Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano wziąłem 10mg paroksetyny i odczuwam taki wewn. spokój charakterystyczny jedynie dla SSRI. Ciekawe czy to efekt placebo czy rzeczywiście to już działa lek. Skutków ubocznych nie ma na razie żadnych.

 

 

miałem tak samo , pierwsza 10mg Paro ,,,i luzik w gaciach i spokój i mysli spokojne i miłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest mój 13 dzień z Parogenem 20mg - pierwsze 6 dni brałem po połówce, od 7 biorę całą. Dzisiaj chyba jest najgorzej jeśli chodzi o przymulenie i senność - od rana nie mogę się na niczym skupić, najchętniej wyszedłbym z pracy i poszedł do łóżka. Dzisiaj akurat nie odczuwam lęków, ale to zmulenie jest straszne... Wczoraj było inaczej, nie byłem senny ale miałem lęki - ok. 12.30 wziąłem Xanax 0,25 i przeszło. Potem na noc, ok. 20.30, wziąłem 0,25 Trittico, bo niby po nim miałem spać całą noc... kurcze, może to nagromadzenie leków powoduje tę dzisiejszą senność - a do tego ciśnienie na dworze jest niskie - 989 hPa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia biorę 20mg paro. Znowu postawiła mnie na nogi :-) czyli na depresje tez się sprawdza. No cóż, byle do wiosny. Wtedy znowu spróbuje odstawić.

Jak piszecie o zamuleniu i senności to jestem zdumiona. Ja biorę 20 paro i 30 mirtazapiny i normalnie funkcjonuje :-) może faktycznie ten lek ma cos wspólnego z żeńskimi hormonami :-) :-) :-) za jakiś czas tradycyjnie zejde z mirtazapiny i zostanę do wiosny na samej paro. Echh nic to. Trzeba dalej nad sobą pracować. Trzymajcie się !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja nie mam depresji ale lęki hipochondryczne, to może jednak złe dobranie leku? Bo po 14 dawkach wciąż rano się budzę i szukam sobie chorób... Zazwyczaj nie mogłem dać się zwlec z łóżka a od miesiąca budzę się przed 6 i za cholerę zasnąć nie mogę przez te głupie myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ska1977 może jeszcze lek nie zaczął działać. Z tego co pamiętam rozkręca się od 2 do 3 tygodni. A jaką dawkę bierzesz?

 

Biorę 20mg. Niepokojący objaw to nudności, bez wymiotów, w jakieś 5 godzin po zażyciu - i to nie codziennie, co parę dni. Ale może to po prostu objaw mojej nerwicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę paroksetyne półtora tygodnia, po tygodniu weszłam z dawki 10mg na 20mg. docelowo ma być 40mg, ale to za kilka tygodni. ze skutków ubocznych przez pierwsze 3 dni straszne mdłości, do teraz utrzymują się nasilone lęki i jakieś takie otępienie i zamulenie, dziwne uczucie w głowie. nie umiem opisać. doraźnie ratuje się hydroksyzyną ale mam wrażenie że nic nie pomaga, tylko usypia. czekam aż lek zacznie działać, bo zacznie, prawda?! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem już 5 dzień na paro. Skutki uboczne pojawiły się wczoraj 30 min po wzięciu wit B complex - niepokój, nagłe gorąco w brzuchu(myślałem, że to krwotok), mdłości, stan podgorączowy(co chwile mierzyłem temperaturę)

 

Dzisiaj pierwszy raz od 5 dni wyszedłem z domu i całkowicie swobodnie się poruszałem. Nie miałem również tych wszelkich objawów nerwicowych, kiedy byłem w rejestracji. Mam jeszcze trochę problem ze swobodnym mówieniem. U lekarza miałem ciśnienie 90 na 80 chyba. :shock:

 

Zmienił się również wyraz twarzy - nie mam już apatii w oczach. I efekt ten jest o 2 dnia brania paro.

 

Dzisiaj albo jutro wchodzę jeszcze na perazynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funk7 przeczekaj, zacznie działać. Jestem na podobnym zestawie 20mg paro + hydroksyzyna. Hydro faktycznie zamula, ja najmniejszą dawkę dzielę na połowę. Po całej tabletce odpływam ;-)

 

ja 25mg też dziele na połowę i biorę jak mi gorzej. wmawiam sobie że mi pomaga a tak na serio to chcę tylko spać :D

długo bierzesz paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×