyslucha wiecej niż 5-10 min. Bo ja tak dluzej nie wytrzymam...

 

AMOS to my tak odczuwamy życie i swiat jako szary i do dupy. U mnie jest ciągle smutek doł czuje ze życie ucieka, ja naprawdę chce zyc inaczej, cieszyc sie z życia, chce mieć radosc z życia ! A nie potrafie nie moge bo mi ten chory łeb nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Słuchajcie w Poniedziałek mam wizyte u lekarza no i nie wiem o co mam dalej prosić... mam chyba 4 wyjścia...

 

Powiem mu że Wenla nie działa już na mnie tak jak kiedyś no i....

 

1. Dodać coś do Wenli np. California Rocket Fuel... Czyli.. mieszanka Wenli + Mirtazapine ??

 

2. Dodać do Wenli.... Ritalin ?? :105:

 

3. Dodać do Wenli Wellbutrinu ??

 

4. Zmienić na inny lek... ale nie chciałbym tego, czuję że po prostu Wenla działa ale coś mi w niej brak... coś.... nie wiem jak to nazwać.. tego KOPA!

 

 

Co mam robić? Pomożecie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×