Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak Ty "odzwyczajam" się od xanaxu. Też brałem przez trzy miesiące 2 x 0,5 sr. Przez tydzień zrezygnowałem z dawki nocniej, brałem tylko 1 tabletke rano, obecnie drugi tydzień zacząłem brać jedynie 1/2 xanaxu 0,5 sr rano. Jak na razie trzymam się twardo choć mam zawroty głowy i tak zwany przeze mnie "nerw wewnętrzny". Ale trzeba to przetrzymać. Zamierzam do końca sierpnia się uwolnić od tego dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz Leoncjo 1 pomijam dawkę wieczorną co dwa dni. Niedługo będzie dwa tygodnie jak tak robię. Chce sie też uwolnić od tego dziadostwa, ale nie wiem czy dowolnie mogę odstawiać?. Może pomijać teraz dawkę wieczorną co trzy dni przez jakiś tydzień potem co 4 dni. Nie wiem, ale chcę sie pozbyć tego leku, po nim się czuję jak po narkotyku, mam go już dosyć. Sposób w jaki odstawiam ten lek - tak jak mi radzi psychiatra - wskazuje ze będę go odstawiał przez następne 3 miesiące.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie uzależnia.Żaden lek antydepresyjny nie uzależnia tylko moga byc objawy uboczne po odstawieniu nagłym.W cišgu 2 tygodni przestań powoli brać leki zmniejszajšc dawjkę.Potem zacznij brać melatoninę 3-5 mg/noc i to daje ulgę.Ja już miesišc ponad nie biorę leków antydepresyjnych a odstawiałem seroxat.Był to jeden wielki koszmar ale jak przypadkowo zaczołem łykać melatoninę to ból dało się wytrzymać i zawroty głowy też.

 

 

 

ponieważ autora postu chyba już nie ma, czy ktoś wie, o jaki ból mu chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niestey zazywam Afobam mam takie piski, szumy w głowie, że można oszaleć na pewno sie uzaleznie ale nie daję rady z tymi szumami i piskami. Wprawidzie Afobam za bardzo je nie wycisza ale układ nerwowy tak mi nie dokucza na razie biorę 2x0,25 ale już było że brałam mniej, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Biorę Xanax od 7-miu lat, od kilku miesięcy po 6 mg dziennie! Oprócz tego leczę się na depresję i biorę Anafranil 150 mg oraz na noc 30 mg Lerivonu.

Wczoraj byłem u nowego psychiatry (poprzedni "psychiatra" stwierdził, że mogę wszystko odstawić jednego dnia i skończyło się zapaścią) i ustawił mi system odstawienia Xanaxu:

co trzy dni mam schodzić po 1 mg dziennie, a jako substytut mam dodawać 15 mg Lerivonu. I tak dalej - 1 mg mniej - 15 mg Lerivonu więcej.

Na moje sugestie, że może za duża dawka schodzenia i za szybko odpowiedział że Lerivon mnie wyciszy i mam szanse odstawić. Jeśli nie, to detox w szpitalu psychiatrycznym.

Boję się, że nie podołam samemu i zacząłem już wstępnie załatwiać detox (umówiłem się z ordynator detoxu, że jak nie odstawięXanaxu w domu to ruszamy z detoxem).

Co Wy o tym myślicie?

Czy ktoś wie, jak wygląda detox? Wiem tylko że na kilka tygodni zamykają mnie w szpitalu, ordynator nie chciała nic więcej przez telefon powiedzieć....

Boję się czegoś, czego nie znam i tak właśnie jest w przypadku tego detoxu... W necie znalazłem kilka marnych opisów, ale dla narkomanów-heroinistów. Piszą jak kombinują, żeby zaćpać na detoxie i takie tam bzdury.

Podobno Xanax jeszcze trudniej odstawić od heroiny...

Może ktoś z Was miał kontakt z detoxem przy benzodiazepinach i wie jak to wygląda?

BTW, Detox będzie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Sobieskiego.

 

Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi.

 

Pozdrawiam!

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista ale:

jesli bierzesz 6mg dziennie to strasznie duza dawka, taka dawka jest zalecana wyjatkowo w celu zachamowania strasznie duzego leku w jakiejs sytuacji skrajnej, a Ty to zasuwasz ciagle

Oprocz tego wydaje mi sie ze schodzenie o 1mg co 3 dni to za szybko przy tak dlugotrwalym braniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jakieś pięć lat temu był kilkumiesięczny okres, gdzie brałem po 12 mg dziennie :roll: !!!

Ale fakt, może okarzę się mądrzejszy od lekarza i będę odstawiał po 0.5 mg, a nie po całym...

 

---- EDIT ----

 

No, na razie nie jest tak źle :).

Odstawiłem już 1.5 mg. Odstawiam 0.5 mg co trzy dni. W niedzielę kolejne 0.5. Na razie nie czuję się gorzej, zwiększam Lerivon 15 mg na 1 mg Xanaxu.

Zobaczymy co będzie dalej. Boję się końcówki odstawiania, wydaje mi się, że wtedy będzie najtrudniej...

 

---- EDIT ----

 

No, na razie nie jest tak źle :).

Odstawiłem już 1.5 mg. Odstawiam 0.5 mg co trzy dni. W niedzielę kolejne 0.5. Na razie nie czuję się gorzej, zwiększam Lerivon 15 mg na 1 mg Xanaxu.

Zobaczymy co będzie dalej. Boję się końcówki odstawiania, wydaje mi się, że wtedy będzie najtrudniej...

 

---- EDIT ----

 

Jestem już na 1.5 mg! Na razie spoko mi to idzie :D . Jestem dobrej myśli, że niedługo odstawię wszystko i pójdę na terapię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek - może masz większą dawkę albo się zasugerowałeś. Zomiren i Afobam to jest dokładnie ten sam lek. Inni producenci tylko. Zomiren jest tańszy. Co nie znaczy, że gorszy. Tylko ja właśnie długo go szukałem bo się apteki wzięły i same droższe odpowiedniki proponowały.

 

Tak swoją drogą jak ktoś ma receptę na Xanax albo Afobam to można na nią spokojnie kupić Zomiren albo Alprox które działają identycznie a są dużo tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda łykam Spamilan od prawie dwóch lat ale ostatnio psychiatra zapisał mi właśnie Zomiren 0.25mg Bo mówiłam mu że gdy mam atak to wtedy mam cały dzień spierniczony i kazał mi brać ten Zomiren 2 tabletki na raz ale tylko wtedy jak będę miała atak i więcej nie czyli tylko po 2 tabletki podczas ataków Też tak bierzecie czy cały czas ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwlękowo dziala bardzo dobrze.Fala lęku jakby odplywa po tym leku.Za czesto nie bierz,tylko jak czujesz,ze musisz,ze lęk jest naprawde duzy,bo zomiren niestety uzaleznia

Nie wiem ,jak dlugo dziala,pewnie kilka godzin.Na pewno o wiele krocej niz np.Relanium,czy Tranxene.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... oczywiscie widze ze tu tez sporo osob nadinterpretuje.

Alprazolam to slabizna... najslabsze banzo jakie mozna dostac.

Leki z alprazolamem sa przyjemne, latwo z nimi przesadzic mi zdarzalo sie zazywac je w dosyc chorych ilosciach laczac z roznymi innymi substancjami po czym spalem po 3 dni... Ale mniejsza.

Alpra jak kazde benzo to nie lek, tylko slaby trankwilizator stosowany doraznie w stresujacych sytuacjach.

Ogolnie go nie polecam, max dzialanie uspokajace jest nieporownywalnie slabsze niz diazepamu czy clonazepamu.

Alprazolam jest tak slaby ze stosujac go mozemy nie odnotowac efektu trankwilizacji, poniewarz dziala on slabo pobudzajco.

Trzeba uwazac laczac go z alkoholem bo nie widac rozbierznosci w skutkach dzialania. Jesli sie przesadzi to tak jak wspomnialem moze nas czekac kilka dni spania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z faktem ostatnio bardzo stresowych sytuacji będę musiał na jakiś tydzień wrócić do Afobamu i teraz mam pytanie . Mam tabletki 0,50 mg, nie chciałbym brac całej mocy tylko delikatnie w sytuacjach kryzysowych sobie pomagać.

 

Jakie macie pomysły. Jak przeciąć tabletkę na pół nie uszkadzając jej.

Bo zawsze gdy próbuje to robić nożemto mam jedną połówke, a z drugiej robi się sterta proszku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 0.5mg wiecej wypelniacza niz alprazolamu ale w tabletce jest rozlozony rownomiernie mozesz sobie przelamac, afobam latwo sie kruszy.

Tylko 0.5 to jest nic... wiec juz nie przesadzaj z tym dzieleniem jeszcze, ja najczesciej bralem 2/4mg dziennie.

Leki moga byc szkodliwe w pewnym sensie ale granice kiedy faktycznie to robia sa bardzo wysokie w stosunku do dawek ultra asekuracyjnych ktore przepisuja lekarze.

Mozna zawsze sie zainteresowac i przeczytac na erowidzie faktyczne i rzeczowe informacje na temat substancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak brałeś 2/4 to już miałeś jakąś tolerancję. Co nie zmienia faktu, że ogólnie .5 to mało. A czujesz, że pomaga .25 (czyli połówka tabletki?)

 

Spawn :) Ty tu do erowida nie odsyłaj lepiej bo nam się zaćpają userzy jak zobaczą jakie tam fajne substancje są opisane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam to moim zdaniem lek dobry i bezpieczny, rzecz jasna jedynie do stosowania doraźnego. Nie zanotowałam żadnych działań ubocznych. Pomaga eliminować lęki i wpływa pozytywnie na asertywność. Ze trzy razy uratował mi życie. Po zjedzeniu 3-5 tabletek byłam w w stanie wyjść z domu i dowlec się do lekarza. Mam go zawsze w apteczce, z tym, że ostatnio stosuję go jedynie jako lek uspakajający. Gdy nastoletnia córka mojego męża doprowadza mnie do szału, łykam dwa, popijając niskoprocentowym piwem i znów świeci słońce ;)

Ale nikomu tego sposobu nie polecam, ani broń Boże nie namawiam na łączenie leków z alkoholem.

Aha i jeszcze jedno, jeśli brałam go kilka dni z rzędu (oczywiście bez procentów :lol: ) to łupała mnie wątroba, niestety. Ale moja jest wyjątkowo wymęczona i drażliwa, więc na pewno nie każdego spotka taka niespodzianka. Dobrze go mieć na wszelki wypadek.Taki wentyl bezpieczeństwa. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wiadomo, ze popijajac piwem dziala troche intensywniej.

Ja osobiscie rozcienczalem alprazolam absynetem, albo wciagalem proszek nosem zeby byla wieksza powierzchnia wchlaniania niz zoladkiem, w stanach wszyscy wciagaja xanax nikt nie lyka; )

Tylko wciagac to sie oplaca pokruszone tabletki 1/2mg bo w mniejszych to wiecej wypelniacza niz alprazoalmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×