Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

No tak zażartowałem, ogólnie to nie używam doktora google, ale ostatnio czytałem dużo artykułów o tym że SSRi nic nie dają więcej jak efekt placebo no i są chwytami reklamowymi prześcigających się firm, no i to niby teorie poparte badaniami naukowców. Jednak zauważyłem też że tego typu artykuły znajdują się na jakiś dziwnych portalach bądź bogach i są przytaczane przez jakiś mało znanych autorów :D gdzie np na znanym i szanowanym portalu zanazłem informacje o pozytywnych efektach badań co do skuteczności SSRi i innych, o tu link:

http://nauka.newsweek.pl/jak-leczyc-depresje--miliony-nowych-neuronow,101492,1,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest tez film dokumentalny o antydepresantach http://www.youtube.com/watch?v=I61hu8sLN2E

 

 

Lunatic znam ten film, ciekawe jest to z jaką łatwością amerykańscy lekarze przepisują pacjentom leki, u nas ten dostęp jest jednak trudniejszy. Rodzinny nigdy w życiu, nie przepisze mi SSRI, chyba, że przyniosę zaświadczenie od psychiatry.

Ten film niesie za sobą dużo prawdy, smutnej prawdy....

 

-- 30 paź 2014, 20:36 --

 

Przepraszam za pomyłkę, ten film jest francuski, więc odwiedzano lekarzy rodzinnych we Francji, nie Stanach. Ale myślę, że sytuacja za wielką wodą, jest rozwinięta na jeszcze większą skalę i leki są tam na wyciągnięcie ręki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, raz lepiej, raz gorzej. To dziwne, że po ponad 3 miesiącach leczenia, występują jeszcze tak duże wahania nastroju. Ale dziś jest wyjątkowo dobrze. Dzięki. A Ty co teraz bierzesz, bo już się pogubiłam, z tego co pamiętam, to łączyłeś kilka SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, znam lekarzy rodzinnego co bal sie wypisac mi piracetam, a clonazepam wypisal :pirate:

Nie ma to jak stary i dobry clon :angel:

 

 

I pomyśleć że taki lekarz skończył studia medyczne i leczy potem ludzi. Trzeba się doszkalać cały czas a nie skończyć studia i spocząć na laurach. W innych krajach piracetam można kupić jako suplement bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś ssri, który by nie otępiał i nie przymulał i nie ograniczał sprawności intelektualnej? A może takie ich po prostu zadanie? Brałem sertę parę lat, krótkie epizody na wenli i escitalopramie, zawsze byłem przymulony, nic mi się nie chciało. Brałem też fluo ale dawno temu i już nie pamiętam jak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem do 150mg (z 200) i z jednej strony wydaje mi się że jest trochę lepiej jeśli chodzi o nastrój, ale też lęki jeżeli mnie nachodzą, są bardziej intensywne. Mnie nigdy Sertalina nie przymulała, ani nie ograniczała sprawności intelektualnej (biorę Asertin). Czasami miałem wrażenie że uczucia są po niej jakby upchnięte, ale to nie było silne.

Psychiatra mówiła mi że może na wiosnę zejdziemy do 100, bo na razie sobie w miarę nieźle poradziłem z tym że natręctwa znowu chciały mi wskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,takie mam pytanie,wiadomo oceni lekarz,ale czy możecie spróbować odpowiedzieć?

Otóż biorę Asentre od 2006 roku nieprzerwanie,początkowo na nerwicę lękową.Głównie chodziło mi,żebym nie miała napadów paniki.I to zadziałało.Lecz ze 3 lata temu doszła jeszcze depresja.Ona się coraz bardziej rozrasta,biorę 100 mg teraz (wcześniej cały czas 50 mg) i wcale nie jest lepiej.Mam wręcz wrażenie,że pogarsza mój stan.Lęki,depresja,myśli natrętne.Lecz niczego bardziej się nie boję jak napadów paniki.Z tego właśnie powodu nie zmieniłam ani razu leku na inny.Zbyt boję się napadów paniki.Czy możliwe jest zażywanie czegoś do Asertinu?Czy jest możliwe,że on już po prostu nie działa?

Czy ktoś z Was brał tak długo jeden lek?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×