Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Swistak2112 - a możesz mi powiedzieć czy po tym leku szwankuje pamięć chodzi mi czy trudno zapamiętać cos ?

Ja go biorę na noc, więc na pamięć mi nie wpływa.

Natomiast w razie demencji typu Alzheimera moze mieć wpływ- z uwagi na niepożądane działanie przeciwcholinergiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przy zaburzeniach lękowych i myślach natrętnych brałam chlorprothixen zentiva 50 mg na noc, z założeniem, że ma działać nasennie. Owszem usypiał pięknie, miałam po nim całą głowę różnnorakich snów. Nietety miałam również suchość w ustach i trudności z wybudzaniem. Bywało, że przez godzinę ustawialam drzemki, by móc z trudem zwlec się z łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio u lekarki, będę zmieniała leki na duloksetynę ze względu na to, że te jednak wystarczająco nie pomogły. Moja lekarka zaproponowała mi na 2 miesiące sam chlorprotiksen aby receptory się subregulowały. Mówiła, że właśnie te lek o dziwo wywołuje taki skutek. Nie wiem co o tym sądzić, bo nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Czy może ktoś potwierdzić to info? Dla mnie zejście z leków antydepresyjnych to katastrofa, bo zamieniam się w warzywo. Więc nie wiem czy warto przecierpieć dla późniejszych lepszych efektów. Mam zacząć od dawki 15 mg na noc, po 2 miesiącach gdy wprowadzę antydepresant ten lek zostanie odstawiony. Ma to sens? Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! chcę się podzielić swoimi doświadczeniami z lekiem od miesiąca: 3x30mg chloroprotixenu + 20mg paroxetyny, właśnie dzisiaj jest ten dzień kiedy czuję się naprawdę dobrze, przedtem 30 dni męczarni, senność, ból stawów, głowy, ogólne rozbicie, napędzające się myśli, potliwość, wybuchy złości, niemiłosierne lęki, flashe przeszłości, nieopisany wstyd, a dziś (nic nie zmieniałem nic nie dodawałem oczywiście 0 alkoholu, nie warto) wstałem uśmiechnięty, naładowany pozytywnie energią, do tych co zaczynają brać i przerażają się ubokami NIE REZYGNUJCIE! niech moc będzie z wami! ta 30 jest magiczna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Czy ktoś może to wytłumaczyć?

 

Dostałam od lekarki 5 opakowań chlorprotiksenu 15 mg 50 tabletek. Jestem ubezpieczona, odpłatność była B (czyli lek powinien być bezpłatny). Poszłam więc do pierwszej lepszej z brzegu apteki, a oni mówią, że tak może być napisane, ale i tak będę musiała zapłacić ryczałt. Na opakowaniu i na paragonie jest cena 9,57 zł więc to chyba cena 100%. A ja przy tym "ryczałcie" zapłaciłam za paczkę 7,05 zł. To tylko 2,52 zł mniej za jedną paczkę, toż na 30% miałabym to taniej. Wobec tego za zapłaciłam 35,25 zł za te 5 paczek. Czy zostałam oszukana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, bierzesz tyle lat ten lek i i czujesz że działa? A jaki dawki tego leku bierzesz?

 

Czasami biorę 15mg ale nie bardzo czuje jego działania.

ja biore wylacznie 1/2 czyli jakies 7 mg, sobie dziele. Cierpie na kilunastoletnia bezsennosc wiec musze go brac bo inaczej wcale nie spie. Biore wylacznie na noc, faktycznie powoduje ze po jakiejs pol godzinie po nim ogarnia mnie chec na spanie, ale jest to taka zwykla potrzeba nie ze w sensie mnie kladzie czy cos. Mam taki organizm ze na mnie dzialaja malutkie dawki lekow wiec nie musze brac calej tabletki. Poza tym nie jest to lek uzalezniajacy a to ma swoje plusy.

 

-- 31 paź 2014, 09:34 --

 

Witam wszystkich! chcę się podzielić swoimi doświadczeniami z lekiem od miesiąca: 3x30mg chloroprotixenu + 20mg paroxetyny, właśnie dzisiaj jest ten dzień kiedy czuję się naprawdę dobrze, przedtem 30 dni męczarni, senność, ból stawów, głowy, ogólne rozbicie, napędzające się myśli, potliwość, wybuchy złości, niemiłosierne lęki, flashe przeszłości, nieopisany wstyd, a dziś (nic nie zmieniałem nic nie dodawałem oczywiście 0 alkoholu, nie warto) wstałem uśmiechnięty, naładowany pozytywnie energią, do tych co zaczynają brać i przerażają się ubokami NIE REZYGNUJCIE! niech moc będzie z wami! ta 30 jest magiczna. :)

:brawo: super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja już nie wiem co teraz zrobić, bo raczej nie wytrzymam 2 miesięcy bez antydepresantu porządnego. Nie mam problemów ze snem, paroksetyna wystraczająco mnie uspokoja. Mogę to połączyć z cymbaltą, ale czy to ma sens?

 

Trochę mnie to przeraziło : po wielu latach mogą wystąpić problemy z siatkówką, rogówką.

 

Czy to stary, syfiasty neuroleptyk z którego będzie więcej szkody niż pożytku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Czy ktoś może to wytłumaczyć?

 

Dostałam od lekarki 5 opakowań chlorprotiksenu 15 mg 50 tabletek. Jestem ubezpieczona, odpłatność była B (czyli lek powinien być bezpłatny). Poszłam więc do pierwszej lepszej z brzegu apteki, a oni mówią, że tak może być napisane, ale i tak będę musiała zapłacić ryczałt. Na opakowaniu i na paragonie jest cena 9,57 zł więc to chyba cena 100%. A ja przy tym "ryczałcie" zapłaciłam za paczkę 7,05 zł. To tylko 2,52 zł mniej za jedną paczkę, toż na 30% miałabym to taniej. Wobec tego za zapłaciłam 35,25 zł za te 5 paczek. Czy zostałam oszukana?

z moich doswiadczen wynika czy zalezy czy lekarz ma umowe z NFZ, poza tym te % na recepcie sie zmieniaja, ja dostalam Chlorprotixen w poprzednim m-cu i zaplacilam 100% takze to pewnie wlasnie kwestia regulacji przepisow i tego jaka lekarz ma umowe.

 

 

Depresja to jest dzialanie jak przeczytasz na ulotce bardzo rzadkie, ja biore ten lek cos okolo 14 lat :shock: o Jezu teraz policzylam dokladnie i zyje :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja24h, nie wiem dokładnie jak to z tym jest, mają tam swoje, receptę miałem 30% za opakowanie 9,57 PLN, jest to chyba normalna cena, nie zostałaś oszukana spokojnie.

 

-- 31 paź 2014, 09:55 --

 

-- 31 paź 2014, 09:34 --

 

Witam wszystkich! chcę się podzielić swoimi doświadczeniami z lekiem od miesiąca: 3x30mg chloroprotixenu + 20mg paroxetyny, właśnie dzisiaj jest ten dzień kiedy czuję się naprawdę dobrze, przedtem 30 dni męczarni, senność, ból stawów, głowy, ogólne rozbicie, napędzające się myśli, potliwość, wybuchy złości, niemiłosierne lęki, flashe przeszłości, nieopisany wstyd, a dziś (nic nie zmieniałem nic nie dodawałem oczywiście 0 alkoholu, nie warto) wstałem uśmiechnięty, naładowany pozytywnie energią, do tych co zaczynają brać i przerażają się ubokami NIE REZYGNUJCIE! niech moc będzie z wami! ta 30 jest magiczna. :)

:brawo: super.

dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Czy ktoś może to wytłumaczyć?

 

Dostałam od lekarki 5 opakowań chlorprotiksenu 15 mg 50 tabletek. Jestem ubezpieczona, odpłatność była B (czyli lek powinien być bezpłatny). Poszłam więc do pierwszej lepszej z brzegu apteki, a oni mówią, że tak może być napisane, ale i tak będę musiała zapłacić ryczałt. Na opakowaniu i na paragonie jest cena 9,57 zł więc to chyba cena 100%. A ja przy tym "ryczałcie" zapłaciłam za paczkę 7,05 zł. To tylko 2,52 zł mniej za jedną paczkę, toż na 30% miałabym to taniej. Wobec tego za zapłaciłam 35,25 zł za te 5 paczek. Czy zostałam oszukana?

Chlorprothicen w dawce 15 mg jest sporo droższy od tego w dawce 50 mg- ta większa dawka jest po 3,20, ta mniejsza 7,05 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy branie przez pewną ilość czasu dawke 100mg mogło zaszkodzić i czy po tym leku mogą pojawić się akatyzje?

Pewnie mogą , bo z wiekiem u niektórych to one sie pojawiają nawet bez leków XD Ale prawdopodobieństwo jest bardzo małe. Chlorprotiksen to paraneuroleptyk, nie stosowany stricte jako lek roboczy w psychozach, za słabo łączy sie z rec.D w układzie mezolimbicznym, więc i akatyzji byćnie powinno zwłaszcza przy tak małej dawce, bo z tego co kojarze to próby leczenia psychoz chlorprotiksenem owocowały dawkami przekraczającymi 1g/d i nawet wtedy słabą skutecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć Ci którzy brali i biorą jakie maja skutki uboczne ?

 

Z roku na rok wyglądam co raz gorzej nie pale pije sporadycznie biore tylko chrolprotiksen na sen robilem badania wątroby krwi , nerek,tsh wyniki w normie.

 

Moje oczy coraz gorzej wyglądają tak właśnie:

 

http://zapisz.net/images/145_bez_tytu_urgrhftfrgrf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, ja bym Ci radzila wizyte u neurologa, na wszelki wypadek. Skoro bierzesz tylko chlorprotixen to niemozliwe zeby Ci sie zrenice powiekszały od tego, albo po prostu potrzebujesz dodatkowego leku. Byc moze jestes wewnetrznie pobudzony i dlatego dodatkowy lek pomoze, tym bardziej ze wyniki watroby itd masz w normie, czyli raczej to kwestia psychiki/ukladu nerwowego. Dlatego wskazana tez konsultacja z psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje oczy coraz gorzej wyglądają tak właśnie:

 

http://zapisz.net/images/145_bez_tytu_urgrhftfrgrf.png

A co na to okulista? Jakie ciśnienie w oku?

Chlorprothixen ma znikome działąnie p.cholinergiczne i w dużych (np.600 mg i więcej) dawkach może mieć działanie atropinopodobne. Ale takich dawek się nie stosuje, wybiera się po prostu leki silniej działające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×