Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

zaczęło się 24 października od pobolewania w dole prawym. A po kilku dniach przelewanie i bóle jelit. Miesiączkę miałam ok.14-16.10.2014.

Kosmos. Najlepiej jest jak leżę. Najgorzej że od tego wszystkiego boję się jeść, i np. dzisiaj zjadłam tylko talerz zupy. :/ i tak od kilku dni prawie w ogóle nie jem. Czuję to cały czas, chyba tylko jak śpię to jest ok. Ale to akurat mnie nie dziwi, jak miałam kołatanie serca to też całymi dniami. Co za gówniana choroba. :/

 

nie wspominając o paranojach z tym związanych, i tylko ciągłym patrzeniem w kibelek czy jest krew w kale czy nie. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili121, , przechodziłam przez to, naprawdę...Przed ciążą, zanim miałam akcje z szyją - miałam właśnie te bóle brzucha i tachykardię. Jedno z drugim było po trochu powiązane bo od tych gazów i rozdętych jelit spadało mi ciśnienie bo się odwadniałam. Dodatkowo nie mialam żadnej aktywności fizycznej, co pogłębiało niskie cisnienie, kołatania, wysoki puls no i zaparcia. Teraz nie mam zaparć, no i ćwiczę w domu, ruszam się, spaceruję z wózkiem codziennie.

Co do cyklu to by wychodziło, że zaczęło Cię boleć ok 8-10 dnia cyklu, czyli wtedy kiedy zbliża się owulacja a pęcherzyk na jajniku jest dosyć duży. MOże to być jakaś reguła ale nie musi. U mnie było ale bolało niemal codziennie, tyle że wtedy o wiele silniej bo w brzuchu był jeszcze pęcherzyk do owulacji :/ Czasem może nie pękał nawet bo torbiele też mi się zdażały...eh

Lili, staraj sie jeść po troszku. Naprawdę. ja tez tak nie jadłam wtedy, czasem w pracy zjadałam tylko pół bułki bo byłam pewna, że coś mi zaszkodziło, że przelewa mi się to nie powinnam jeść a 2-3 dni niejedzenia mi nie zaszkodzą. MOja mama też mi mówiła: zjedz bułeczkę z masełkiem to Ci przejdzie...Takie jedzenie doprowadzilo do tego ze na badaniach w szpitalu wyszły mi ciała ketonowe w moczu, co oznacza że się głodzę. Organizm się wyniszczał :( Przez to niejedzenie w jelitach było coraz gorzej a nie lepiej....

Co proponuję: można iść do lekarza po lek na jelito drażliwe. Ja jakiś czas brałam Debridat chyba i był to dobry lek. Choć lekarzem nie jestem więc cięzko tu doradzać...A nie miewasz zaparć wlaśnie? Wzdęć? jak to jest u Ciebie?

Wiem jak się męczysz, dlatego Ci współczuję bardzo...Aha, i pij dużo. Dobrze, że jesz zupkę bo to płynne. Znajdź coś do picia co Ci nie szkodzi (kazdy ma coś innego) i pij. Picie pomaga na jelita, zarówno na zaparcia jak i na luźne wypróżnienia i zmniejsza tachykardię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciutko się odzwyczaiłam od coca coli od której byłam uzależniona i piję wodę. Ciała ketonowe niewielkie ale też mi wyszły w moczu. Staram się jeść codziennie chociaż tą bułkę wcisnąć na siłę. Debridat dostałam w piątek, brałam przez weekend ale nie pomogło nic a nic, a wręcz się pogorszyło, więc odstawiłam (może powinnam jeszcze pobrać? jak długo trzeba czekać na efekt?) Zaparć nie mam, raczej luźne robię, wręcz takie biegunkowe. Brzuch miękki, a mnie tam w środku rozsadza. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilii, tak tak, ja tez miałam wypróżnienia luźne ale zaparciowe. Cięzko to opisać, nie mogłam się załatwić a jak już to luźno. Ojj długo by opowiadać ale podobnie miałam bardzo. I nie pasowało to właśnie do opisu typowych zaparć. Generalnie jeśli w jelitach jest zbyt dużo gazu to potem są takie biegunkowe wypróżnienia bo wszystko fermentuje i do tego bóle. Fajnie, że pijesz wodę. Co ważne: unikaj mówienia w trakcie jedzenia i jedzenia w pośpiechu bo wtedy łykamy powietrze i efekt jest taki jakbyś itak piła tą colę, naprawdę. Na nadmiar gazów i rozluznianie jelit dobre sa tez cwiczenia. Jesli chodzi o debridat to nie pamietam ile sie go bierze i jak działa bo ja brałam go kilka lat temu. Po 2-3 dniach chyba była juz poprawa u mnie.

ps ja tez miałam brzuch miekki przy palpacji az po kilku latach od ciagłego spinania z bólu zrobił sie tak twardy ze lekarze pytaja czasem czy cwicze jakis sport wyczynowo :shock: Ano ćwiczę sobie nerwicę lękową kazdego dnia ;) Nieźle spina mięsnie Panie doktorze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lili121, Ja miałam zespól jelita drażliwego w klasie maturalnej i trwalo to z rok jak i nie więcej, ciągle bolał mnie żołądek. Dostawałam skurczy i natychmiast musiałam znaleźć się w toalecie.

Lekarz na pogotowiu w usg napisal ze masz guza trzustki? A to drugie usg jak?

Alice in wonderland, no czytałam o tym.

Dziewczyny tyle sie wczoraj naczytalam o tym raku jajnika ze umieram ze strachu. Wizyta dopiero w czwartek. Jesli okaże sie ze to nie to będę taka szczęśliwa...moze to tylko np. Miesniaki moja mama i babcia je miały wiec może tylko to...Albo po prostu jakies zapalenie. Jestem cala w strachu. Zastanawiam sie czy nie wziasc np afobamu dzis...

Powiem wam ze jesli okaże sie ze to nie to najgorsze to przestane juz czytać wezmę sie za porządki cokolwiek żeby tylko zajac sobie czas.

Gorzej jesli sie sprawdzi najgorsze...jak myślicie?

Powiem wam ze my wszyscy tu to powinniśmy sie znalezc na terapi. Myślicie ze terapia by pozwolila uwolnić sie od hipochondrii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a drugie usg nic nie wykazało. ale i tak umieram ze strachu. :/

budzę się o 7 rano, tak jak zawsze mogłam spać i spać, tak teraz nie mogę. Z nerwów już mnie wszystko boli, i wątroba i jelita i żołądek. :/

Czy są jakieś leki które są lepsze od hydro na ataki lęku i jednocześnie nie są groźne dla zdrowia?

 

-- 04 lis 2014, 08:44 --

 

angie zrób sobie prywatnie markery nowotworowe na krew, będziesz miała jasną sytuację. Bo usg pozostawia wiele do zyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lili121, To wydje mi się że nie masz się czym martwić. Może zrób 3 badanie, albo markery?

Żeby wyleczyć się z hipochondrii trzeba jednak przestać się badać bo to nakręcatylko to błędne koło.

Markery zrobie tylko wtedy jeśli zajdzie taka ptrzeba jeśli coś nie spodoba się ginekologowi.

Rok temu miałam cesarke wiec mam nadzieje ze gdyby cokolwiek było nie tak licze na to że zauważyliby cokolwiek.

Przed cesarką nawet musiałam podpisać zgodę na operację janikówi jelit gdyby coś tam było nie tak.

Licze na to że będzie ok a ze brzuch pobolewa mnie z zapalenia nerwow nie wiem...:(

Strasznie się boję;(

 

-- 04 lis 2014, 09:04 --

 

A jeśli chodzi o tabletki nie wiem ja brałam elicee i chyba znów zaczne. I jak zaraz nie przestanę się bać to wezmę afobam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alice in wonderland, kurcze mi ta hipochondria niszczy zycie. Kiedys normanie chodziłam do ginekologa nic się ne bałam a teraz....Teraz to jest masakra....żałuje że nie szłam wcześniej, ale z drugij strony nic się nie działo kazał przyjść dopiero za rok. Wiec tak tez zrobilam...a teraz sie boje...po co to czytalam...moglam isc juz wczoraj i by bylo z gowy juz bym wiedziala...a tak to czekanie do czwartku...Horror....

Ale z drugiej strony nie wszystko jest rakiem prawda?

Na prawde przez ostatni rok odwiedzilam tylu lekarzy.

Ginekolog

Kardiolog 3 x bo myslalam ze mam cos z sercem

2 neurologow

Psycholog

Psychiatra tez dwoch

Okulistów pięciu bo miałam schiza że oślepne....i u niektórych byłam po kilka razy....

Laryngolog....

immunolog....ach szkoda gadac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem osłabiony, a jak położyłem się spać i przebudziłem na chwilę to byłem tak otępiały nie wiem czemu, może to guz mózgu, białaczka, albo ten rak kości, bo teraz się obudziłem i znów mam uczucie ciężkich kości.:/ Dziś mam wizytę u psychiatry mam nadzieję, że coś zaradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989 markery zrobiłam, CAE wyszło ok, na CAE19 muszę poczekać na wynik do jutra. Enzymy trzustkowe też są w normie.

Też biorę Eliceę i już mi nie pomaga na lęki. :/

Idę dzisiaj do gastroenterologa, który leczył moją babcię na raka jelita. Przebadam się od stóp do głów, a i tak zawsze coś będzie jeszcze "do sprawdzenia".

 

A zapomniałam dodać, czasem w sytuacjach stresowych dopada mnie taki nerwoból pod prawym żebrem że oddechu nie mogę złapać. Trwa to kilka minut, wówczas krzyczę żeby ktoś wezwał karetkę i jak dodzwania się na pogotowie to mi przechodzi.

 

Boję się, że każą mi zrobić tomografię komputerową, a jak przeczytałam że po tym kontraście mogą wystąpić duszności, kołatania serca to tym bardziej się boję.

 

A co do jajników, może to jest po prostu zapalenie przydatków u Ciebie?

Chłodny okres teraz jest, to i mogło się tak zdarzyć.

 

-- 04 lis 2014, 10:08 --

 

na samym początku kiedy zaczynałam przygodę z lekami, przez miesiąc brałam hydroksyzynę trzy razy dziennie po dwie łyżki stołowe jednorazowo. Może to jakaś metoda? Byłam otępiała, ale nie czułam lęków. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lili121, Kochana dziękuję za pocieszenie mam nadzieje ze tak jest. Bo zobacz jesli rok temu miałam cesarke nic nie bylo tam na jajnikach nic totalnie nic...to teraz nawet gdyby bylo to chyba nie dawaloby jeszcze objawów? A skoro boli to moze być zapalenie czy cokolwiek...

JESTES ZDROWA JAK RYBA! Jak ten lekarz Cie przebada to daj spokój juz z badaniami. Zajmij sie czymś a kiedy zlapie Cie atak powtarzaj sobie to tylko nerwica i tak nic mi sie nie stanie śmiej sie z tego. Wysmiewaj ja !!! Mi to pomoglo i ataki minely bardzo szybko! Polecam tez forum zaburzeni.pl

Zostala tylko hipochondria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A daj spokój...nie ma co tego robić. Masz zespol jelita drażliwego i tyle. Uspokój się !

I przestan sie az tyle badać.

Spróbuj sie czymś zająć.

Ja leczylam sie przez ostatnie 8 miesiącu na bolerioze to dopiero teraz mogę miec grzyba i pasożyty po takiej amtybiotykoterpi i moze tez z tego brzuch mnie tak boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dolaczam sie do porannych schiz...wzoraj sie ladnie na wieczor uspokoilam rano zajzalam w gardla moje bableki wydaja sie wieksze..a dopiero za tydz bede miala kase zeby oplacic uezpieczenie i sie wybrac do lekarza do tego czasu oszaleje..jeszcze maz caly czas na popoludine w pracy a ja samiusienka z dzieckiem...czytalam ze rak gardla ,migdalkow ma przezuty do pluc ..ok pol roku zycia :((((

 

-- 04 lis 2014, 12:48 --

 

moje dziecko m 4 mce patrzy na mnie tymi oczkami a ja nie mam sily i ochoty sie z nim bawic ..to okropne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lili121, też czytałam wlasnie o zrostach tez mogą bolec...albo mogłam sie tez oberwc...wiesz nosze mala a ona juz dwoje wazy. Nie wiem juz sama i tak sie boję raka jajnika najbardziej. beciiia, mam to samo...moja córka ma roczek. Zamiast caly czas poświęcić jej to czytam o raku jajnika.

Rak gardła w Twoim wieku nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×