Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałam rozpuszczalne .

Rozpuszczalne możesz fajnie dzielić, a z tego co pamiętam Mirzaten był w postaci kapsułek z proszkiem.

Wiadomo, że te rozpuszczalne, to nie cukierki, nie mają jakiegoś wybornego smaku ale jest O.K. Wydaje mi się, że te rozpuszczalne szybciej działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo5HT1 jak dla mnie mirta to jedyny lek który zadziałał.

 

Co do wersji to rozpuszczalna chyba szybciej się wchłania i przez to może szybciej działać (dobre jeśli chcesz szybciej zasnąć). W sile działania chyba nie ma różnicy między nimi. Tabletki nierozpuszczalne są droższe od rozpuszczalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do biorących , gdyż zamierzam brać mirtę , ale nie wiem jaką wersję wybrać , czy rozpuszczalną w ustach , czy zwykła tabl. Mirzaten. Jak ma się wchłanianie tabl. rozpuszczalnych do zwykłych?

Jedne rozpadające się faktycznie się same rozkruszały w twarzy i miały smak pianek, a inne mi się nie chcą rozpuszczać i strasznie je czuć słodzikiem. Nie wiem, czy to były zamienniki, czy dwie różne partie tego samego preparatu.

 

Wydaje mi się, że to rozpadanie się tabletki w twarzy to jest tylko element ułatwiający połykanie, a nie wchłanianie. Bo tak czy tak jest z przewodu pokarmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tabletka twarda rozpuszcza się dłużej - nawet w wodzie, spróbuj ją rozpuścić. Tabletka która ulega łatwemu rozpuszczeniu już w ustach dostaje się do przewodu pokarmowego już rozpuszczona w płynach. Sprawdzałem na sobie i działanie nasenne tabletki rozpuszczalnej pojawiało się u mnie szybciej niż zwykłej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do biorących , gdyż zamierzam brać mirtę , ale nie wiem jaką wersję wybrać , czy rozpuszczalną w ustach , czy zwykła tabl. Mirzaten. Jak ma się wchłanianie tabl. rozpuszczalnych do zwykłych?

Brałam i takie i takie ( obecnie te rozpuszczalne ) i różnicy nie odczułam, a jestem generalnie mocno przewrażliwiona w temacie jakichkolwiek zmian leków.

 

Z moich takich może dziwnych nawyków, to mam jedynie taki, że po zażyciu mirty rozpuszczalnej w ustach nie myję przez godzinę zębów, żeby mi się czasem część substancji czynnej nie wypluła przy płukaniu ust :lol: Przy połykaniu zwykłej tabletki ten problem odpada, bo tabletka jest w ustach dosłownie moment. Ale może to tylko takie moje przewrażliwienie :roll:

 

-- 01 lis 2014, 13:58 --

 

Tabletki nierozpuszczalne są droższe od rozpuszczalnych.

No właśnie ... sama zastanawiałam się, dlaczego tak jest :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do biorących , gdyż zamierzam brać mirtę , ale nie wiem jaką wersję wybrać , czy rozpuszczalną w ustach , czy zwykła tabl. Mirzaten. Jak ma się wchłanianie tabl. rozpuszczalnych do zwykłych?

Jedne rozpadające się faktycznie się same rozkruszały w twarzy i miały smak pianek, a inne mi się nie chcą rozpuszczać i strasznie je czuć słodzikiem. Nie wiem, czy to były zamienniki, czy dwie różne partie tego samego preparatu.

 

Wydaje mi się, że to rozpadanie się tabletki w twarzy to jest tylko element ułatwiający połykanie, a nie wchłanianie. Bo tak czy tak jest z przewodu pokarmowego.

 

 

Hahahahaha jeszcze takiego określenia to nie słyszałam, żeby leki rozpadały się w Twarzy :)))) Cyklopka jesteś mistrzyni :brawo::P

 

-- 01 lis 2014, 15:02 --

 

Ja Używam tylko tych rozpuszczających się " w twarzy", a dokładnie Mirtor, ma rewelacyjny smak, nie trzeba go niczym popijać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha jeszcze takiego określenia to nie słyszałam, żeby leki rozpadały się w Twarzy :)))) Cyklopka jesteś mistrzyni :brawo::P

Tak ustaliliśmy z rodzicami, że jedzenie się wkłada do twarzy i nie ładnie mówić z pełną twarzą.

No bo buzia jakoś za dziecinnie, jama ustna zbyt lekarsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz_xyz, polecam spróbować na przykład 200mg sertraliny i do tego 60mg mianseryny, jeśli nie pomoże to można pomyśleć o jakimś stabilizatorze działającym przeciwdepresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, zwal na mnie ;)
haha, co za dwuznaczność wypowiedzi... :lol:

Mi udaje się pomalutku zrzucać wagę. Apetyt na obecnych lekach jest słaby, z 64kg, ważę już 61. Więc powoli mam nadzieję, że dojdę do "swojej" wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, zwal na mnie ;)
haha, co za dwuznaczność wypowiedzi... :lol:

Mi udaje się pomalutku zrzucać wagę. Apetyt na obecnych lekach jest słaby, z 64kg, ważę już 61. Więc powoli mam nadzieję, że dojdę do "swojej" wagi.

 

Może dlatego że żaden z twoich leków nie powoduję tycia to normalne że schudniesz :mrgreen::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz_xyz, polecam spróbować na przykład 200mg sertraliny i do tego 60mg mianseryny, jeśli nie pomoże to można pomyśleć o jakimś stabilizatorze działającym przeciwdepresyjnie.

 

Nie mam już sił na próbowanie czegokolwiek, tym bardziej w warunkach domowych i kiedy muszę być aktywny w pracy. Leki robią za dużo zamieszania kiedy się je zaczyna brać.

No chyba żebym wziął tydzień chorobowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×