Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

agusiaww wtedy byłem po wysiłku fizycznym zdjecie robione było po wysiłku ok po godzinie po może te żrenice dlatego takie są . Ale nawet nie oto chodzi tylko że z roku na rok coraz gorzej wyglądam najgorsze sa zapuchnięte powieki górne bardzo brzydko to wygląda byle o której wstane utrzymuje się to prawie cały dzięn nie wiem może już otyłośc mi wlazła na powieki?

 

 

swistak2112 Ostatno jak byłem u okulisty ciśnieni było ok w grudniu znów ide zobaczymy.

 

 

 

Najgorsze jest to że jak ćwicze na bieżni to moja głowa jest nieprzytomna od reszty ciała :(

 

A może to wina ,że tak gorzej wyglądam bo cały czas jest zablokowana dopamina w mózgu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww

 

A może to wina ,że tak gorzej wyglądam bo cały czas jest zablokowana dopamina w mózgu?

 

Możliwe bo są ludzie którzy po neuroleptykach mają podobne oczy zwłaszcza jeśli biorę je przewlekle ja na szczęście po sporych dawkach stabilizatorów i małych neuroleptyków miałem codziennie takie wory pod oczami że jak wyszedłem ze szpitala to się przestraszyłem jak zobaczyłem się w lustrze.Wory pod oczami jakbym z 2 tyg nie spał 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć Ci którzy brali i biorą jakie maja skutki uboczne ?

 

Z roku na rok wyglądam co raz gorzej nie pale pije sporadycznie biore tylko chrolprotiksen na sen robilem badania wątroby krwi , nerek,tsh wyniki w normie.

 

Moje oczy coraz gorzej wyglądają tak właśnie:

 

http://zapisz.net/images/145_bez_tytu_urgrhftfrgrf.png

oczy po lekach zawszę będą dziwnie wyglądać, ja mam podobnie, obraz ostry ale zamglony, no ale to norma, potliwość dłoni i sztywność karku, więcej nie odczuwam, pomijając te niedogodności humor dopisuję! ...mi ten lek służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agusiaww Ro0biłem badania moczu i panel nerkowy i wszystko normie.

 

Najgorsze jest że moje powieki dolne sa suche , zmarszczone tak jakbo coś piło wode .

 

 

exodus! Wczesniej przez 4 lata brałem perazyne tak nie wygladalem od jakich 4 lat biore chlorprotixen . Ale z tym obrazem to racja.

 

 

Ostatnio odstawiłem chlorprotixen i brałem hydroksyzynę . Przez pierwszy tydzień było jako tako w drugim tygodniu się zaczelo niepokój , tak jak bym miał zaraz wybuchnąć, nie mogłem czytac, skupic się , pomyslec, i caly czas musiałem być w ruchu a kiedy rano wstawałem to łydki od kolana do nogi tak bolały tak były spiete że masakra niemoglem lezec musiałem wstać to chyba objawy odstawienne boje się odstawić ten lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po dawce 15mg Chlorporthixenu można już odczuwać wzmożoną senność? Wziąłem raz i drugi raz się nie odważyłem, więc chciałbym wiedzieć, czy ta senność była spowodowana lekiem czy może raczej była niezależna od tego. Dodam, że zostało mi to przepisane nie na sen, lecz na lęki, a ja muszę jakoś funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amos, ja mam sennosc wylacznie po tym, wiec jezeli ci dla lekarz na to to nie bierz, na ulotce wyraznie napisane ze ma tylko lekko dzialanie uspokajajace wiec mniejsze niz melisa pewnie a niech ci lekarz zmieni na hydroksyzyne np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po dawce 15mg Chlorporthixenu można już odczuwać wzmożoną senność? Wziąłem raz i drugi raz się nie odważyłem, więc chciałbym wiedzieć, czy ta senność była spowodowana lekiem czy może raczej była niezależna od tego. Dodam, że zostało mi to przepisane nie na sen, lecz na lęki, a ja muszę jakoś funkcjonować.

Chlorprothixen nie powinien być stosowany do doraźnego brania. Ma wtedy wyraźniej zaznaczone objawy niepożądane. Działanie nasenne w trakcie ciągłego stosowania maleje, choć poprawa snu jest trwała. W razie problemów z nadmierną sennością- można go brać z początku na noc, po tygodniu można już na dzień. W ogóle to 15 mg jest dawką dla dzieci i młodzieży, jest to dawka b.mała. I ważne- na lęk napadowy to chlorprothixen w ogóle nie działa, stosuje się do tego SSRI i SNRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 15mg mam totalny odlot w objęcia Morfeusza, a dzieckiem nie jestem :-) I rano mam problemy z wybudzeniem.

Zatem pozostaje zwiększyć Escitil, dldać inne benzodiazepiny (np. oxazepam) lub spróbować z gabapentyną.

Wszystkie neuroleptyki o działaniu p. lękowym mają działanie sedatywno-nasenne. Stąd ich się nie stosuje w leczeniu stricte lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po dawce 15mg Chlorporthixenu można już odczuwać wzmożoną senność? Wziąłem raz i drugi raz się nie odważyłem, więc chciałbym wiedzieć, czy ta senność była spowodowana lekiem czy może raczej była niezależna od tego. Dodam, że zostało mi to przepisane nie na sen, lecz na lęki, a ja muszę jakoś funkcjonować.

Chlorprothixen nie powinien być stosowany do doraźnego brania. Ma wtedy wyraźniej zaznaczone objawy niepożądane. Działanie nasenne w trakcie ciągłego stosowania maleje, choć poprawa snu jest trwała. W razie problemów z nadmierną sennością- można go brać z początku na noc, po tygodniu można już na dzień. W ogóle to 15 mg jest dawką dla dzieci i młodzieży, jest to dawka b.mała. I ważne- na lęk napadowy to chlorprothixen w ogóle nie działa, stosuje się do tego SSRI i SNRI.

toja biore polowke od kilkunastu lat i spie mocno :mrgreen:

 

-- 17 lis 2014, 20:43 --

 

Ja po 15mg mam totalny odlot w objęcia Morfeusza, a dzieckiem nie jestem :-) I rano mam problemy z wybudzeniem.

ja biore polowke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 15mg mam totalny odlot w objęcia Morfeusza, a dzieckiem nie jestem :-) I rano mam problemy z wybudzeniem.

Zatem pozostaje zwiększyć Escitil, dldać inne benzodiazepiny (np. oxazepam) lub spróbować z gabapentyną.

Wszystkie neuroleptyki o działaniu p. lękowym mają działanie sedatywno-nasenne. Stąd ich się nie stosuje w leczeniu stricte lęków.

 

Tak tak. Chlorprothixen biorę teraz wyłącznie nasennie, bo mam straszne problemy ze snem. Na lęki biorę resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 15mg mam totalny odlot w objęcia Morfeusza, a dzieckiem nie jestem :-) I rano mam problemy z wybudzeniem.

Zatem pozostaje zwiększyć Escitil, dldać inne benzodiazepiny (np. oxazepam) lub spróbować z gabapentyną.

Wszystkie neuroleptyki o działaniu p. lękowym mają działanie sedatywno-nasenne. Stąd ich się nie stosuje w leczeniu stricte lęków.

 

Tak tak. Chlorprothixen biorę teraz wyłącznie nasennie, bo mam straszne problemy ze snem. Na lęki biorę resztę.

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy branie na wieczór 2x50mg chlorprotixenu obciąża jakoś negatywnie serce?Chodzi mi o to czy normalnie na drugi dzień pracuje,bo planuje zdrożyc właśnie taką dawke na sen i jako dodatek do klomi.

 

-- 28 lis 2014, 13:52 --

 

Czy chlorprotixen w dawce 100mg wpływa jakoś na mase ciała?Większy jest apetyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie 15 mg przestało działać po 1,5 tygodnia.

 

-- 05 gru 2014, 18:16 --

 

Chyba nie odpowiedzialam na temat. Sorry. Jestem nieprzytomna :time:

:smile: spokojnie, ja do 30mg (4x30mg) się przyzwyczaiłem, po jakimś czasie nie odczuwałem działania leku, a teraz i 15mg odczuwam co jest dziwne, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się to brać. 15mg to najniższa dawka ale wizja otumanienia mnie przeraża.

O dziwo, czytam że nie powinno się brać tego równolegle z innymi lekami uspokajającymi. Hydroksyzyna to może nie taki lek że działa specjalnie mocno ale wydaje się wystarczająca by doszło do reakcji..

Oczywiście wiadomo, że nie mam zamiaru brać tego w tym samym czasie.. Tylko raz jeden lek a raz drugi.

Może ktoś coś podobnego próbował i nic mu się nie stało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×