Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

nefretis, a wiesz ,że wdęcia też są na tle nerwicowym. Pewnego razu rano obudziłam się i bolał mnie brzuch prawa strona i okolice pępka. zaczełam sprawdzać ten brzuch i pouczyłam jakby guzy w okolicy pępka i rozsiane po lewej stronie. Poleciałam do mamy ,żeby dotknęła, potem siostra i obie zbladły bo też to czuły.

umyłam tylko zęby i do lekarza. byłam pewna ,że wyląduje w szpitalu. ale zrobił usg i powiedział ,że moje jelita to jeden wielki gaz:) :lol:

dostałem lek Deputir ( lek na jelito drażliwe) i coś tam jeszcze. Dodatkow piłam COlonC i po 3 dniach minęło.

 

Tak wiem, jestem ciekawa czy moga byc długotrwałe. Ja cały czas mam wrażenie, że z prawej strony mam taką gulę, jestem szczupła więc bdb to czuć. No ja włąśnie nic nie biorę, jedynie Espumisan czasem, najgorsze jest to, że nie zauważam zbytniej poprawy po niczym.

Malenstwo, jak się czujesz? Widzę, że jesteś w dobrym humorze, teraz będziesz takim dobrym duszkiem-pocieszycielem dla nas:) O ile nie znudzi Ci sie ta tematyka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis, pytałaś o przeczulicę. Ja mam na szyi , czyli tam gdzie moje objawy. Cała szyja dookoła, z tyłu potylica i cała obręcz barkowa a także żuchwa. Przeszkadza mi dosłownie wszystko, większość bluzek (zwłaszcza w łódkę), szalik, kurtka, metki, muśnięcie pędzlem do pudru, wklepywanie podkładu, włosy a nawet smyrnięcie ogonem przez kota :shock: NIby kąpiel rozluxnia ale nie mam wanny, za to pod prysznicem do szału doprowadza mnie woda, która spływa z głowy po bokach szyi aaaaaaaa!!!!!!!!!!!

 

Angie, a w którym dniu cyklu teraz jesteś? może to okres okołoowulacyjny? interesowałam się tym by zajść w ciążę i dziewczyny potrafią zwijać się z bólu kilka dni gdy pęcherzyk owulacyjny jest już duży lub po pęknięciu, czasem trwa to kilka dni nawet. Wiadomo, że osoby nadmiernie wrażliwe (czyli MY) czują to o wiele mocniej. Zapisuj sobie kiedy Cię boli, może będzie jakaś zależnosc. U mnie po 3 miesiacach okazalo sie ze kuulminacje bolu brzucha mam zawsze 15-16 dnia cyklu, czyli w owulację. Noi sie wyjasnilo. A druga rzecz to tak jak pisze Maleństwo czyli wzdęcia. Ja mam niewielkie ale bardzo bolesne. Na usg wyszly mi rozdęte jelita. To ze stresu i braku ruchu. Najgorzej mam w pozycji siedzącej. Jesli chodzi o stres to osoby z nerwica łapia duzo powietrza, łykają go za dużo i potem są wzdęcia. Często też łapią za dużo powietrza w trakcie mówienia lub jedzenia. Trzymaj się MOja Droga! Jestem pewan ze to nie żaden rak, buzka!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, Coś ty nie jade...Do szpitala mnie jeszcze wezma. Zobacze co moja rodzina na to powie...Moze poczekam jeszcze w sumie objaawy mi sie nie zgadzaja. Wiec moze watroba? Choc proby watrobowe mialam dobre...lub woreczek zlociowy a moze tylko zapalenie zwykle? Nie musi byc od razu najgorsze czyz nie?

 

-- 25 lis 2014, 12:59 --

 

Wiecie ze jest nawet rak pecherzyka zółciowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis, pytałaś o przeczulicę. Ja mam na szyi , czyli tam gdzie moje objawy. Cała szyja dookoła, z tyłu potylica i cała obręcz barkowa a także żuchwa. Przeszkadza mi dosłownie wszystko, większość bluzek (zwłaszcza w łódkę), szalik, kurtka, metki, muśnięcie pędzlem do pudru, wklepywanie podkładu, włosy a nawet smyrnięcie ogonem przez kota :shock: NIby kąpiel rozluxnia ale nie mam wanny, za to pod prysznicem do szału doprowadza mnie woda, która spływa z głowy po bokach szyi aaaaaaaa!!!!!!!!!!!

 

No dokładnie to taki ból. dzieki, ze opisałaś, u mnie szczególnie po prawej stronie tułowia, czyli tam gdzie moje dolegliwości.

Boli mnie bluzka na ciele, ze tak to ujmę. U mnie pomaga ciepła kapiel i od razu do łózka, na drugi dzień, zwykle tak koło południa uczucie wraca i trwa do wieczora.

 

-- 25 lis 2014, 13:50 --

 

malenstwo31, Coś ty nie jade...Do szpitala mnie jeszcze wezma. Zobacze co moja rodzina na to powie...Moze poczekam jeszcze w sumie objaawy mi sie nie zgadzaja. Wiec moze watroba? Choc proby watrobowe mialam dobre...lub woreczek zlociowy a moze tylko zapalenie zwykle? Nie musi byc od razu najgorsze czyz nie?

Wiecie ze jest nawet rak pecherzyka zółciowego?

 

Tak Angie wiem o tym, czytałam. Ja jeszcze myslę o jelicie i jego zagięciu wątrobowym. Lub całkiem w inną stronę - że to coś o czym ja nawet nie wiem a ten ból to jedynie promieniowanie od innego narządu. Bardzo bardzo się boję.

Do tego po porodzie miałam hemoroidy wewnętrzne, ostatnio się ukatywniły, 2 razy miałam odrobinke krwi na papierze po mega zaparciu, czopki pomogły ale lekki ból i łaskotanie mam nadal. Podjrzewałam nawet pasozyty ale na bank ich nie mam.

 

Ostatnio połaczyłam te bóle jelit, osłabienie i bóle w odbycie z rakiem jelita grubego. Chyba oszaleję. Pocieszam się tym OB(7) i CRP(0,38) które są bardzo niskie. Myślicie, ze gdybym miała coś w brzuchu to wyszło by? Boże pytam o to juz któryś raz az mi głupio:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie malenstwo całymi dniami siedze w domu, od rana do wieczora , no moze jakieś zakupy zywnosciowe i tyle.

tak bardzo nie chce mi się wyjść, nie mam siły, najchętniej leżałabym cały dzień pod kocem.

Juz dziś telefonicznie męczyłam mamę o moich dolegliwosciach, chyba zrezygnuję z tej gastroskopii. PO PROSTU ze strachu.

Moja mama mnie poparła. Ale nie wiem czy kiedys tego nie pożałuję. Ale nie mam siły, nie mam siły na to badanie (które swoją drogą sama sobie zleciłam):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, spokojnie, minie :)

Na wątrobe możesz brać sobie coś, jakiś esselive czy tym podobny, nie koniecznie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi, o watrobe trzeba dbać ;)

 

 

sinister, jak cie lakrze nie mają jeszcze dość to zrób tsh ;)

 

 

Mnie dzisiaj ta sraczka zamęczy. Nawet podwojona dawka węgla nic nie pomaga, espumisan tez nie. W brzuchu mam milion pękających baloników, ból jak przy okresie całe podbrzusze i ta woda... :why: Od 6 tygodni tak mam i zaczynam miec powoli dość :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brała któraś z was Debutir? poczytałam ulotkę i powinnien być niezły... Może bym spróbowała brać? Tylko czy pomoże czy to będzie 11 piguła w ciągu doby? :roll::roll::roll:

 

-- 25 lis 2014, 17:44 --

 

angie1989, tak jak mówię na pewno nie zaszkodzi. Ja wydałam setki złotych na tego typu leki i dopiero po usg przestałam wydawac kasę bo okazało się że to nie wątroba mnie boli tylko mam zbyt długie przewody moczowe i ruchomą nerkę która uciskała na wątrobę :lol:

Ja to jestem dopiero popieprzona mam nerkę koło pępka :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ ja mam podobnie, juz kilka tygodni biegunkowo. Nic nie działa, żadna dieta, biorę tez probiotyki i w sumie bez zmian. Najgorsze jest uczucie jakby niepełnego wypróznienia. Nie jem duzo a załątwiam sie jakbym żarła tony. Sorry za dosłowność.

 

Angie, do jakiego lekarza idziesz, koniecznie pisz co powiedział. mamy podobny objaw i to dla mnie szczególnie ważne

 

-- 25 lis 2014, 18:36 --

 

Mam do was bardzo ważne pytanie - ile trwa u was typowy rzut z jakimś konkretnym bólem? Są to dni, tygodnie, miesiace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, zalezy od objawów. Ja mam albo jednorazowe ataki powtarzające się bez żadnej regularności odkąd mam nerwicę, a były objawy trwające kilka dni lub kilka-kilkanaście tygodni. Czasem sa dni kiedy nic mi nie jest w ogóle i wtedy myslę sobie "chwilo trwaj" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie boli prawa górna część brzucha, pod ostatnim żebrem, czasami promieniuje do pępka ale głównie do boku a nawet pleców.

nie jest to silny ból, nie muszę brac tabletek p/bólowych ale jest. Głównie gniecie, czasami kłuje, ogólnie taki tepy wnerwiający ból, w sumie ciągle obecny.

Zauwazyłam, ze mniej boli jak położe się na lewym boku.

USG okay, to samo próby wątrobowe, morfologia, mocz, i OB, CRP też. Nie wiem co dalej gastro, kolonoskopia? Tak bardzo licze, ze samo przejdzie a trwa już bez przerwy kilka tyg. Wcześniej pobolewało co jakiś czas.

Nie widzę związku z niczym ani z cyklem ani z tym co i kiedy jem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłam, ze mniej boli jak położe się na lewym boku.

.

Identycznie miałam jak podejrzewałam wątrobę, im bardziej wyprostowana tym lepsze samopoczucie. Po usg jakiś czas bóle minęły :)

 

 

Nic mnie nie boli, zjadłam 6 kanapek na kolację, a zaraz idę do wanny i robię sobie domowe SPA :yeah::yeah::yeah::yeah::yeah:

 

A wiecie co zauwazyłam jeszcze, że jak mi się podnosi z jakiegoś powodu adrenalinka to od razu nerwica znika. Np dzisiaj był ból brzucha i trudność w oddychaniu a tu nagle córka się drze że świnka morska wlazła do auta dla Barbie i utknęła. Kuźwa zwierzak ledwo dychał a my z mężem tego pochrzanionego autka rozwalić nie mogliśmy żeby ją wyciągnąć. Przestraszyłam się nie na żarty, ale po całej akcji i wyjęciu świnki zero oznak nerwicy :bezradny::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brała któraś z was Debutir? poczytałam ulotkę i powinnien być niezły... Może bym spróbowała brać? Tylko czy pomoże czy to będzie 11 piguła w ciągu doby? :roll::roll::roll:

 

Ja brałam bardzo dobry na balony w brzuchu do tego brałam colonC i po trzech dniach juz byłam 3 kg lżejsza. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ może my mamy za mało wrażeń? :D

Wiesz...takie spokojne z pozoru zycie, moje dwie córki umieją juz się zająć sobą...i człowiek ma duzo czasu na myslenie

przypominam sobie, jak córka miała kilka -kilkanaście mcy (teraz ma 2,5 r.) to nie miałam żadnych objawów, poza maksymalnym zmęczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A brała któraś z was Debutir? poczytałam ulotkę i powinnien być niezły... Może bym spróbowała brać? Tylko czy pomoże czy to będzie 11 piguła w ciągu doby? :roll::roll::roll:

 

Nie brałam ale bardzo podoba mi się działanie (włąsnie czytam) muszę kupić. Narazie biorę Synbiotyk (probiotyk) i nie widzę poprawy.

Ten Debutir pomaga przy alergiach pokarmowych, czyli dla mnie, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×