Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czujecie się na siłach zakładać rodziny?


Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzam, że nieposiadanie dzieci, to bardzo dobry sposób, żeby się wyeliminować z puli genowej, o wiele mniej drastyczny niż samobójstwo.

 

Do tego osobom niepowołanym na ten świat oszczędzi się bycia wychowywanym przez wariatów, a jak dorosną emigracji, wojny światowej i zarazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to największa porażka w życiu, w sumie jedyna. Brak rodziny, a myślałam że będę miała chociaż trojkę. Myślę też, że to co czuję może zrozumieć tylko jakiś wykastrowany facet bo dla mnie znaczy on właśnie tyle co kobieta bez dzieci, rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to największa porażka w życiu, w sumie jedyna. Brak rodziny, a myślałam że będę miała chociaż trojkę. Myślę też, że to co czuję może zrozumieć tylko jakiś wykastrowany facet bo dla mnie znaczy on właśnie tyle co kobieta bez dzieci, rodziny.

 

To zrób sobie dziecko.

Tez mi problem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy moja wypowiedz na cokolwiek komus sie przyda, ale co tam :)

Na forum jestem nie z powodu problemow psychicznych, ale szukalam innych ludzi obarczonych toksycznymi rodzicami, a wlasciwie matkami.

Moja matka wybrala samotnosc po smierci ojca.

Ja (nie planujac tego) jestem po 2 przyjaznych rozwodach, obecnie z partnerem, chyba niebawem mezem i chyba juz wiecej rozwodow nie bedzie :) Dodam, ze kazdy z moich 3 stalych partnerow jest innej narodowosci.

3 dzieci, bo przeciez jestem jedynaczka i nie skaze potomstwa na ten smetny los.

Wyrobilam sie z tym wszystkim w 37 lat.

Nie zaluje niczego i jest dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie już rodziny albo planujecie założyć rodziny i mieć dzieci?

Nie mam rodziny i nie planuję.

Wiadomo, powinno być to marzeniem i celem każdego człowieka - założyć szczęśliwą rodzinę, mieć potomstwo.

Ale równocześnie należy trzeźwo i rozsądnie patrzeć na swoją sytuację, czuć się gotowym do podjęcia takiej odpowiedzialności.

Jest smutno żyć z taką świadomością, ale nie każdemu jest dany taki sam los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy braku potomstwa jedynie niektóre geny jednostki zostaną wyeliminowane z puli genowej.

 

Dlaczego tylko niektóre?

Bo twoi bliscy krewni mają niektóre geny te same co ty, więc ich potomstwo też będzie je nosić w sobie, więc w kolejnych pokoleniach mogą pojawiać się osoby podobne do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak ludzie z depresja szczegolnie endogenna i nawracajac moga myslec o zakladaniu rodziny, ktora oznacza zadbanie o los przynajmnie dwoch osób, koro nie są w stanie sobie poradzić sami z soba. Niektorym naprawde brakuje rozsadku, bo sczegolnie na zagranicznych forach ludzi z "nerwica i depresja" czytam komentarze w stylu: "jestem od kilku lat zalamany, nie moge sobie poradzic z nerwami", a kika wersow dalej ta sama osoba pisze ""ze spodziewa sie dziecka" WTF?......ot tak po prostu, na czas seksu zniknela mi depresja, nie mysle co bedzie pozniej bo to dopiero za 9 miesiecy, ciul, ze nie mam pracy i nie jestem w stanie sam zadbac o siebie. Dam rade. Sorry ale dla mnie taka osoba nie ma silnej depresji i wmawia sobie chorobe szukajac tylko tabletki szczescia, albo jest skrajnie nieodpowiedzialna. Chyba kazdy z nas jest tutaj dlatego, ze nie czuje sie na silach, by zyc, wiec jak moze czuc sie na silach zakladac rodzine? Czy to jest forum o depresji, czy o swinkach morskich? Badzmy powazni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak ludzie z depresja szczegolnie endogenna i nawracajac moga myslec o zakladaniu rodziny, ktora oznacza zadbanie o los przynajmnie dwoch osób, koro nie są w stanie sobie poradzić sami z soba. Niektorym naprawde brakuje rozsadku,

Kolego ... przepraszam bardzo, ale uważasz, że osoby chore nie mają prawa do szczęścia ??? A jeżeli jest taka sytuacja, że się im przez wiele lat nie poprawi to co, mają czekać do późnej starości na znalezienie sobie partnera i wstąpienie w poważny związek ? Wiesz co ... śmieszy mnie takie podejście ... Jasne, że trzeba myśleć o konsekwencjach, przewidywać, ale bardzo często podczas choroby percepcja i postrzeganie świata jest w pewien sposób zaburzone :? I to nie jest powód, żeby takie osoby miały się z własnej woli izolować od uczuć, tylko dlatego, że się leczą i nie wiadomo, czy kiedyś w ogóle wyleczą ( bo czytając inne wątki o lekach, to nie widzę, żeby te antydepy jakoś specjalnie komuś pomagały :? ) ? A może się przecież i tak zdarzyć, że właśnie prawdziwe uczucie i związek z drugim człowiekiem będzie takim impulsem do zmiany, do wzięcia się za siebie, a jeżeli nawet nie, to wprowadzi trochę barw do szarej egzystencji takiej osoby.

 

Poza tym bardzo często jest tak, że zdrowe osoby zakładają rodziny, a potem różne sytuacje sprawiają, że im się wszystko pier ... i w zasadzie nie ma różnicy, bo wedle Twojej opinii, ofiary i tak są ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli jest taka sytuacja, że się im przez wiele lat nie poprawi to co, mają czekać do późnej starości na znalezienie sobie partnera i wstąpienie w poważny związek ?

 

Ty tez nie wiesz co to depresja? No to mi uwierz osoby dotkniete ta przypadloscia nie mysla o zakladaniu rodzin. Ja w tej chwili leze i patrze w sufit - mam w dupie sex i dziewczyny, bo lęk mnie paraliżuje i odbiera chęci na wchdozenie w jakiekolwiek interakcje z ludzmi, a my mowimy o zakladaniu rodziny! Jesli ktos sie nie czuje tak okropnie to znaczy, ze nie jest to depresja/nerwica w klasycznym wydaniu i mozna normalnie funkcjonowac, w tym zakladac rodziny. Ja nikomu nie odbieram prawa do szczescia, osoby z depresja sa tego szczescia z gory niesprawiedliwie pozbawione. Sorry moze ludzie z adhd, atakami paniki, natrectwami moga myslec o zwiazkach, bo nie sa zaburzeni 24 h, badz zaburzona jest tylko okreslona sfera ich zycia. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy wiedza czym jest pieklo depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×