Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie lepiej bo glowa nie boli i nie pulsuje :) ale cisnienie dalej za wysokie. Tyle, ze znów wróciły mi te takie fale mózgowe. Nie wiem jak to nazwac i opisac, pisalam juz o tym 2-3 tyg temu. Potem ustało a dzis znów. Takie jakby zawieszenia na mikrosekunde, takie fale jakby, najczesciej przy zamykaniu i otwieraniu oczu. Dzieje sie to w czołowej części Glowy. Ale nie jest to nieprzyjemne, taka jazda :)

 

-- 16 lis 2014, 01:02 --

 

Miał ktoś tak na wenli ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresji juz od dawne sie nie róznicuje, nie ma rodzajów depresji, depresja to depresja, ogólnie przyjeta jest hipoteza o zaburzeniu neuroprzekaznictwa neuronalnego, wiadomo serotonina, noradrenalina i dopamina, kazda depresja aby powstala, musi dojsc do zaburzenia tego neuroprzekaznictwa, dlatego juz nie ma rodzajów, dzielie sie depresje na lagodna, umiarkowana i ciezka, poczytajcie w necie dokladnie Depresja to depresja i przyczyna zawsze jest mózg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak działa wenlafaksyna na fobię społeczną ? Staje się po niej człowiek pewny siebie, może swobodnie wyjść do ludzi, nie unika kontaktu wzrokowego ? Jak to u Was z tym jest ? Brałem paroksetyne i w kwestii FS nie odczuwałem żadnej poprawy, jak siedziałem w domu to po paro było tak samo, ale dokładając np. clonazepam to objawy FS w 80% ustępowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak działa wenlafaksyna na fobię społeczną ? Staje się po niej człowiek pewny siebie, może swobodnie wyjść do ludzi, nie unika kontaktu wzrokowego ? Jak to u Was z tym jest ? Brałem paroksetyne i w kwestii FS nie odczuwałem żadnej poprawy, jak siedziałem w domu to po paro było tak samo, ale dokładając np. clonazepam to objawy FS w 80% ustępowały.

 

U mnie dał ten lek niewielką poprawę w tym względzie, ale nic oszałamiającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnin,

Podobno Baclofen daje przyzwoite rezultaty w FS. wiem to z netu, z amerykańskich opisów. Clonazepamu nie bierz bo jak go odstawisz po jakiś 3 miesiącach brania to twoja fobia będzie 5 razy taka plus panika plus etc.

Także ja bym ci polecił na fobie społeczną baclofen, plus coaxil, ewentualnie pramolan dodaj. Doraźnie propranolol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich Współtowarzyszy udręki, naszej drogiej przyjaciółki zwanej depresją ;) Forum to nawiedzałem już wielokrotnie zarówno anonimowo, jak również pod różnymi nick'ami. Dziś mam do Was drodzy Przyjaciele pytanie.. ów wątek prześledziłem niemalże w 90%.. tak, przeczytałem swego czasu te ponad 700 stron xD :D Ale wracam do tematu: mam problem z wenlą, biorę ją od półtora roku, w różnych dawkach, aczkolwiek od 7 miesięcy jadę na 300mg effectinu i doraźnie 15mg mirtoru(mirtazapinie) i... No właśnie konkretne i: i nie wiem co z tym zrobić, gdyż przez te parę miesięcy, owszem dało mi kopa ta wenla. ale już jakiś czas temu brak mi energii do większego działania, owszem, nie mam problemów ze spaniem, praca wykańcza, lecz energii i chęci do niej już czasem brakuje... Mój lekarz zachowując się bardzo prawidłowo konsultuje się ze mną w sprawie każdej zmiany dawkowania, lecz.. hm.. co mam powiedzieć, gdy biorę 300mg, a pierwszy, ożywiający efekt wenli się skończył? czuję się tak: jestem, bo jestem, pracuję, bo pracuję, lecz nie mam większej chęci do działania, rozwoju, kontaktu z ludźmi, do czegokolwiek. Fakt, strach przed tym minął, ale dalej brak motywacji... Cóż mam z tym zrobić? Poradzicie coś Kochani? Dostałem propozycję na uczęszczanie na terapię grupową, lecz nie mogę, nie mam takiej możliwości, z pewnością przez najbliższe kilka miesięcy miał nie będę, a chciałbym jakoś swoje życie przez ów czas ciągnąć, proszę Was mądrzy ludzie o pomoc ;) :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Całe życie mam problemy z lękami i wtrórną depresją. Przez 6 lat brałem paroksetynę z dobrym skutkiem, niestety przestała działać i odstawiłem. Po 8 miesiącach wróciłem do leków niestety z mizernym skutkiem.

Od roku przerobiłem już escitalopram 2 miesiące - zadziałał ale lęki wróciły, ponownie paroksetynę + kwetiapinę - 5 miesięcy. Efekty były takie, że okropnie nasiliły mi się lęki i wpadłem w depresję. W skrócie od ponad roku jestem w piekle.

Od 10 tygodni biorę wenlafaksynę (Faxolet). 4 tygodnie 75mg, 2 tygodnie 150mg i 4 tygodnie 225mg + hydroksyzyna. Kuźwa załamka jest, mijają trzy miesiące zwolnienia a lęki mnie niszczą i końca nie widać. Tak sobie piszę bo jestem w czarnej dupie i czuję, że wszystko tracę. 10 tygodni na wenli, w tym miesiąc na wysokiej dawce, a poza pojedynczymi epizodami poprawy nie widać. Dodam, że psychoterapię też miałem z żadnym skutkiem - 6 lat - dwóch terapeutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam po kilka razy to samo. Wygląda to tak jak bym nie czuł pewnej satysfakcji i z tąd to się bierze. Po długim dniu spędzonym w pracy również jest dośc spora dezrealizacja. Biorę 225 mg anafranilu. Zastanawiam się czy na takie przypadłości nie lepsza wenlafaksyna z jakimś jeszcze lekiem dodanym. W ogóle zastanawiam się czy coś mi może dac ponad to co daje anafranil. Na wenle jednak dosyc sporo osób narzeka w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziala sertralina, czemu miala by niby nie zadzialac :shock:

 

nie mówię, że nie zadziala, tylko że mam wrażenie, a wrażenie mam, bo jak sertra przestała działać na mnie to dostałam wenlę i mam teraz porównanie.

nie wypowiadam sądów kategorycznych, jak chyba każdy tutaj, mówię o moich doświadczeniach.

jeśli nie o to chodzi to się zamykam.

 

-- 22 lis 2014, 15:29 --

 

Przy dawce wenli 150 mg zaczęłam odczuwać pieczenie skóry. Całe plecy i nogi. Bez żadnych objawów wysypki ani świądu. Miał ktoś może takie objawy ? Lekarka twierdzi że to psychosomatyczne ale zmniejszyła dawkę do niższej tolerowanej.

 

mnie swędzi wszystko. po sertralinie też swędzialo, chociaż teraz bardziej chyba. no to się drapię. pieczenia nie doświadczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to ludzi którzy biora wenlafaksyne- Czy chce wam sie robic cokolwiek na tym leku, nie wiem np wyjsc na dwór do znajomych, czy gdzies pojechac, jaki macie nastrój na tym leku??

 

nic mi sie nie chce. jesli chodzi o nerwowość - nie zauważam różnicy bo mnie chyba od urodzenia wszystko denerwuje i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie chce głownie, ale mam dni ze mi sie nie chce, nie sadze ze to kwestia tabletki tylko mojego chciejstwa. O ile tabletka usunie objawy typu lęk, nerowowsc, agresja itd to na pewno zycia magicznie nie zmieni, nie doda mega napedu, tego sie trzeba samemu nauczyc, po prostu isc i robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie chce głownie, ale mam dni ze mi sie nie chce, nie sadze ze to kwestia tabletki tylko mojego chciejstwa. O ile tabletka usunie objawy typu lęk, nerowowsc, agresja itd to na pewno zycia magicznie nie zmieni, nie doda mega napedu, tego sie trzeba samemu nauczyc, po prostu isc i robic...

 

No ja mysle, ze to niestety kwestia tabletki i depresji, przed tym scierwem lubilem pojechac do kina, wyjsc na dwor, wiecej czasu spedzalem na dworze niz w domu, jezdzilem gdzies, po prostu chcialo mi sie i czulem to, a teraz czuje sie jak dziadek na emeryturze, to jest po prostu irytujace i bardzo wkurwiajace :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×