Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kącik gracza


chory

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że Polacy to już ostatnia nacja, która potrafi robić wartościowe gry komputerowe za stosunkowo małe pieniądze zamiast przereklamowanego uber mainstreamowego gówna za wiele mln dolarów, w którym nic nie działa tak jak należy- patrz EA i Ubisoft.

Najpierw wysoko oceniane The Vanishing of Ethan Carter, w które sam pograłem na razie przez około godzinę i wygląda nieziemsko na moim staruszku, świat jest całkiem spory i chyba można przejść go sobie całego rozwiązując od 0 do 100% zagadek. Teraz widzę, że na pierwszy rzut oka lajtowa gierka This War of Mine już zbiera niesamowicie wysokie oceny na metacriticu, a oceny użytkowników na metacritic to jedyne czemu ufam i zawsze niskie oceny tam świadczą, że gra jest nędzna, zaś wszystkie recenzje magazynów branżowych można wyrzucić do kosza. A to może wcale nie wszystkie gry polskich deweloperów, które miażdżą stosunkiem efektu do poniesionych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo w 99' dopiero dostałem komputerek, a z nim wyścigi na motorkach Redline Racer, kuwa co to była za gierka, można było odblokować takiego dinozaura i nim się ścigać 8) nigdy nie odblokowałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szachy-a-natr-ctwa-t52940.html to jedna gra.

 

Grałem w przygodówkę od studia Deadalic Entertainment. Graficznie, artystycznie dobra. Co z tego jak sama technologia przestarzała. Nieruchome ekrany i animowane postacie to całkowity oldschool. Retro granie pełną parą.

 

Ma ktoś pomysł jak w dzisiejszych czasach grać w przygodówki? Jak to robić ze stylem. No bo są koneserzy gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem w Shadowrun Dragonfall (gra stylizowana na stare dobre RPG z rzutem izometrycznym) i Fallout: New Vegas. Z przygodówek w jakie ostatnio grałem to gry od Telltale Games: Walking Dead i Wolf Among Us. Urzekła mnie kreska oraz fakt, że twoje wybory mają wpływ na przebieg fabuły (chociaż niestety w ograniczonym zakresie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arhol, warto! Bardzo przyjemna gierka. Wszystkie części/DLC... aż mi smaka narobiłeś :P

 

Ja obecnie tyram w grę polskiego studia (nie żeby to miało jakieś znaczenie) - Lords Of The Fallen. Chcieli dorównać poziomem trudności z Dark Soulsami ale coś im nie wyszło (z drugiej strony - grając już w dark soulsy, wiedząc jak się zachować przy wrogach itd człowiek po prostu wie czego się spodziewać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurdę ale to wygląda, i nawet lekki niepokój odczuwałem oglądając to. Chciałbym horror, który rozgrywałby się wyłącznie w jakichś mieszkaniach, posesji, bo to jest najbliższe prawdziwemu życiu każdego i tym samym można zbudować świetny horror bazujący na takich lękach co do nawiedzonego, foto realistycznie odwzorowanego miejsca zamieszkania.

[videoyoutube=LrL8ybvDSkA][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin, nie mam cierpliwości do PES'a, niby piszą, że w końcu KONAMI zrobiło grę w dobrym kierunku (aczkolwiek bardziej na PS4 bo na PC jest coś innego) ale ja w to nie dałem zagrać nawet jednego meczu, dla mnie ta fizyka tam wciąż jest ogromną pomyłką a rozgrywka irytuje nawet bardziej niż w Fifie. Nie zanosi się już chyba nigdy na sensowną symulację futbolu wg mnie, Fifa to gierka dla dzieci z nieleczonym adhd & maszynka do pieniędzy na patologicznym trybie Ultimate Team, a wcale dużo nie trzeba byłoby w niej poprawić żeby dało się jako tako pograć w to online (bo AI standardowo jest na poziomie gier z lat 90-tych), skręcić prędkość biegu, zbilansować atak nad obroną i wyeliminować bugi w sterowaniu manualnym, które czynią ją niegrywalną na tym sterowaniu, ale to przecież EA, kolekcjonerzy Złotych Kup :smile:

buka, manager piłkarski to Football Manager, nic nie ogarniasz, wracaj nakarmić sima i wysadzić go na nocniku :smile:

A co do strategii to masz teraz mały wysyp w stylu Civilization, włącznie z samym Civ Beyond Earth, chyba tak to się zwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz, http://store.steampowered.com/tag/en/4X/#p=0&tab=NewReleases

czyli same sci-fi i z fantasy Endless Legend i Age of Wonders III

 

-- 27 lis 2014, 03:04 --

 

Zagrałbym w 4x ale jedna rzecz mnie odrzuca, a która jest kwintesencją tamtejszej rozgrywki- że to taka piaskownica pozbawiona kampanii i spinającej wszystko fabuły, po prostu masz tu sobie wygeneruj rozgrywkę jaką chcesz, mapę, wrogów itd. i graj w to sobie bez większego celu :/

Gdzie na boga przepadły strategię zanurzone w apetycznej historii, banalne i genialne pomysły jak ten z Earth 2150 np., dlaczego wraz z czasem i rozwojem grafiki i w ogóle całej technologii tworzenia rozrywki elektronicznej przyszło niedojebanie mózgowe twórców.

 

-- 27 lis 2014, 03:05 --

 

ale Age of Wonders III chyba wyłamuje się z tego schematu i są tam bodajże 2 główne kampanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×