Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam dziś sprawiło radość?


Konrad!

Rekomendowane odpowiedzi

madseason, ja też się miałam jakiś czas temu pochwalić, ale jakoś nie wyszło, potem zapomniałam i teraz żeście mi przypomnieli. A mam czym :yeah:

Bo u mnie sprawa była ciężka, ponieważ miałam rok akademicki w kawałkach, znaczy się semestr zimowy przed urlopem, a letni po - w następnym roku. I w takim przypadku stypendium naukowe nie przysługuje, bo system komputerowy nie bardzo ma jak wyliczyć średnią. Wiadomo - ta cała technika i cyfryzacja kłodą u nogi człowieka. Ale ja się zaparłam, bo chciałam sobie udowodnić, że jestem w stanie o coś dla siebie zawalczyć ( a ze średniej mi się należało jak najbardziej ) i zażywszy Clona ... udałam się na osobistą rozmowę do prorektora :shock: Ludzki człowiek, zrozumiał sytuację, powiedział, że mam donieść zaświadczenie od dziekana i coś tam jeszcze i mnie podpięli do rankingu, no i przyznali mi najwyższy wariant :mrgreen: Ale w sumie bardziej cieszy mnie moja zaradność, mimo iż niektórzy zarzucają mi na forum fobię społeczną :?

 

acherontia-styx, mój smartfon od 2 lat leży w pudle :105: W między czasie zdążyłam nabyć nowy i ... też leży w pudle :lol: Planuję to niebawem zmienić.

 

-- 20 lis 2014, 00:59 --

 

Okazuje się, że kwiaty od kobiety mogą sprawić równie wielką przyjemność, jak od mężczyzny ... jak są z serca ofiarowane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, również gratuluję stypendium :great:

ja teraz nie wyobrażam sobie powrotu do telefonu bez dostępu do internetu i bez różnych aplikacji, które często ratują mi życie :P chociażby zwykła aplikacja jak dojadę? z racji tego, że studiuję i pracuję w innym, dużo większym mieście niż mieszkam i zdarza się, że muszę pojechać w jakieś miejsce, gdzie nie mam bladego pojęcia w jakiej części miasta ono się znajduje to sobie tylko wpisuję skąd, dokąd chce się dostać i w 3 sekundy mam rozpisane w jaki tramwaj/autobus wsiąść, o której on odjeżdża i ile czasu zajmie mi podróż :mrgreen: albo kończyły mi się środki na karcie PEKA, a w pobliżu ani kiosku, ani biletomatu i nie miałam za co jechać tym tramwajem/autobusem a musiałam się dostać na drugi koniec miasta, to pyk i w 5 minut przelew przez telefon i już mogę na lajcie podróżować MPK :mrgreen: i parę innych przydatnych rzeczy też się na telefonie znajdzie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, dzięki :D

 

A jeszcze nie poznałaś tego innego, dużo większego miasta na tyle, żeby swobodnie się po nim poruszać ? Ja mam od zawsze wbudowany w głowie taki mały GPS ( miałam go na długo przedtem zanim GPS-y w ogóle wynaleziono ) i bez problemu orientuję się w terenie. Pamiętam, jak pierwszy raz pojechałam do Wrocka, raz spojrzałam na mapę ( bo z zasady nie pytam ludzi o drogę, bardziej innych informuję ) i bez komplikacji dotarłam na miejsce. Ale rzeczywiście jest kłopot jak są remonty czy objazdy i zmieniają np. trasy autobusów czy tramwajów. Wtedy się przydaje.

 

Widzę, że również nie masz kochana nawyku wczesnego chodzenia spać :mrgreen: Ale ja już uciekam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, Arasha, smartfon przyjacielem człowieka. Też czuję wsparcie w obcym terenie. To jest jak być w Wietnamie i mieć krótkofalówkę, którą można wezwać wsparcie.

 

Mi radość sprawia codziennie herbata. Oczywiście musi być odpowiednio smaczna i różnych gatunków, wtedy się nie nudzi. Cola by też była dobra, ale ostatnio jestem jak ten monk z mojego nicka i żyję z datków i jałmużny. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze nie poznałaś tego innego, dużo większego miasta na tyle, żeby swobodnie się po nim poruszać ?

Arasha, w te rejony, w którychś już kiedyś byłam trafię bez problemu ;) gorzej jak muszę jechać gdzieś pierwszy raz, a ciężko znać całe miasto skoro wg wujka Google ma ono 262km powierzchni :lol: no i całej komunikacji miejskiej nie znam na pamięć gdzie co jeździ :P tramwaje to jeszcze, ale autobusami stosunkowo rzadko jeżdżę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×