Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Cabin in the woods widziałem , z tą anabelle też czytałem ,że kiepski no i nie przepadam za laleczkami :D Kurde ciężko znaleźć fajny horror :) Od siebie polecam Coś (pierwowzór), Rytuał, Pozwól mi wejść (2008), Ruiny, Lustra, Rasa (2006), 30 dni mroku, Wzgórza mają oczy, seria piła, seria 28 (dni,miesięcy), seria żywe trupy, seria Hatchet, seria Wrong Turn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałam "Wilgotne miejsca" i odkryłam nowe poziomy zaburzenia. Historia, mimo wszystko, całkiem optymistyczna, ale nie polecam osobom cierpiącym na mizofobię. Moje umiarkowanie pedantyczne serduszko życzyło bohaterce zespołu wstrząsu toksycznego (spoiler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Coś (pierwowzór), Rytuał, Pozwól mi wejść (2008), Ruiny, Lustra, Rasa (2006), 30 dni mroku, Wzgórza mają oczy, seria piła, seria 28 (dni,miesięcy), seria żywe trupy, seria Hatchet, seria Wrong Turn :D

Nie przepadam za tego typu horrorami. Wolę te z duchami. ;)

Nie rozumiem fenomenu Labiryntu. Obejrzałam dzisiaj i jakoś mi się za bardzo nie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięli innego reżysera niż ten od The Conjuring i na dodatek niezbyt dobrego w te klocki, i taki efekt.

Też byłem zajarany jak usłyszałem że robią ten spinoff.

Ja nie byłem zajarany bo przeczytałem wywiad z Wan'em jak mówił, że na razie odpuszcza horrory, spojrzałem tylko kto ten Annabelle wyreżyserował i okazało się, że gość od zdjęć do filmów Wana i raptem bodajże 2 filmy jako reżyser [w tym Mortal Kombat 2 :lol: ]

Ale i tak w przerwie na uczelni wdepnąłem do bliskiego kina na ten z góry skazany na porażkę horror i nie pomyliłem się, byłem sam więc niby odrobina klimatu, dreszczyku powinna mieć większe szanse zaistnieć ale w tym filmie nie ma tego za grosz, a 1/3 stanowi ckliwa pierdołowata gadka męża z żoną, siedziałem tam tak robiąc pojedynczego facepalma i nawet nie wiem czemu nie wyszedłem przed końcem bo to zakończenie zabiło mnie już kompletnie i nawet już zapomniałem jakie było poza tym, że ultra sztampowe i kiczowate, dla mnie 1/10 a nawet 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, nie czujesz się samotnie sam w kinie ? :(

wręcz przeciwnie, cieszyłem się jak skurwesyn jak minął kwadrans i nie weszły żadne ciule na rząd foteli skórzanych tzw. loża vipów :lol:

no ale film był tak denny, że mogłem lepiej kupić przed grubą opaskę na oczy i się kimnąć słuchając behemłota

 

-- 13 lis 2014, 15:27 --

 

długie filmy są fajne bo to już prawie biały kruk w kategorii sci-fi, tyle, że widziałem jakiś czas temu zwiastun tego Interstellar i o ile mnie pamięć nie myli to jest tam motyw ojczulka kowboja i tym samym jakiś rzewny denny wątek rodzinny więc już mi się odechciewa to oglądać :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemizja, o rany! 3 godziny? Dla mnie, jak film trwa 2 h, to już strasznie dużo. :mrgreen:

Co prawda nie przepadam za filmami z gatunku sci-fi, ale Interstellar mam zamiar obejrzeć.

Prawdą jest że film musi być bardzo wciągający żeby 3h usiedzieć. Interstellar takim filmem jest - 3 godziny zleciały w moment.

Na drugim biegunie jest np Aleksander. Myślałem że dupa mi odpadnie na tym mega długim gniocie.

 

-- 13 lis 2014, 17:25 --

 

no ale film był tak denny

a na czym byłeś?

 

-- 13 lis 2014, 17:29 --

 

długie filmy są fajne bo to już prawie biały kruk w kategorii sci-fi,

czy ja wiem?

avengers 2 ma mieć 2,5 godziny, star wars VII też na pewno będzie ponad 2h. pacific rim miał ponad 2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz, pisałem o Annabelle, przejrzyj parę postów wstecz; akurat te filmy, które wymieniłeś mnie kompletnie nie interesują, mam wąską tolerancję nawet na sci-fi, w zasadzie ulubiony gatunek

Artemizja, thx, ściągnę z torrentów w 720p i w jak najmniejszej wadze, ale pewnie ostatecznie i tak nie obejrzę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem Pieprz, w filmie o podróży międzygwiezdnej liczę jednak równie mocno na ciekawą historię, mimo tego, że opis 'Dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu...' odrzuca mnie banalnością i biorąc pod uwagę, że akcja dzieje się w bliskiej przyszłości to styka się z granicą fantasy. W kinie widziałem Grawitację i nie zrobiła na mnie wrażenia przestrzeń kosmiczna w nim, choć faktycznie to jednak inna sprawa bo tam mieliśmy najbliższe otoczenie Ziemii a tu obietnicę odległych zakątków. Jednak jak film położy scenariusz to ja nie widzę sensu oglądać go choćby na najlepszym ekranie tylko dla efektu wizualnego.

 

-- 13 lis 2014, 18:50 --

 

btw. chciałbym jakieś sci-fi od Duncana Jonesa bo Nolana przypadły mi do gustu tylko 2 filmy, Memento i Dark Knight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego seansu: Gosa - średni horror, ale polecam studentom przed sesją, bo motywuje na swój sposób do nauki. :lol: Muzyka skutecznie buduje napięcie. Szkoda, że fabuła kuleje. :roll:

 

-- 14 lis 2014, 21:23 --

 

Epicentrum - o matko! Daaaaawno żaden film nie spowodował u mnie tylu palm face'ów i ataków śmiechu naraz. :lol:

Kiepska gra aktorska w połączeniu z typową głupotą amerykańską. Nie polecam. Nie oglądajcie. :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Brat" i Brat 2" - dwa świetne rosyjskie kryminały.

 

Mam do Was pytanie o dwa filmy. W pierwszym widziałem tylko końcówkę, facet leci na jakąś planetę, znajduje tam jakąś kulkę, cały czas rozmawia z bazą na Ziemi, kulka okazuje się kulą ziemską i on trzyma ją w ręce i mówi do bazy, że trzyma ich w dłoni.

 

Drugi film to niemiecki kryminał chyba z lat 30., pamiętam dość tęgiego komisarza, który z jakimś gościem ścigał przestępców i znaleźli się w okolicy płonącej fabryki.

 

Ktoś te filmy kojarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta, wielkie dzięki. Ten sam tęgi inspektor występuje w "Testamencie doktora Mabuse" i o ten film mi chodziło. Grający go Otto Wernicke często wcielał się w role komisarzy i inspektorów i dotarłem w końcu do Fritza Langa, reżysera, którego filmy będą pewnie teraz namiętnie oglądał. Jeszcze raz dzięki.

 

A nie kojarzysz tego drugiego filmu, bo wiem, że siedzisz w temacie kosmosu? Kiedyś podesłałeś mi ciekawe opowiadanie z tej tematyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×