Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

to sie nazywa honeymoon, na zagranicznych forach o tym piszą, polega on właśnie na szybkiej poprawie samopoczucia po tym leku przez 1-2 tygodnie, potem jest przerwa i u niektórych wraca to z powrotem ok 4-6 tygodnia ale już nie tak wyraźnie jak na początku

 

A to dzięki, ze mi piszesz o tym, bo nie wiedziałam.

Żeby choć w polowie to wrocilo to będę szczesliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłem do wellba bo lepsze to niż całe eserajowe gówno, które robi z ciebie zamulone warzywko. Gorzej się czułem na 300mg niż na 150mg, na niższej dawce optymalnie, na wyższej takie nieprzyjemne pobudzenie z lękiem, irytacja, agresja, bóle głowy. Zaparcia? Bez porównania do wenli czy amitryptyliny bo których masz zatkaną dupę superglue :/ Wystarczy jeść jakiś błonnik, ja np. musli z mlekiem i jest OK. Serotonina mi nie służy, wszystkie ssri mnie zamulają i otępiają, welb to noradrenalina i dopamina, wyraźnie mnie pobudza i odhamowuje. Wróciłem do wellba bo tygodniu spędzonym na wenli, po którym to okresie znowu zacząłem przypominać warzywko i którym byłem pożerając przez 5 lat sertralinę. Nigdy więcej tego gówna jakim jest ssri.

 

Do wellba biorę suple w postaci Omegi z Olimpu (biorę dwie kapsułki zamiast jednej), Trim-Mag B6 też z Olimpu, organiczny magnez, dobrze przyswajalny, 2 tabletki X 120mg, multiwitamina Centrum. Czuję się OK.

 

Przez dwa m-ce na wellbie zrobiłem więcej niż przez cały 2014 rok na sertralnie, prowadzę swój interes. Dla mnie to wystarczająca rekomendacja. Poczytałem też amerykańskie opinie nt. tego leku, tam często go łączą z ssri albo stawiają na monoterapię i ma dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero uboków?

Dobre sobie, brzuch boli niemal caly dzień, mdłości, zaparcia. Nawet w ulotce jest o tym mowa.

Co to jest przy zaburzeniach genetycznych, ktore powoduja SSRI, pogorszenie pamięci, dysfunkcje seksualne, potężne lęki, wplyw na gospodarke hormonalna (objawia się tyciem). Tójpierscieniowce sa toksyczne dla wiekszosci narzadów. Poza tym te ktore wymienilas sa charakterystyczne rowniez dla SSRI. Przy wenli oprocz mdlosci sa tez wymioty, takze wiesz .... Sa to mikrouboki. Ale jesli lęk jest nie do zniesienia, nawet przy wspomaganiu benzo w najgorszych chwilach to trzeba odstawic - w ogole, czemu zwiekszylas sama? Jesli bylas roztrzesiona juz na 150 to ja bym organizm oswajal z ta dawka, a nie ladowal mu podwojna porcje noradrenaliny.

Co do skutecznosci, rzeczywiscie na tym forum nie ma zbyt wielu ozdrowien, ale moze wynika to wlasnie z tego, ze ludzie nie wytrzymuja i sa za krotko na wellu. Looknijcie zagraniczne fora, tam jakos to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero uboków?

Dobre sobie, brzuch boli niemal caly dzień, mdłości, zaparcia. Nawet w ulotce jest o tym mowa.

Co to jest przy zaburzeniach genetycznych, ktore powoduja SSRI, pogorszenie pamięci, dysfunkcje seksualne, potężne lęki, wplyw na gospodarke hormonalna (objawia się tyciem). Tójpierscieniowce sa toksyczne dla wiekszosci narzadów. Poza tym te ktore wymienilas sa charakterystyczne rowniez dla SSRI. Przy wenli oprocz mdlosci sa tez wymioty, takze wiesz .... Sa to mikrouboki. Ale jesli lęk jest nie do zniesienia, nawet przy wspomaganiu benzo w najgorszych chwilach to trzeba odstawic - w ogole, czemu zwiekszylas sama? Jesli bylas roztrzesiona juz na 150 to ja bym organizm oswajal z ta dawka, a nie ladowal mu podwojna porcje noradrenaliny.

Co do skutecznosci, rzeczywiscie na tym forum nie ma zbyt wielu ozdrowien, ale moze wynika to wlasnie z tego, ze ludzie nie wytrzymuja i sa za krotko na wellu. Looknijcie zagraniczne fora, tam jakos to dziala.

 

Dlaczego piszesz, ze bylam roztrzęsiona??

Ja nie leczę się na lęki. Tylko na depresje.

Dlaczego nie przeczytasz dokładnie postu , tylko dopowiadasz sobie sam. Gdzie napisałam, ze bylam roztrzęsiona?

Na dawce 150 spalam po 12 godzin na dobe i nie wstawałam z łozka prawie wcale. Dlatego zwiększyłam do 300- lekarz sam zapowiedział, ze zwiększy jak nie zadziała 150.

I wkurza mnie, ze macie dziwną tendencję aby przypisywać wszystkim te swoje lęki.

Czego tu się bac :lol:

 

Jak brałam SSRI nie miałam żadnych uboków. Nic, zero, null.

A więc znowu to samo- nie jesteśmy z jednej sztancy.

 

-- 31 paź 2014, 20:46 --

 

Biorę już cztery tygodnie i kiedy te mdłości i ból brzucha przejdzie? Po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra wskakuję na sertralinę, minimalną dawkę, może 25mg na początek. Brałem sertę przez 5 lat ale w monoterapii, z trittico na spanie. Sama nie działa rewelacyjnie, nastrój może i lepszy ale czułem takie otępienie, rozleniwienie, nic mi się nie chciało. Bardzo dobrze się natomiast czułem biorąc wellbutrin 150mg i rezygnując w tym samym czasie ze 100mg sertraliny, działały wtedy obie substancje, było git, teraz sam wellbutrin nie działa za dobrze, jest pobudzenie ale takie hm negatywne, jak po wypiciu dwóch kaw. Jutro wciągnę 150mg wellbutrinu i 25mg serty, w USA taki mix to well-zoft, podobno jedno z najlepszych combo na depresję, dosyć często stosowane tam, wpływ na wszystkie transmitery - serotonina, noradrenalina, dopamina. Sertralina ma poprawić nastrój i wyciszyć lęki a wellbutrin dodać kopa i energii. Nie konsultuję tego z lekarzem, mam cały worek z sertraliną kupiony w sierpniu, dobrze toleruję oba leki. Mój lekarz ogólnie przeciera oczy ze zdumienia jak mu przekazuję relacje z amerykańskich stron np. on nie słyszał o łączeniu wellbutrinu z ssri. Dziwne bo młody chłop, 35 lat. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni :) Od jakiegoś czasu sam się leczę a proszę jedynie o recepty :) W końcu co nie zabronione jest dozwolone :) i o ile nie istnieją jakieś przeciwskazania typu moklobemid i ssri to można robić sobie mixy :) Ważne by się lepiej czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was na Wellbutrinie tak, że np. leje wodę do wanny żeby się wykąpać, a po nalaniu idzie i robi zupełnie coś innego? Taki totalny brak logiki. Woda stygnie i później muszą dolewać ciepłej. Bez sensu. Poza tym nie mogę spać w nocy.

 

Biorę 150mg Wellbutrin

50mg Parogen

75mg Lamitrin

 

Rozpoznanie to F41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucharz, nie z ta woda to nie mialem to byl zart tylko, ja sie czulem zle po tym leku, zoladek mnie tak napierdalal ze szok, niby jakies tam pobudzenie bylo, ale nie wiadomo co robic, duzo mysli naraz na glowe sie cisnelo, paradoksalnie zaczalem palic fajki na tym leku, ten lek to kpina i jeszcze tyle kosztuje :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucharz, nie z ta woda to nie mialem to byl zart tylko, ja sie czulem zle po tym leku, zoladek mnie tak napierdalal ze szok, niby jakies tam pobudzenie bylo, ale nie wiadomo co robic, duzo mysli naraz na glowe sie cisnelo, paradoksalnie zaczalem palic fajki na tym leku, ten lek to kpina i jeszcze tyle kosztuje :hide:

 

 

A jakie masz rozpoznanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra nie biorę Wellbutrinu, nie dość , że brak koncentracji to mega nasilone lęki.

Wszyscy wiedzą , że pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy chce sie widze przekonać o tym że to nieprawda na własnej skórze - jakie to epickie :D to tak jak z tymi agonistami dopaminy co to tworzą niestworzone, wzywają megazorda, leczą depresję i inne wspaniałości, których nie POwstydziłaby się nasza nowa premierzyca (którą złota Panii Angela uczy chodzić - cóż za epicki i pełen geniuszu w swej prostocie gest o randze symbolu narodowego wręcz) w swoim expose XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wrzucam przeciez, daj mu boze niech na niego zadziala i niech bedzie zadowolony, kucharz przeciez to zarty sa :mrgreen:

Akurat mój post o pieniądzach i naszej najnowszej premierzycy napisałem jak najbardziej na poważnie XD

 

 

Sorry, pamiętaj że jestem na Wellbutrinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni na 150mg Wellbutrinu i 50mg Sertraliny - rewelacja! Duża motywacja, sporo energii a zarazem spokój i harmonia w głowie. Brał ktoś taki mix czy przecieram szlaki? :)

 

Hmm nie chce podwazac twoich odczuc, ale 4 dni w przypadku SSRI nie wiem czy moglo znaczaco wplynac na serotonine i receptory, moze to tez byc zasluga dluzszego brania wellu, bo z tego co czytam, czesto sa na nim gorsze i lepsze okresy. Trzymam jednak kciuki, zeby to nie byl efekt placebo i zeby na ciebie dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×