Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

DARMOWA GRUPA PSYCHOEDUKACYJNA DLA OSÓB Z ZABURZENIEM OBSESYJNO-KOMPULSYJNYM (OCD,tzw. nerwica natręctw)

 

Zespół psychologów i psychoterapeutów Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnej grupie wsparcia i psychoedukacyjnej dla osób cierpiących na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD, dawniej tzw. nerwica natręctw), która rusza od października br. – już teraz ogłaszamy nabór dla wszystkich chętnych, a od jesieni zapraszamy na spotkania – prosimy o wcześniejszy kontakt!

 

Uczestnicy będą mieli możliwość m.in:

- dowiedzenia się więcej na temat objawów, mechanizmów i sposobów leczenia OCD

- otrzymania wsparcia emocjonalnego

- przepracowania negatywnych emocji

- poszerzenia sieci kontaktów społecznych

- podzielenia się doświadczeniami związanymi z OCD

- poszukiwania wspólnych rozwiązań w trudnych sytuacjach i radzenia sobie z objawami na co dzień.

 

Psycholodzy prowadzący grupę nie są jej liderami, ich zadaniem jest służenie wiedzą na temat mechanizmów psychologicznych, udzielanie wsparcia uczestnikom spotkań oraz informowanie o możliwościach otrzymania specjalistycznej pomocy.

Spotkania grup wsparcia nie są terapią grupową.

 

Telefon: 732 632 263

 

www.centrum-poznawcze.pl

 

E-mail: info@centrum-poznawcze.pl lub zakładka: KONTAKT.

 

UWAGA! Aby grupa ruszyła, musi zgłosić się minimum 5-6 chętnych osób.

 

Zapraszamy serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w to w ogóle nie wierzę. Raz byłam u psycholożki-logopedy, chciała mnie wprowadzić w stan głębokiego relaksu, a ja jej tylko przez grzeczność przytakiwałam. Podobno osoby z moimi zaburzeniami są najbardziej podatne na hipnozę, a tu nic a nic :hide: Tak że 2/10, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u jednego gościa w Krakowie. Skasował 250 zł, twierdził, że mnie wprowadził w trans ( guzik prawda ), miał mi pomóc na fobię ( nic z tego ). Generalnie przed samym zabiegiem dużo gadał, zachwalał metodę, takie pitu pitu :blabla: Jak trafisz na kogoś wartego polecenia, to ja chętnie skorzystam, ale obawiam się, że jestem niepodatna na takie sugestie, bo próbowałam u jeszcze innego gościa ( nie z Krakowa ) i było jeszcze większe rozczarowanie.

 

Pewnie wiele zależy od tego, z jakim problemem zgłasza się pacjent i jak jest podatny na sugestie wypowiadanego przez osobę wprowadzającą w trans. I rzecz jasna - od umiejętności tejże osoby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj u lekarza i mówił mi coś o terapii grupowej, ale zlekceważyłam, bo się na grupową nie nadaję (mam zaburzenia osobowości i depresyjne). Teraz patrzę na kartkę, którą stamtąd wyniosłam i jest zapisane coś jakby MedaMed Zachodnia? Nic takiego nie znalazłam w internecie. Aż mnie jednak zainteresowało, co to za tajemnicze miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to terapia psychodynamiczna bez jakichkolwiek elementów CBT. Na moje problemy nie pomogła, bo ciężko mi się było skoncentrować na poruszanych problemach. Ostatni raz byłem na terapii grupowej, bo się po prostu nie nadaję do tego typu terapii. Jeżeli nie korzystałaś z takiej formy leczenia to myślę, że warto spróbować i samemu ocenić, czy tego typu terapia odniesie jakiś skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, te terminy są takie, że jednak mam cichą nadzieję, że wcześniej uda mi się znaleźć jakąś pracę. Chociaż na wszelki wypadek może warto się ustawić w jakiejś kolejce. Ostatnio zrezygnowałam z terapii na nfz jak znalazłam pracę, bo tylko w godzinach urzędowych była dostępna. Właściwie staż, więc połowę wynagrodzenia musiałbym wydać na prywatną. A teraz znowu jestem w czarnej d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei swego czasu miałem terapię na NFZ, ale nie miałem pracy. Z końcem roku skończyły się limity w ramach NFZ i terapeutka pozostawiła mi wybór, albo będę chodził do niej prywatnie przez jakiś czas, albo muszę przerwać terapię. No i przerwałem, bo nie było mnie stać na pokrycie jej kosztów z wiadomych przyczyn.

 

Obecnie jestem zapisany w kliku miejscach na tzw. "zeszyt", ale wątpię, że się ktoś odezwie jeszcze w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!

 

Zespół psychologów i psychoterapeutów Centrum Poznawczo-Behawioralnego Ad Rem W Krakowie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatną konsultację psychologiczną/psychoterapeutyczną w każdy czwartek w godzinach 18:00-20:00.

 

UWAGA! Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: +48 732 632 263 lub adresem e- mailowym: info@centrum-poznawcze.pl

 

 

 

www.centrum-poznawcze.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×