Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Blondie,

Czy bierzesz tylko 75 mg?

Bo jeśli tak to wogóle nie opłaca się brac klomipraminy na deprechę w takiej dawce, Akurat biorę doxepinę w dawce 150mg, branie TLPD jest inne niz SSRI tu nie wystarcza niska dawka, dajmy na to taką sertraline mozesz brac w dawce 50 mg, a TLPD nie wykazują działania antydepresyjnego w dawkach poniżej 150, tzw okno terapeutyczne mają od 150-300. w małych dawkach tak do około 100 TLPd działają zmulająco, sedatywnie, czasem przeciwlękowo. antydepresyjnie działają w dawkach około 200 mg, do tego często też zmulająco i nasennie. To dlatego psychiatrzy wolą stosować SSRI bo wtedy bierzesz miesiącami taki lek ( co niekoniecznie musi być takie dobre) i nie ma tych skutków ubocznych ale... co z tego jak często ludzie biorą SSRI i biorą.... a efekty takie jak wielu tutaj na forum, którzy nie uzyskali na nich tzw remisji.

 

-- 05 lis 2014, 21:55 --

 

Puls po TLPD to normalka, wiąże się z blokadą alfa1 receptorów, akurat klomipramina ma ten efekt spory, większy nawet od amitryptyliny czy doxepiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie - Na ostatniej wizycie psychiatra zmienił mi dawkowanie leków. Mianowicie wcześniej łykałem rano 1 tabletkę 75 mg anafranilu a wieczorem 30 mg lerivonu. Teraz mam aplikować połówkę anafranilu rano a drugą razem z 30 mg lerivonu wieczorem. Dawka anafranilu niby ta sama ale podzielona. Może mi ktoś wytłumaczyć co miał na celu psychiatra, niestety nie dopytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba1502, nie wiem co to ma na celu, chyba że po porannej dawce 75 jesteś mocno senny, to wtedy można dawkę podzielić na poranną i wieczorną lub brać całą dawkę wieczorem. Tak czy owak to połączenie dwóch leków jest świetne w moim odczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę rano 2X75mg od początku tak brałem i tak zostało.Klomi powoduje straszną sennosć z rana,musi mocno działać na serotonine,na początku zasypiałem na godzine lub dwie teraz jestem senny ale juz nie spie.Dzien 24,poza zwiększonym napędem i dobrym spaniem szybkim wieczornym nie zauwazylem wiekszej poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę rano 75mg franka+200mg amisulpirydu i po południu tak samo.Nie jestem senny w dzień i dobrze sypiam bez mirty/miansy po których tyłem jak prosiak i morde mialem opuchnietom jak alkoholik na glodzie.Działanie jak na 25 dzień słabe,nie ma już silnych dołów depresyjnych ale wesoło też nie jest.Lęki jak były tak sam i fobia społęczna i natręctwa myslowe.To prawda ze dodatkowo anafranek dziala lekko neuroleptycznie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150mg na wieczór powinno załatwić sprawę senności w ciągu dnia. Też miałem kiedyś zalecone 2x75 i o wiele lepiej funkcjonowałem na 1x150.

 

kalikali1, w jakim sensie neuroleptycznie? Działa na receptory histaminowe (uspokaja) tak jak wiele neuroleptyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franek w dawkach 75-225mg jest antagonistą D2 i D3 czyli wywiera lekkie działanie antypsychotyczne pomocnicze w natręctwach gdzie dopamina szaleje mocno.Te zamulenie które miałem rano na 150mg wiążę sie z jej potęznym dzialaniem serotoninowym.Podobnie mnie paro zamulało które tez pizga mocno w serotonine,podobna zmuła z tym że na PAro lezalem na wyrze mialem wszystko w dupie i nic mi sie nie chcialo,a przy franku który jest nieselektywnym SNRI coś tam mi sie chce robic,podobnie wenla dzialala na mnie jesli chodzi o napęd.

 

Slow down-

Pomaga ci coś kwetiapina na lęki w tej dawce co bierzesz lub podbija jakoś nastrój na plus ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmarne uboki. Nie do zniesienia. a depresja jak była tak jest.Ostatecznie lekarz stwierdził, że mnie podziwia, że tyle przetrwalam. Przeprosił i wypisal Nowe. Mają zacząć działać szybko, w przeciągu tygodnia. A ja nadal czuje pozytywne działanie franka w sobie. Ciekawa jestem czy się utrzyma.

 

Kalikali, a jak Twoje samopoczucie i dołki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nastrój po prawie miesiącu nie poprawił sie znacznie tak żebym miał odczuc ze jest lepiej.Nadal wstaje z wkurwem,robie wszystko na siłe jak robot,mało co cieszy ehhh.Lęki nadal są może czasami ciut mniejsze ale tez jakies rewalacji nie ma.Pozostaje dalej czekać cierpliwie...:)

 

-- 10 lis 2014, 11:34 --

 

Blondie

A jakie leki ci lekarz wypisał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, nie ma działania przeciwlękowego. Trochę ułatwia zasypianie. Jak chodzi o nastrój, nie wywala go w górę, ale po prostu stabilizuje dość dobrze, na w miarę zdrowym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmarne uboki. Nie do zniesienia. a depresja jak była tak jest.Ostatecznie lekarz stwierdził, że mnie podziwia, że tyle przetrwalam. Przeprosił i wypisal Nowe. Mają zacząć działać szybko, w przeciągu tygodnia. A ja nadal czuje pozytywne działanie franka w sobie. Ciekawa jestem czy się utrzyma.

 

Kalikali, a jak Twoje samopoczucie i dołki?

 

 

Blondie, to nie lepiej zostac na klomi skoro czujesz poztywne działanie tego leku. Skutki uboczne po jakims czasie musza w koncu minac. Ja to są te uboki u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś na tapecie Fluanaxol 0,5mg. Zobaczymy co się będzie działo.

 

Blondie, to nie lepiej zostac na klomi skoro czujesz poztywne działanie tego leku. Skutki uboczne po jakims czasie musza w koncu minac. Ja to są te uboki u Ciebie?

 

Czuję się lepiej z lękami, na deprechę nie pomaga. Dołek totalny. Rezygnuję bo nie dam rady żyć z ubokami. Mam wykańczający puls -130 przy podstawowych czynnościach, kask parząco-mrowiący w głowie, nieustanne mroczki przed oczami, nie chodzę zupełnie do toalety, włosy wyciągam garściami, nagłe wzrosty temperatury. Nie mogę nawet wyżyć się fizycznie i walczyć endorfinkami z depresją bo męczy mnie krótki spacer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid, ciężko stwierdprzewsze biorę dwa leki, ale...

Przeciwdepresyjnego działania nie zaobserwowalam, natomiast działanie przecielekowe można zauwazyc.

Co do regulacji snu spisuje się perfekcyjnie. Piekna architektura snu, nawet nie biorąc tabletki, czuje senność w tradycyjnej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×