Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

PannaNerwica, spokojnie przede wszystkim. Bóle głowy i mdłości mogą być odpowiedzią na spadek ciśnienia atmosferycznego. Jak bardzo boli to mdlości tez miewam. Weź tabletkę p.bólową, napij mięty i na pewno przejdzie.

Tomograf nie dość że drogi to jeszcze się napromieniujesz niepotrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNerwica, spokojnie przede wszystkim. Bóle głowy i mdłości mogą być odpowiedzią na spadek ciśnienia atmosferycznego. Jak bardzo boli to mdlości tez miewam. Weź tabletkę p.bólową, napij mięty i na pewno przejdzie.

Tomograf nie dość że drogi to jeszcze się napromieniujesz niepotrzebnie

 

Tylko mnie głowa boli już od prawie 3 tygodni... Byłam dwa razy u neurologa, badanie neurologiczne i dna oka u okulisty wyszły ok. Krew, robiona w październiku, też. Napisała w kartotece, że mam "napięciowe bóle głowy". Ale ja świruję, że mam guza :( I nie umiem wytrzymać już tego strachu, nie wiem ile czasu mi zostało, no masakra...

 

Dziękuję za odpowiedź ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989na 100% nie mamy nic takiego, ja właśnie spałem sobie budzę się wysypka na ręku panika wielka. Mija 15 min wysypka znika, zwykle potówki nerwicowe. Teraz głowa mnie , boli, ale nie ma środków w domu od bólu, więc się muszę przemęczyć. Nerwicowcy znoszą dużo gorzej zmianę pogody. Co do bólów kości, to czasem też mam, ale przy białaczce i raku bóle są nie do wytrzymania. Mnie kłóje w lewym dolnym podżebru, macie taki ból czasem? miałem usg w październiku i wszystko prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNerwica, niestety nawet prywatne musisz mieć skierowanie na tomograf. Ja żałuję że to badania robiłam bo boje się jutro wyników odebrać. :why:

sinister, w sumie u mnie wysypka to chyba był pierwszy objaw nerwicy. Pamiętam że w czasie studiów zawsze jak była sesja to miałam na ciele jakby czerwona kasza manna. W dodatku takie pieczenie jakbym ogień miała przy ciele. Zaczynały się wakacje to mijało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, Gdyby cokolwiek było nie tak już by dzwonili. Jestem pewna że nic Ci nie jest na 100% także głowa do góry;) :* Kochana jutro oodbierzesz wyniki i będziesz szczęśliwa:) Będziesz miała energii co niemiara:)

sinister, Hmmm...ja już nie wiem może faktycznie te bóle kości z pogody...z okresu mam nie wiem...:( czuje sie jakoś do bani nie mam energii na nic;(

 

Czy wy też tak panicznie boicie się szpitali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNerwica, niestety nawet prywatne musisz mieć skierowanie na tomograf. Ja żałuję że to badania robiłam bo boje się jutro wyników odebrać. :why:

 

Ożesz i co ja teraz zrobię... :( Tak się strasznie BOJĘ :why:

Ty sama poprosiłaś o skierowanie? U Ciebie na pewno wszystko jest super, już sam fakt, że nikt nie dzwonił o tym świadczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mam lenia i wrzody żołądka. Ale wyleczyłam je zjadając o 17 pierwszy posiłek - 4 wielkie kawałki różnych ciast :yeah:

Nawet wyszłam z córką na plac zabaw, zrobiłam zakupy i wróciłam cała i zdrowa do domu :uklon:

 

 

 

 

 

malenstwo31, nie bój się :) Ja robiłam rezonans z podejrzeniem stwardnienia rozsianego, to dopiero miałam sraczkę. Ale wynik ok "brak zmian patologicznych" Będzie dobrze :)

 

 

Aktualnie "odkleja mi się rogówka" :uklon:

Nie muszę dodawać, że to tylko wysuszone oko i wystarczającym "zabiegiem/operacją?" są krople do oczu

Dobre, tego jeszcze nie miałam ;)

 

 

Tylko mnie głowa boli już od prawie 3 tygodni... Byłam dwa razy u neurologa, badanie neurologiczne i dna oka u okulisty wyszły ok. Krew, robiona w październiku, też. Napisała w kartotece, że mam "napięciowe bóle głowy". Ale ja świruję, że mam guza :( I nie umiem wytrzymać już tego strachu, nie wiem ile czasu mi zostało, no masakra...

 

Dziękuję za odpowiedź ;*

Nie masz guza. Guz nie daje tylko bólu głowy. Trzymam kciuki zeby szybko minęły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:papa::papa:

hej;))

malenstwo31 nie masz guza pisalam ci to sto razy:))i uspokoj sie!! :silence:

 

mnie glowa bolala 4mace dzien w dzien....piekla palila bolala....az mi policzek dretwial...i warga...ale mialam stracha....i co tomograf potem rezonans a w glowie Dzieki Bogu czysto!!!!!i wiecie co jest najzabawniejsze...ze glowa przestala bolec....za jakis czas po rezonansie....ehhhh....

 

ale wiecie jak to jest...jedno sie konczy drugie zaczyna....tysiace wydalam juz na badania....((: grube tysiace.... :why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, Dokładnie jedno się kończy drugie zaczyna...I końca nie ma...

 

Jak pomyśle jak marnujemy sobie tymi negatywnymi w sumie nie potrzebnymi myślami życie....to po prostu brak słów...4

Tyle chorob co już tu wszyscy razem mieliśmy to na prawdę:P

Ludzie musimy jakoś z tego wyjść nie wszystko jest zaraz śmiertelną choroba prawda?

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:papa::papa:

malenstwo31 nie masz guza pisalam ci to sto razy:))i uspokoj sie!! :silence:

 

mnie glowa bolala 4mace dzien w dzien....piekla palila bolala....az mi policzek dretwial...i warga...ale mialam stracha....i co tomograf potem rezonans a w glowie Dzieki Bogu czysto!!!!!i wiecie co jest najzabawniejsze...ze glowa przestala bolec....za jakis czas po rezonansie....ehhhh....

 

ale wiecie jak to jest...jedno sie konczy drugie zaczyna....tysiace wydalam juz na badania....((: grube tysiace.... :why::why::why:

 

malenstwo31 nie ma na pewno, ale ja... :( Boli i boli i nie przestaje...

 

D@ri@nk@, czasami mam jeszcze nudności, ale nie umiem rozróżnić czy z nerwów, czy nie... Ciągle boję się pojawienia się właśnie tych innych objawów. Drętwiały mi już nogi, ale nerwica też daje taki objaw. Z nerwów można mieć też jakieś deficyty poznawcze. I bądź tu, człowieku, mądry :(

 

Ciągle mierzę sobie też ciśnienie. Paranoja :hide:

 

We wtorek już na 100% idę do psychiatry. W końcu to też jest lekarz od głowy i objawy guzów na pewno zna, prawda? Doradzi mi co robić? Obecnie jestem bez leku, bo ten Sulpiryd był do bani, skończył się i nie kupiłam nowego opakowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, potrafisz do pionu doprowadzić. Tak jest nic mi nie jest.

D@ri@nk@, w ogóle to witam Ci serdecznie. Jak przeżylas czekając na wyniki?nie będę pytać jakie miałaś objawy bo zaraz je będziemy wszyscy mieć. Oj taka nasza uroda :D

Koniec narzekania przeznaczenia nie oszukany i dlatego musimy cieszyć się tym co mamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja z kolei codziennie mam 4 zatory, 3 wylewy i od lutego mam guza mózgu (w uszach strzela mi non stop, od lutego ani raz nie przełknęłam śliny bez klikania w uszach, które zresztą cały czas mam zatkane). Przed chwilą musiałam wziąć Validol, bo robiło mi się słabo.

Czasem mysle, że oszaleje, a jedynym moim marzeniem jest to, by wrócić do normalności. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNerwica, Swego czasu też miałam takie loty że co chwilę mierzyłam ciśnienie jak nienormalna.

malenstwo31, Masz 100% racji przeznaczenia i tak nie oszukamy, a co ma byc to na pewno i tak bedzię. Cieszmy się z tego co mamy. Bo najprawdopodobniej jestesmy zdrowi....prawda?

 

Czy ktoś wie skad u niego wziela sie taka hipochondria jak myslicie? Może jakoś wcspólnie poszukamy źródła tego zaburzenia? Może wtedy byłoby nam łatwiej się go pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little_Mi, Witaj. Z obniżenie Ci raźniej bo to samo przechodzimy. Ja właśnie jutro odbieram wyniki z TK głowy.

PannaNerwica, zapomniałam Ci napisać. Ja poszłam do neurologa. Opowiedziałm wszystko zrobiła mi badanie mloteczkiem i stwierdziła że jest ok ale ona dla mojego spokoju da mi skierowanie , bo uważa że każdy przynajmniej raz w życiu powinien zrobić tk.a poszłam bo mnie głowa bolała. Pierwsze jakby ucisk kolo uszu po obu stronach a później z jednej strony. Ale od 2 tygodni w ogóle mnie nie boli.nie mowie głośno bo znowu zacznie

 

-- 23 lis 2014, 20:03 --

 

angie1989, ja wiem skąd się to t mnie wzięło. W przeciągu 1.5 zmarły mi trzy bliskie osoby. Tata nagle babcia nagle i wujek. Jak zmarł tata to mama zaczynala radioterapie więc codziennie byłam w nią na onkologii.dodatkowo nagle straciłam prace. Po tym wszystkim po roku miałam pierwszy ostry atak nerwicy. Nie wiedziałam co to jest to wmówilam sobie to pewnie jakaś groźna choroba.

 

-- 23 lis 2014, 20:03 --

 

angie1989, ja wiem skąd się to t mnie wzięło. W przeciągu 1.5 zmarły mi trzy bliskie osoby. Tata nagle babcia nagle i wujek. Jak zmarł tata to mama zaczynala radioterapie więc codziennie byłam w nią na onkologii.dodatkowo nagle straciłam prace. Po tym wszystkim po roku miałam pierwszy ostry atak nerwicy. Nie wiedziałam co to jest to wmówilam sobie to pewnie jakaś groźna choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little_Mi, idź do laryngologa niech ci zajrzy i przde wszystkim dokładnie oczyści. Możliwe że czop ci się zrobił. Nie wszystko można zwalać na nerwicę ;)

 

 

malenstwo31, no witam. Wynik miałam po 3 dniach i tak jak wyżej pisalam zawierał jedno zdanie "brak jakichkolwiek zmian patologicznych" A robiłam prywatnie bo czekałabym 6 miesięcy na nfz. Zaplaciłam 500 zł za RM z kontrastem :roll:

Oj tak masz rację z tym co przeczytam, usłyszę to zaraz mam. Dzisiaj męża opitolilam bo powiedział ze mu gorąco i musi poleżać, a ja od razu miałam takie uderzenie gorąca i prądu przez całe plecy i kark że kazałam mu się zamknąć jak mu coś dolega :silence::lol:

 

 

PannaNerwica, idź do lekarza idź i niech ci da dobre leki. Od tego jest. Guza nie zdiagnozuje, ale pewnie pozna twoje objawy jako nerwicę lub coś innego. Najważniejsze to wiedzieć co mi jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, Czy pomaga nie wiem...Przynajmniej jest sie komu wygadaać bo rodzina raczej ma nas już dość...

Właśnie dużo osob które wyzdrowiało pisało że pierwszym krokiem do ich zdrowienia było opuszczenie tego forum. Więc nie wiem czy pomaga czy szkodzi w każdym razie mi daje troche wsparcia wiem że nie jestem z tym sama i że ktoś mnie wysłucha.

malenstwo31, No tak to ty miałaś faktycznie poważny powód o tkiego załamiania i nie dziwie się że to się u Ciebiie zaczeło...A powiedz czy wcześniej np. jakoś nadmiernie przejmowałaś się swoim zdrowiem czy jak?

D@ri@nk@, Witaj:* a od jak dawna ty borykasz się z nerwica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, ja podejrzewam, że moja hipo to wynik tego w jakim domu się wychowałam. Moi rodzice są lekarzami, od dziecka słuchałam o różnych przypadłościach. ..

 

D@ri@nk@, wszyscy laryngolodzy mają mnie serdecznie dość. Ja juz nawet na oddziale leżałam i nic... to wszystko z ciśnienia, a ciśnienie z nerwów. ..

 

lucy1979, traktuje to jako grupę wsparcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jako małe dziecko miałam akcje ze jak ktoś był chory to ja też. Ale minęło. Dopiero w sumie od roku się zaczęło. Prawda jest taka ze media potęgują w nas chorobę. Zobacz ile osób ruszyła śmierć Przybylskiej. A dlaczego? Wszędzie była mowa o raku trzustki. Potem artykuły o dziewczynie z guzem mózgu. W między czasie ciągle w tv mówi się o tym ze zbierają żeby komuś pomóc. Akcja fundacji szpiku.chorób siatkarze Grzegorza Ciągle coś. A dla nas z zaburzeniami nerwicowymi to jak pochłaniacz bo wtedy wszytko analizujemy. Jesteśmy pokoleniem internetu to łatwo nam szukać objawów. W sumie to sami doprowadzamy się do tego stanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little_Mi, Fajnie sie masz tez bym chciała żeby moi byli lekarzami moze wtedy nie latalabym tak po lekarzach hehe. A skoro Twoi są lekarzami to nie unia Ci przegadać ze nic Ci nie jest? Jakiej specjalizacji sa lekarzami?

 

malenstwo31, Masz swieta racje;) otóż to !!! Media + Internet i jestesmy załatwieni. Dużo osób choruje na nowotwory i dlatego sie boimy ale z drugiej strony dużo ludzi tez jest zdrowych.

Ja sama juz nie wiem co myśleć.

Ja zawsze przejmowalam sie moim zdrowiem...ale po porodzie dopiero zaczela się jazda na Maksa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×