Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nasenne.Wątek zbiorczy.


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialam kiedyś przepisana mianse. Na początek pól tabletki. Zasypia sie zajebiscie pieknie :):):) ale gorzej rano, jakbym Glowy nie miala :( potem byl pramolan. Zasypianie super ale na drogi dzien porazka, jakieś lęki i gorsza depra. Teraz mam hydroksyzyne 10 mg ale biore 3/4 ze spaniem ok a rano tez ok. Także polecam :) ale nie chce brać codzien bo organizm sie przyzwyczai i chce wiecej. Czasem i piwko pomaga a czasem net aż sie oczy zamykają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tych leków na receptę, typu hydroksyzyna to wolę unikać - mam po nich strasznie ciężkie poranki :/

ostatnio kupiłam takie bez recepty z melisą, melatoniną, chmielem i magnezem - nawet pomogły - póki co stosowałam jeden raz, mam nadzieję że to nie przypadek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie leki nasenne powinniśmy stosować tylko doraźnie. Tak jak piszecie wyżej, organizm przyzwyczaja się do wszystkiego. Choć oczywiście zawsze warto wybierać te preparaty, które nie zawierają składników uzależniających fizycznie. Ponadto, jeśli rano chcecie obudzić się bez większych problemów to wybierzcie te środki z melatoniną. Jej okres półtrwania wynosi tylko 4 godziny.

 

Pozdrawiam,

Magda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziołowe tabletki pomogą głównie na walkę ze stresem. Aby wywołać senność należy sięgnąć po inny składnik, jakim jest melatonina. To naturalny hormon produkowany przez szyszynkę. Dzięki jego suplementacji skrócimy czas potrzebny na zaśnięcie oraz wyregulujemy rytm okołodobowy organizmu.

 

Pozdrawiam,

Magda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziołowe tabletki pomogą głównie na walkę ze stresem. Aby wywołać senność należy sięgnąć po inny składnik, jakim jest melatonina. To naturalny hormon produkowany przez szyszynkę. Dzięki jego suplementacji skrócimy czas potrzebny na zaśnięcie oraz wyregulujemy rytm okołodobowy organizmu.

 

Pozdrawiam,

Magda.

 

 

chyba jednak jestes PH :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziołowe tabletki pomogą głównie na walkę ze stresem. Aby wywołać senność należy sięgnąć po inny składnik, jakim jest melatonina. To naturalny hormon produkowany przez szyszynkę. Dzięki jego suplementacji skrócimy czas potrzebny na zaśnięcie oraz wyregulujemy rytm okołodobowy organizmu.Pozdrawiam, Magda.

chyba jednak jestes PH :evil:

To widać z daleka. Na mnie 10 mg melatoniny nie działa, poza tym ona jest nieprzydatna w razie wybudzeń w środku nocy. Każdy musi wypróbować na sobie co mu pomaga, a nie uzależnia za bardzo. Ja stosując kwetiapinę w połączniu z chlorprothixenem mianseryną- śpię nieźle- od 2 m-cy bez doraźnych benzodiazepin czy zolpidemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie melatonina 5 mg działa znakomicie na zasypianie, ale już nie na wybudzanie się. Zasypiam idealnie o 22:30 a budzę się o 4-5 rano, czasem nawet o 3 jak jest więcej stresów.

 

Teraz jestem na mirtazapinie, ale zauważyłem stopniowy wzrost tolerancji. Zacząłem od 7,5 mg, teraz jest 15 mg i już zaczyna być mało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku jak zwiększyłam do 45mg przez pierwsze dwa tyg byłam zamulona później czułam sie tak jak bym nic nie brała.Sen jest taki sam jak na 30.Kiedyś jak zaczełam pierwszy raz przygode z mirtą pięknie mnie usypiała bez wybudzen na 9-10h teraz aby tyle godz spać musiałabym dołożyć 50 ketrelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mianseryna, mirtazapina bądź trazodon pomagają wyregulować rytm okołodobowy? Czy może melatonina? Najchętniej spróbowałbym agomelatyny, ale cena przeraża. Poza tym nie chciałbym być nadmiernie senny po lekach, bo i bez nich taki jestem, a wszystkie wymienione poza melatoniną chyba dają takie efekty?

Nie wiem czy w ogóle jest to możliwe w moim przypadku, bo doskwiera mi to już od lat, a prawie każde obudzenie się do godzin późnopopołudniowych jest jakimś żartem. Najchętniej wtedy pierdolnąłbym sobie w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,mam silna nerwice i depresje .Mam w domu leki na sen Mitrazapin czy ktos mi powie jakie sa objawy np .przybieranie na wadze ? .Jak ten lek działa ,mam pewne obawy czy rano normalnie wstanę ? Dziekuje za pomoc .

 

-- 11 lis 2014, 12:36 --

 

Mam pytanie ,mam silna nerwice i depresje .Mam w domu leki na sen Mitrazapin czy ktos mi powie jakie sa objawy np .przybieranie na wadze ? .Jak ten lek działa ,mam pewne obawy czy rano normalnie wstanę ? Dziekuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapin, czyli mirtazapina. Mnie po tym dość mocno przymulało, także na początek radzę się na to przygotować. Po jakimś czasie może twój organizm się oswoi z tym i będzie lepiej, ale początki są takie jak piszę.

 

Jak wyglada sprawa z tyciem po tym leku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie miałem z tym problemu.

Tu masz temat z tego forum o mircie także możesz czytać do bólu, chociaż czasem lepiej nie czytać za dużo, bo później często prawie wszystkie skutki uboczne leku znajdujemy u siebie.

mirtazapina-remeron-esprital-mirtagen-mirtor-mirzaten-t477.html?hilit=mirtazapina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×