Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie OK ale w piątek trochę popiłem i w nocy coś mnie piekło w środku, to nie był żołądek więc chyba wątroba :) Jak z piciem na wenli? Byłem kilka lat na sertralnie i nie miałem żadnych problemów, fakt, że nie piję za dużo i za często ale jak jest okazja to jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z wagą przy stosowaniu wenli? Tycie/chudnięcie? Ja biorę od kilku dni i w zasadzie nic nie jem ale wpadłem na taka amerykańską stronę i jestem z lekka przerażony, niemal każdy przytył 10-20kg przy stosowaniu wenli przez około rok. Mam 175cm i ważę 80kg co jest dla mnie wynikiem w miarę optymalnym, długo schodziłem do tej wagi po mirtazapino-mianserowych przygodach, które doprowadziły do wagi 98kg.

 

http://www.medhelp.org/posts/Weight-Loss-Alternatives/Effexor-and-Weight-Loss-Gain/show/22294

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek, bo odstawiasz nagle, jak sie schodzi z pol roku jest inaczej tez sie daja we znaki, ale mniej. mariusz_, poczekaj rowno po m-cu powinno minac.

 

Ja juz mam 75 mg i jest ok, ekstra :great:

 

 

Rzecz w tym, że moje leczenie wenlafaksyną nie trwało nawet pół roku.Dawki miałem 20.07-05.08 ( 75mg), 06.08-25/08(150 mg), 26.08-18.09 (225 mg), 19.09-14.10 (150mg), 15.10-22.10 ( 75mg)

 

Według mnie mogłem jeszcze tak z tydzień pobrać 37,5 mg ale akurat nie miałem wenli w takiej dawce, bo doktor pytała.

 

Czuje się fatalnieze względu na odrealnienie jakie mi towarzyszy.Nieomal "ksiązkowo" zaczęły mi się pojawiac objawy odstawienne w 2 dni od zakończenie leczenie wenlą.Biorę wortioksetynę, ale ona nie łągodzi mi stanow tego odrealnienia.

 

To czego się obawiam, to to, że jeśli żyje jak robot, to któregoś dnia mój mózg się wyłaczy i po prostu padne, no bo jak można funkcjonowac jakimiś szczątkami myśli, które to przypominają kim właściwie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przytyłam biorąc wenlę przez jakieś 2 lata. Przez jakiś czas nawet w połączeniu z mirtazapiną i też nic. Na początku brania też mi się nie chce jeść, więc można schudnąć. Potem nie zauważyłam żadnego wpływu na apetyty/wagę. Kurcze, aż mnie dziwi to co piszecie i te dane o tyciu po tym leku. W pewnym momencie znudziło mi sie czytanie ulotek i przestałam się interesować tym, co różne leki mogą teoretycznie zdziałać. I tak wiadomo, że nawet od aspiryny można umrzeć. W każdym razie jestem miło zaskoczona, że taki efekt mnie ominął. Trochę mi głupio, że się zachwycam w miejscu, gdzie inni narzekają na tycie, ale przynajmniej w jednej kwestii mi się poszczęściło w życiu. Gdybym jeszcze tyła od leków, też byłabym mega wkurzona.

Ktoś jeszcze pytał alkohol. Nie zauważyłam, żeby takie połączenie mi szkodziło, ale nie wiem, co na to moja wątroba :mrgreen: Kiedyś jak trafiłam do szpitala, to miałam kiepskie wyniki i zastanawiam się, czy to nie od mieszania leków z alkoholem. Jak sobie grzecznie posiedziałam w szpitalu bez alkoholu, to wróciły do normy. Może to tylko jakiś zbieg okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, wiem ze to od wenli bo ja prawie nic nie jem, biegam i chodze na silownie, wiec to twoja rade zostaw dla siebie :twisted:

 

-- 27 paź 2014, 11:01 --

 

Nie przytyłam biorąc wenlę przez jakieś 2 lata. Przez jakiś czas nawet w połączeniu z mirtazapiną i też nic. Na początku brania też mi się nie chce jeść, więc można schudnąć. Potem nie zauważyłam żadnego wpływu na apetyty/wagę. Kurcze, aż mnie dziwi to co piszecie i te dane o tyciu po tym leku. W pewnym momencie znudziło mi sie czytanie ulotek i przestałam się interesować tym, co różne leki mogą teoretycznie zdziałać. I tak wiadomo, że nawet od aspiryny można umrzeć. W każdym razie jestem miło zaskoczona, że taki efekt mnie ominął. Trochę mi głupio, że się zachwycam w miejscu, gdzie inni narzekają na tycie, ale przynajmniej w jednej kwestii mi się poszczęściło w życiu. Gdybym jeszcze tyła od leków, też byłabym mega wkurzona.

Ktoś jeszcze pytał alkohol. Nie zauważyłam, żeby takie połączenie mi szkodziło, ale nie wiem, co na to moja wątroba :mrgreen: Kiedyś jak trafiłam do szpitala, to miałam kiepskie wyniki i zastanawiam się, czy to nie od mieszania leków z alkoholem. Jak sobie grzecznie posiedziałam w szpitalu bez alkoholu, to wróciły do normy. Może to tylko jakiś zbieg okoliczności.

 

Z pewnoscia byl to tylko zbieg okolicznosci :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dawce 75 odnotowuje takie działanie. Ogólna większa nerwowość (porównuje to do paroksetyny) Chęć do działania - większa, ale nie wiele. Popęd wzrósł. Ogólne odczuwanie uczuć - polepszyło się, ma to swoje wady, bo są góry ale też doły. Lęki troszeczkę w górę. Apetyt, masa i jakieś syfy w górę. Zobaczymy co będzie na 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29 sie nie denerwuje :) lubi sobie czasem pożartować w różnoraki sposób :):):)
Sorry ponioslo mnie

Jeśli to taki rodzaj poczucia humoru to spoko, ale te groźne emotikony wzbudzają we mnie niepokój :D

Te leki to wogóle sie nadaja do pchania karuzeli, albo nic sie nie chce, albo jak masz sile to znowu chodzisz wiecznie jakis wkurwiony, poddenerwowany, w kolo wszystko cie denerwuje

Chociaż Ty chyba na serio jesteś wnerwiony :bezradny: Ale dobre to z karuzelą - pierwszy raz się spotykam z określeniem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pie*dole. Biorę wenlę od tygodnia, najpierw 37mg, po trzech dniach 75mg. Nie miałem większych skutków ubocznych przez pierwsze dni, w weekend trochę popiłem nawet, byłem na koncercie, słowem OK. Wczoraj nic nie piłem. Spałem i leżałem dzisiaj 16 godzin!!! Czuję się jakbym dostał gumowym młotkiem w łeb, otępiały i skacowany! Skutki uboczne dopiero po tygodniu stosowania?

 

-- 27 paź 2014, 20:13 --

 

I taki dziwny posmak w ustach do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×