Skocz do zawartości
Nerwica.com

Złe samopoczucie, jaki lek?


click88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam 25 lat choruje na zaburzenia depresyjno-lękowe oraz zaburzenia obsesyjno kompulsywne przewaga natretnych mysli.

Dodatkoso podejrzewam u siebie jakiś drobny chad. Leczę sie już u różnych psychiatrów od 18 roku życia.Przerabiałem różne leki wiele razy byłem hospitalizowany na oddziałach nerwich z terapia.

Mam tez dodatkowe schorzenia w postaci zaburzenia błędnika i problemy naczyniowe w głowie.

Brałem kiedyś paroksetyne dawka 30mg/d było dobrze po roku czasu przytyłem 10 kilo plus działanie zanikło powstały lęki i sciskanie w gardle.

Obecnie ponad rok biorę wenlafaksyne najpierw dawka 75 /d przez pol roku jednak występowały u mnie lęki niecheć do życia i zamulenie.

Pozniej dolozylem z lekarz lamotrygine w dawce 100 mg dziennie nie czułem większego działania ale trochę sie uspokoiłem. Lęki zmniejszyly się ale aktywność się nie zwiekszyła.

Póżniej odstawiłem lamotrygine i zwiekszyłem efectin na 150 mg czułem się dobrze przez jakieś 5 miesiecy z chwilowymi lękami i spadkiem nastroju.

Obecnie biorę dalej 150 mg wenli , ale czuję się fatalnie od pażdziernika z kazdym dniej coraz gorzej mam mało energi nic mi się nie chce spałbym całe dnie wychodząc z domu mysle kiedy wroce isie położe nie mam ochoty na kontakty towarzyskie. Dodatkowo mam problem z ciągle utrzymującym się lękiem uogolnionym. Datkowo zaczynają boleć mnie mięsnie i sypie się somatycznie :( Dodatkowo znowy przytylem nie wiem czy to od wenlafaksyny:(

Co robić co dołożyc, czy jest sens zmieniać lek? Jedyne leki które toleruje to paroksetyna , wenlafaksyna, z SSRI SNRI nie próbowałem escitalopramu ale boję się ze bardziej mnie przymuli lub przytyję citalopram na mnie działał fatalnie masa skutków ubocznych.

Myslalem ze swoim lekarzem o fluoksetynie ale boje się przejscia i boje się co z lękami? Ona ponoć nie działa na to. Pozatym ja mam zawsze silne objawy odsatwienne każdego leku więc u mnie wchodzi tylko w grę zmiana na tzw zakładke lub jakas inna zmiana łagodna szczerze Jak wy zmieniacie leki?

 

Pozdrawiam dzieki za wszystkie odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×