Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 dni na 150mg Wellbutrinu i 50mg Sertraliny - rewelacja! Duża motywacja, sporo energii a zarazem spokój i harmonia w głowie. Brał ktoś taki mix czy przecieram szlaki? :)

 

Hmm nie chce podwazac twoich odczuc, ale 4 dni w przypadku SSRI nie wiem czy moglo znaczaco wplynac na serotonine i receptory, moze to tez byc zasluga dluzszego brania wellu, bo z tego co czytam, czesto sa na nim gorsze i lepsze okresy. Trzymam jednak kciuki, zeby to nie byl efekt placebo i zeby na ciebie dzialalo.

 

Jeśli już wcześniej bral sertraline to jak najbardziej- może dzialac nawet od pierwszego dnia.

Tylko czy efekt utrzyma się dluzej. U mnie to trwa 14 dni :cry: a potem powrot do depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Wellbutrin przez 3 dni, jednak skutki uboczne były tak potężne - dzwonienie w uszach, zawroty i ból głowy, suchość w ustach, poczucie, że zaraz zemdleję, zaburzenia oddychania - że go porzuciłem.

 

I tu powstaje pytanie - ile Wellbutrin może się utrzymywać w organizmie? Chciałbym wrócić do fluoksetyny w dawce 10 mg. Lekarz powiedział mi, że muszę odczekać tydzień, ale czytałem, że jego okres półtrwania wynosi 24-36h. Jutro minie 48h odkąd wziąłem go ostatni raz. Mogę do niej wrócić? Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do wellba 300mg. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to lek idealny, żadna tam pigułka szczęścia ale jednak najlepszy lek jaki wypróbowałem w ciągu ostatnich lat. Noradrenalina naprawdę rusza dupę po serotoninowej wegetacji. Najbardziej dokucza mi irytacja, gniew i łatwe wkurwianie się, przy drugiej próbie wchodzenia jakoś nie boli już mnie głowa. Biorę sobie meliskę na noc, wycisza mnie mocno. Przy irytacji próbuję sobie jakoś tłumaczyć, że jestem wkurwiony bo zażywam wellba a nie przez zaistniałą sytuację, staram się jakoś hamować. Chcę pobrać wellba przez dłuższy okres, kilka m-cy, wtedy się wypowiem dokładniej. W USA jest bardzo chwalony i ludzie pożerają to latami, fakt, że często w towarzystwie ssri. U mnie, przy dawce 50mg sertraliny i 150mg wellba w ogóle nie czułem jego działania, byłem przymulony i otępiały jak zwykle po ssri. Aktualnie przy 300mg czuje jego działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat

Ile płacisz za wellbutrin300?

Ja przerwałam branie well po 5 tygodniach. Dwa pierwsze tygodnie były super, ale to przeszło i miałam straszną depreche, myśli samobójcze, brak napędu, mdłości, ból brzucha. Podobno u niektórych to dobre samopoczucie z początku wraca po 6 do 8 tygodniach, ale nie dalam rady. Zwiekszenie dawki do 300 nie pomogło.

Teraz jestem na citalu.

Czy miałeś tez takie "załamanie samopoczucia?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrócic.

Mój lekarz nie kazał mi robić ani jednego dnia przerwy między braniem SSRI i Wellbutrinu.

 

Lucy1979, miałaś jakieś objawy nakładania się fluo i wellbutrinu? Czy to możliwe, żeby Wellbutrin działał po 48h od przyjęcia ostatniej dawki (w dodatku 150 mg po 3 dniach przyjmowania)? Wziąłem dzisiaj rano 10 mg Seronilu i trochę dziwnie się czułem wieczorem. Nie wiem, czy to po prostu nie efekt uboczny po przerwaniu przyjmowania fluo.

 

Na stronie MZ jest napisane tak:

 

Możliwy wzrost stężenia bupropionu i fluoksetyny we krwi, a tym samym nasilenie ich działań niepożądanych. Zwiększone ryzyko wystąpienia drgawek.

 

Tylko kwestia jest taka po jakim czasie Wellbutrin jest wydalany z organizmu.

 

Dodam, że jestem dosyć wrażliwy na nowe leki, szczególnie ostatnio. No i nie wiem, czy brać kolejną dawkę jutro, czy się wstrzymać do piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj SADer

odpowiedziałam Ci jak komu dobremu, ze nie ma możliwości aby cos Ci się stało nawet jeśli bys rownoczesnie zmieszal Well i Fluo. A Ty dalej drązysz i sobie wmawiasz.

Jak masz tendencje do wmawianie sobie nieistniejących dolegliwości to bierz na to poprawke. Zresztą nie ma czegos takiego jak jakas wyjątkowa wrazliwosc na leki. Są tylko zimnie realia i bezmiar psychicznych wkrętek. Ty wybierasz, albo jedno albo drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień na Wellbutrinie XR 150mg, jako dodatek do wenlafaksyny 300mg i mirtazapiny 22,5mg. Cel - poprawienie libido po wenli i ograniczenie palenia :D

Trochę dziwnie się czuje - taka niby derealizacja/mgła w głowie, ale zero leków, jest napęd. Może to wina pogody, która dzisiaj w moim mieście jest tragiczna - zimno i pada. Mam takie uczucie lekkiego "haju" - to normalne na starcie Wellbutrinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień na Wellbutrinie XR 150mg, jako dodatek do wenlafaksyny 300mg i mirtazapiny 22,5mg. Cel - poprawienie libido po wenli i ograniczenie palenia :D

Trochę dziwnie się czuje - taka niby derealizacja/mgła w głowie, ale zero leków, jest napęd. Może to wina pogody, która dzisiaj w moim mieście jest tragiczna - zimno i pada. Mam takie uczucie lekkiego "haju" - to normalne na starcie Wellbutrinu?

 

No stary to bedzie duet. Ja co prawda do fluo, ale tez chce wziac wella tylko na poprawę funkcji seksualnych. Jak ci pomoze 150 przy 300 wenli to bedzie to dla mnie fantastyczny znak:). Raportuj co jakis czas. Dziwi mnie tylko, ze mirta nie zadzialala w kwestii libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień na Wellbutrinie XR 150mg, jako dodatek do wenlafaksyny 300mg i mirtazapiny 22,5mg. Cel - poprawienie libido po wenli i ograniczenie palenia :D

Trochę dziwnie się czuje - taka niby derealizacja/mgła w głowie, ale zero leków, jest napęd. Może to wina pogody, która dzisiaj w moim mieście jest tragiczna - zimno i pada. Mam takie uczucie lekkiego "haju" - to normalne na starcie Wellbutrinu?

 

No stary to bedzie duet. Ja co prawda do fluo, ale tez chce wziac wella tylko na poprawę funkcji seksualnych. Jak ci pomoze 150 przy 300 wenli to bedzie to dla mnie fantastyczny znak:). Raportuj co jakis czas. Dziwi mnie tylko, ze mirta nie zadzialala w kwestii libido.

 

OK ;)

Mirta trochę na początku pomogła, ale potem przez cały czas było bardzo średnio w tych tematach. Wiadomo nie było takiej tragedii jak na początku, gdy byłem na escitalopramie, wenli 75mg i trittico, ale nadal to nie było to samo, co kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy 1979 jak nie ? Ty chyba nie rozumiesz.Metylofenidat jest stymulantem,podobnie jak amfetamina.Metlofenidat działa na dopamine i noradrenaline.Ja pytam tylko w teorii czy są leki które działają na podobne receptory co stymulanty,oprócz metylo ? Pytam tylko z punktu widzenia chemicznego,rozpatrując substancje.Bo nie do końca rozumiem działania dopaminy.Często w internecie można sie spotkać z określeniem że lek zadziałał na kogoś bardzo pobudzająco i określił to jako stymulant.Więc moje pytanie brzmi które leki w teorii oprócz metylo działają na podobne receptory co stymulanty,wywołują podobny stan do nich ?

 

-- 17 lis 2014, 14:05 --

 

lucy1979 ja może mam małą wiedzę ale ty chyba jeszcze mniejszą a napisałaś tyle postów.Znalazłem po części odpowiedź na moje pytanie.Bupropion cytuje : 'Pierwotnie nazywany amfebutamone, otrzymał swą nową nazwę w 2000[5]. Jego nazwa chemiczna to 3-chloro-N-tert-butylo-β-ketoamfetamina. Należy do podstawionych katynonów, jak też podstawionych amfetamin, będąc β-ketoamfetaminą.'

 

-- 17 lis 2014, 14:07 --

 

Źródło:Wikipedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979 ale chyba po to jest to forum żeby sie podzielić odczuciami,jak leki działają.Nie chcesz odpowiedzieć to nie pisz głupich komentarzy,bo zachowujesz sie jak hipokrytka i niepotrzebnie zaśmiecasz ekran.Napisanie 1349 postów przez ciebie powinno świadczyć o jakimś poziomie wiedzy,no chyba czegoś sie dowiedziałaś po ponad tysiącach postów,chyba że wszystkim tak zgryźliwie odpisujesz cytuje'weź to zobaczysz' albo 'zadajesz durne pytania' ? Z resztą widze że już jedno ostrzeżenie dostałaś do przemyślenia dla ciebie.Jeśli na forum medycznym próbujesz podpudować jakieś swoje abicje to gratuluje wyboru :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi? Czy wellbutrin działa jak amfa?

Odpowiedz-Nie, nie działa jak amfa .Mimo, ze jest mówiąc w skrocie pochodną amfetaminy. Dosc przejrzysto odpisałam? Myslisz, ze Cię oszukuję, bo nie wiem o co Ci chodzi?

 

Jako jedyna osoba z forum odpisałam na Twoje pytanie, a ty pretensje masz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×