Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj tez zjadłem pizzę a wieczorem jeszcze kurczaki z mc donalda i bol był ciagle taki sam...więc rzeczywiscie dziwne zeby to byl woreczek lub wątroba....moze faktycznie to jelito?

A wczoraj tez wyczytałam na jakimś forum ze to moze byc od kręgosłupa co by nie było głupie... Bo ciagle mała noszę na tym prawym boku....

Chciałabym zeby tylko w usg nic nie wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej przeraża to, ze to może być promieniowanie od czegos innego, czytałam o róznych guzach i często pisze "nieswoiste objawy" najbardziej boje sie tego słowa. Bo to jest ból nieswoisty, niby do niczego nie pasuje więc co to :(

Gdyby nie to, to byłoby naprawde nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, guz nerki?? Kochana to przy sikaniu byś wyła z bólu i krwią sikała. a z tego co wiem to nie sikasz krwią. tylko sobie nie wmów ,że masz krew w moczu bo sie pojawi.

Kochana naprwdę to nerwoból , który potęguję noszenie dziecka na prawej stronie.

jak poszłam do lekarza właśnie z prawą stroną jak mnie bolała , to pierwsze zapytał mnie jak przeważnie siedze w fotelu. to jak usiadłam dokładnie jak w domu to powiedział,że robie sobie krzywdę.

ja nawet na krześle obrotowym siedze poskręcana jak paragraf:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku , że siedząc na tym forum nigdy nie wyjdzie się z nerwicy. Każdy każdego pyta czy miał podobne objawy i wzajemnie się tak naprawdę nakręcamy. Spójrzcie na Alice dziewczyna coraz lepiej się czuje i coraz mniej się tutaj udziela. Ja dziś rano ryczałem,bo moja kocica pierwsza jaką miałem jest chora i jeśli leczenie będzie kosztowne, a i tak nie przyniesie efektów to trzeba będzie ją uśpić, a żyje dopiero 7 lat. Jest mamą 4 letniej kotki i jak zdechnie to się załamę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinister, dziekuje ;) Co prawda rzadziej się udzielam dlatego że córcia tego wymaga, ale fakt, jest mi nieco lepiej. Z badań to czeka mnie właściwie tylko TK zatok, którą robię w grudniu pod kątem wielkiej kluchy krążącej między nosogardłem a oskrzelami. U Was tez w koncu się ułoży :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzięłam pramolan, bo czuje sie nieciekawie

mam cholerne natręcwa do szukania w googlach, kurde nie moge przestać, odłączyli by internet byłby spokoj :o

dzis (zresztą jak codzien od kilku tyg) - rak jelita grubego, Objawy sie zgadzają: biegunka, nudnosci, ból krzyża, skurcze w brzuchu, jakaś kolka, wzdęcia, ból z prawej). Dokładnie. Pisze, że jesli objawy trwają długo to TO. Ja pier... wykoncze sie :twisted::zonk:

 

a co dzis u was???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, nie rak tylko ZJD ;)

 

Masz te objawy?

Symptomy

Typowe symptomy dotycza dolegliwosci ze strony ukladu pokarmowego (moga wystapic tylko niektore z wymienionych ponizej):

Odczucie wzdecia (nieraz bardzo duze)

Bole i skurcze brzucha (szczegolnie z lewej strony) – odczuwalna ulga wraz z oddaniem gazow

Bole i skurcze zoladka

Nadmiar gazow

Nieregularne wyproznianie sie

Zaparcia (stolec w postaci „bobkow”oczko.gif lub rozwolnienia (szczegolnie rano, po przebudzeniu). Zaparcia lub rozwolnienia moga wystepowac na przemian

Uczucie niekompletnego wyprozniania sie

Nagle parcia na stolec

Sluz w stolcu

Odczucie szybkiego najedzenia sie i problem z zakonczeniem posilkow

Zgaga, odbijanie sie

Nadkwasnosc zoladka

Nudnosci, wymioty

 

Symptomy towarzyszace: Zmeczenie

 

Bole glowy

 

Bol w plecach

 

Bol w nogach i/lub w rekach

 

Parcie na pecherz moczowy

 

Silne kolatanie serca

 

Ataki paniki

 

Tendencje do depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, dzięki; zgadza się, nie wszystkie ale większość. CHolera z tym, ze u mnie po prawej a nie lewej, gdyby było po lewej to bym spała spokojnie:)

 

Zalatana23 pewie gruczoł wymacałaś. Piersi czasem bolą, mnie tez pobolewała i pod pachą...miała USG tydzien temu wyszło idealnie, byłam pewna, ze coś wyjdzie bo kuło i kuło cóś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatana23, ja mam w obu piersiach torbiele 1 cm to nie jestem w stanie ich wyczuć, musiałabyś miec coś naprawdę dużego żeby sama sobie wybadać. Jak nie czujesz wielkiego guza to czujesz po prostu gruczoły. Dla spokoju jak coś czuję robię w tym samym miejscu jednoczesnie obie piersi i jak czujesz z obu stron to samo to nie może być w żadnych wypadku guz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989,

jak poszłam do lekarza właśnie z prawą stroną jak mnie bolała , to pierwsze zapytał mnie jak przeważnie siedze w fotelu. to jak usiadłam dokładnie jak w domu to powiedział,że robie sobie krzywdę.

 

Maleństwo, dziękuję Ci za ten post!!!!!! :brawo: Ja też mam takie bóle w plecachz tyłu, promieniujące na brzuch. Zawsze myślałam że to nerka bo miewam piasek i kamienie i czeste zapalenia dróg moczowych ale faktycznie łapie mnie to najczęściej gdy siadam na kanapie i biorę laptopa na kolana. Boli wtedy z tyłu i za chwilę brzuch strasznie i jakby jelita. Te bóle nie są dla mnie objawem nerwicy wiec nigdy tu o nich nie pisałam i skupiałam się na szyi, jednak są uciążliwe i martwiły mnie. Mimo że podejrzewałam, że to mięsniowe lub od kręgosłupa, nigdy nie usłyszałam tego od lekarza. Coś jeszcze mówił ten Twój o tym??? Krzywo siedzisz po prostu, tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się kładę na wznak na kanapie, zginam nogi w kolanach a laptopa kładę sobie na brzuch. To jest chyba najwygodniejszy sposób, polecam.

Przy stole nie mogłam siedzieć, bo bolał mnie kręgosłup a jak lezalam na boku i podpierałam głowę lewą ręką a prawą pisałam to się tak dorobiłam, że przez 8 miesięcy bolał mnie lewy bark i ramię. Już myslalam, ze będę miała niewładną rekę. Dostałam na to leki przeciwzapalne.

Jak się dużo czasu siedzi na necie to niewłaściwie siedząc lub leżąc można się niezle załatwić. Bóle brzucha, kręgosłupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, kup sobie podstawkę pod laptopa. Laptop podczas uzytkowania ma około 50 stopni, czyli nienaturalnie przegrzewamy organizm. Takie użytkowanie prowadzi do zapalenia skóry, oparzen podobnych do słonecznego, natomiast nie wiadomo jak wpływa na organy wewnętrzne więc dla spokoju i zdrowia lepiej nie trzymać laptopa bezpośrednio przy ciele na ubraniach. Zreszta laptopowi tez to wyjdzie na dobre bo się nie będzie przegrzewał ;)

 

-- 28 lis 2014, 22:42 --

 

Miałam kolejny dobry dzień, bez lęków i myślenia o chorobach :mrgreen:

 

Za to grypa mnie bierze :roll: i o dziwo to na bank grypa a nie nowotwór zatok, mózgu, płuc, kości i krtani :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Spijam herbatkę z pigwa i miodem i uciekam spać.

Dobrej spokojnej nocki Wam życzę :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ powiem Ci szczerze, że ostatnio miałam chęc się przeziębić :D chciałam zobaczyć czy wycofaja sie inne objawy:)

Kiedyś ten test działał, ale teraz w sumie od jakiś 2-3 lat wcale nie choruję :lol:

no brawo, caaały dzień bez lęków i nazwanie grypy-grypą to sukces!! :great:

 

-- 28 lis 2014, 22:56 --

 

marta80 wyobraź sobie, zę pewnego dnia szukając róznych objawów na naszym forum i wpisując 'ból z prawej, biegunki', itp. natknęłam sie bodajże na Twoje wpisy właśnie. Opowiedz coś więcej proszę. Jakie masz objawy? U mnie od baaaardzo dawna wzdęcia - to nr 1, jelita dają mi popalić tak od września/października, wcześniej poza wzdeciami zero.

 

Owszem były jazdy żołądkowe typu zgaga, skurcze, bóle żoładka i niestrawność i koniec.

Teraz mam ten słynny cholerny ból z prawej strony brzucha (pod żebrem?z tyłu?) i luźne stolce. Jak się zdenerwuje np. wyjściem do lekarza/ przyjazdem teścowej :o to idę do wc kilka razy i jest masakra. A tak to biegunkowo 1-2 razy dziennie.

Poza tym mdli mnie. Boje się tego:( Nudności, troche brak apetytu ale waga stoi w miejscu.

A jak u Ciebie? Mnie troche przeraża, że to juz tyle trwa i czasem pobolewa w nocy (głownie przelewania i gazy). Napisz coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, zespół drażliwego jelita wystepuje wtedy gdy objawy utrzymują się co najmniej 3 miesiące, a więc im dłużej występują tym większa pewność, że to własnie to :) mi na jakiś cza sprzeszło, ale znów wróciło. z tego też nie da sie wyleczyć.

 

-- 29 lis 2014, 00:05 --

 

tak sobie mysle, ze z jednej stroy to forum jest pomocne, bo mozna sie wygadac, przekonac sie, ze nie jestesmy jedyni ze swoimi dolegliwosciami.. z drugiej jednak strony poki bedziemy czytac, kto jakie ma objawy, bedziemy caly czas o tym myslec. a wtym wszystkim chodzi o to by o objawach nie myslec, by nie myslec o jakichkolwiek dolegliwosciach. nawet jesli usiebie nie dostrzegamy jakis tam objawow, to gdy przecztamy, ze takie wystapily u kogos innego, zaraz pojawia si eu nas. rozmawialam o tym z psychiatra, ktora powiedziala mi, ze o na tez czyta takie fora. stwierdzila, ze to jest jedno wielke nakrecanie sie nawzajem i ze takie strony powinny byc poblokowane. bo w terpaii chodzi o to by byc jak najdalej od mysli dotyczacych jakichkolwwiek dolegliwosci. co Wy o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×