Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Patryk29, bardzo Ci dziękuję !! podparłeś mnie na duchu <3 Co do dawki leczniczej to owszem - jest to 10 mg. Tyle brałam wcześniej, ale powiem Ci że podczas odstawiania leku nawet 5 mg pomagało mi na 3 dni !! i nie był to efekt placebo. Gdy czułam uboczne skutki w postaci tych ''prądów'' to gdy wzięłam połówkę - po jakimś czasie przechodziło ale pojawiało się znow co pare dni... Wiec to chyba uzaleznienie od leku przez organizm..

 

Co do mojego lekarza - zawsze po jego wizycie wychodziłam jakby mi 200 kg kamieni z serca spadło. Zawsze mnie wspiera, ''wybija'' z głowy wkręty na temat choroby psychicznej którą sobie wmawiam gdy mam nawrót. Chociaż byłam u nego ostatnio wtedy w grudniu na zmianę leku z sertaliny na esci. Jednak tez trochę mnie zdziwiło to co mi napisał. Ale chodziło mu chyba o to, żebym znalazła dla siebie odpowiednią dawkę co ileś tam dni i starała się wydłużać dni bez żeby odstawić. O to mu chodziło. Czyli to właśnie jak postępowałam do tej pory. Starsznie mnie to męczy - skąd we mnie te wkręty. I wzięłam właśnie ''pół połowki''. Chcę brać jednak ten lek przez zimę.. Ale jak mam go dawkować ?? Pół na dwa dni ?? Nie chcę znów chyba wracać do dawki całkowitej, ponieważ nie dość że przytyłam od tego leku to moje libido było zerowe - powoli wraca do normy. Do tego biorę też inne leki,na jajniki i tarczycę. I nie wiem jak to dawkowac.. Pomóz, aj... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, Ja bym zostal na tych 5mg, ale nie bierz tak ze bierzesz co kilka dni tylko siedz na 5mg, chyba ze na prawde chcesz przestac brac ten lek to wtedy odstaw calkowicie i nie bierz wogóle! ale bedziesz musiala przecierpiec te kilka dni z róznymi nie fajnymi atrakcjami, zalatw sobie cos dobrego na uspokojenie i przetrzymaj to poprostu, albo cos na sen i przespij to, nie wiem czy pracujesz czy nie??, jezeli pracujesz to odstaw np w piatek juz nie bierz i do poniedzialku te najgorsze objawy pewnie przejda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie brałam leku jakoś z 5 dni.. I wczoraj pojawił się lęk więc to najgorsze dopiero zaczęło trwać. Siedzę i myślę że znów coś mi się stanie.. Nie pracuję aktualnie, robię kursy i praktykę pół roczną zaczynam w styczniu. Czyli dla mnie to dobrze bo jesli wróciłby lęk - nie musiałabym użerać się z tłumem ludzi który za pewne by mnie przerażał

I ciąglę myślę żeby nie odstawiać na razie całkowicie leku... Wzięłam właśnie pół połowki - czyli 2,5 mg. - Tak wiem głupie to... Jednak nie dałam rady.. I myślę czy jutro wziąć 5 mg i brać co drugi dzień ? Czy codziennie. Matko ale jestem zawirowana dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, codziennie ,co drugi dzien nie ma za bardzo sensu.Nie odstawiaj leku jesli nie jestes gotowa,skoro lęk powrocil.Bierz Esci jeszcze chociaz przez zime,ja bym tak zrobila.

Przerazilas mnie tym,ze przytylas po tym leku.Myslalam,zeby zmienic sertraline wlasnie na escitalopram lub citalopram.Tycie mnie jednak odstrasza (mam anoreksje)

 

-- 23 paź 2014, 16:37 --

 

rinakata, codziennie ,co drugi dzien nie ma za bardzo sensu.Nie odstawiaj leku jesli nie jestes gotowa,skoro lęk powrocil.Bierz Esci jeszcze chociaz przez zime,ja bym tak zrobila.

Przerazilas mnie tym,ze przytylas po tym leku.Myslalam,zeby zmienic sertraline wlasnie na escitalopram lub citalopram.Tycie mnie jednak odstrasza (mam anoreksje)

 

-- 23 paź 2014, 17:07 --

 

rinakata, codziennie ,co drugi dzien nie ma za bardzo sensu.Nie odstawiaj leku jesli nie jestes gotowa,skoro lęk powrocil.Bierz Esci jeszcze chociaz przez zime,ja bym tak zrobila.

Przerazilas mnie tym,ze przytylas po tym leku.Myslalam,zeby zmienic sertraline wlasnie na escitalopram lub citalopram.Tycie mnie jednak odstrasza (mam anoreksje)

 

-- 23 paź 2014, 17:51 --

 

Kurcze , nie wiem czemu post się wkleil się trzy razy :? Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też brałam sertalinę, chciałam nawet między innymi z tego powodu że RZEKOMO PONOC sie nie tyje.. Ale brałam go parę miesięcy i nie pomógł mi wcale. Citalopram kiedyś brałam, pomógł mi więc teraz dostałam escitalopram i przytyłam... 10 kg w rok. Ludzie mówią że niby tak nie widać ale ja widzę. To hormony - działają w jakimś stopniu na człowieka. Niektórzy przytyją niektórzy nie.. u mnie też jest taki myk - ze do tego wykryto u mnie rok temu hashimoto - chorą tarczycę i pewnie to też miało wpływ. cytrynka84, powiem Ci że czasem sampoczucie i zdrowie jest ważniejsze od nadprogramowych kg... chyba wole ważyć więcej ale nie cierpieć z powody lęków. Cwiczeniami można zrzucić kg i czuć się też lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, dzięki za info,po sertralinie,nie przytyłam,ani nie schudłam.Problem w tym ,ze mam jeszcze ten cholerny jadłowstręt psychiczny i każdy kilogram to dla mnie tragedia :(

Po sercie nastrój OK,motywacja też,ale często odbywa się to kosztem nasilenia lęków i wewnętrznego napięcia :(

No,ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie.nadal biore 10 mg leku elicea i jak mną ,,telepie,, na noc biorę jeszcze hydroxyzynę 10. ale czuję ,że jest lepiej chyba lek elicea na mnie działa dobrze,mam tyle energii dziś od rana sprzątam cały dom.spróbuje dziś na noc nie brać hydro zobaczymy czy wszystko będzie ok.ja najwięcej lęków mam właśnie w nocy.w dzień jezdzę samochodem ,funkcjonuje normalnie ale jak zaczyna się ściemniać już do głowy przychodzą różne rzeczy masakra.nawet jak usnę to w nocy budzę się i mam wrażenie jakbym umierała.jest mi gorąco ciśnienie wzrasta,serce wali jak oszalałe,ktoś jak nie przeżył nie wie o czym piszę.trzymajcie sie kochani jest nas bardzo dużo. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - prośba, powiedzcie mi albo podajcie przykłady - co to jest ten chad ? Jakie ma się zachowania na czym polega ? Słyszałam że jeśli depresja, lęki nawracają jest to jeden z przyczyn chad..

 

Tu na forum jest caly dzial temu poswiecony.I,ehm, zle slyszalas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, Nie odstawiłam, nie dałam rady :/ Skutki uboczne w postaci tych znanych prądów minęły ale pojawił się znów lęk. Ten bezsensowny... Ostatni taki miałam rok temu. Jak się pojawił to od razu napisałam do swojego lekarza. Mówił żeby przeczekać albo wrócic do leku jeszcze bo może za wcześnie na odstawienie.. Wróciłam do 5 mg. Chyba zima to zły okres na odstawienie. Tak już nawet myślę że całe życie chyba będę musiała je brać, bo nie chce czuć lęków, stresu itp.

Jedynie fakt zajścia w ciąże mnie męczy.. Jak to jest czy trzeba takie leki odstawić albo czy jakoś te leki brane wcześniej przez parę lat wpływają na dziecko po urodzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×