Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kolejne godziny męcze się w odrealnieniu i jakby pogłębionej depresji.Czy ktoś z Wad odstawiał wenlafaksyę podobnie jak ja czyli 3 tygodnie 150mg i tydzień 75mg?Czuje się megafatalnie jestem tak odrealniony jak nigdy i czuje spore napięciew głowie, mimo że biore już od dwóch dni ten Brintellix 10mg.Lekarka mówiłą, że gdybym czuł jakiś wewnętrzny niepokoj to pare dni w południe moge pobrac jeszcze wenle, ale ja nie odczuwma jakiegoś niepokoju tylko odrealnienie i przytłumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29 dziś o 7 rano minie 72h bez wenlafaksyny

 

-- 25 paź 2014, 09:01 --

 

Czuje się fatalnie,Trzeci dzień bez wenlafaksyny, za chwile będę brał znów nowy lek może ciut się poprawi moj stan psychiczny, bo depersonalizacja jaka mi dokucza jest koszmarna jak nigdy.Przeczytałem pewne medyczne opracowanie na temat skutków odstawienia leków antydepresyjnych w tym wenlafaksyny i rzeczywiście sprawdza się to co mam.Nie pomyślałbym jednak, ze będzie to aż tak potężne.U mnie wystąpiło to w drugim dni po przerwaniu leczenia.Jak napisano w ulotce objawy moga potrwac od 7 do 14 dni, później ustępują.Może też trwać to dłużej.Jeśli chodiz o mnie i o to jak ja reaguje a pecha to ja mam akurat niezłego to okres ten mi się wydłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej wysokości leku wy schodzicie przy takich działaniach ubocznych? Ja np. psychicznie świetnie się czuję w górach (wiadomo :) ) i jadąc w Tatry nie biorę z dnia na dzień ani wenlafaxyny, ani sertraliny, na noc idzie mianseryna z kwetiapiną ale to aby wypocząć i wstać przed 5 i za godzinę już być na szlaku. Nie mam żadnych skutków odstawienia. (skutki odstawienia mam po odstawieniu clonazepamu ale już biorę go niewiele). Przy SSRI, SNRI skutków odstawienia nie mam. Kiedyś odstawiałęm fluoxetynę, też bez sensacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuje fatalnie, po prostu tak odcięty od siebie i rzeczywistości, że szok.Czekam dnaia kiedy to minie, jak się domyślam jest to wynikiem odstawienia wenli, ale że taki będzie to miało przebieg to bym nie pomyślał nigdy.Odrealnienie mam tak potężne, że to co odczuwałem wcześniej w zasadzie się chowa.Nie mam ataku paniki itd, ale stan w którym jestem to koszmar.Poczytałęm sobie troche o skutkach odstawiennych leków antydepresyjnych m.in wenli i by się zgadzało,ale czuje się jakbym po prostu wariował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej wysokości leku wy schodzicie przy takich działaniach ubocznych? Ja np. psychicznie świetnie się czuję w górach (wiadomo :) ) i jadąc w Tatry nie biorę z dnia na dzień ani wenlafaxyny, ani sertraliny, na noc idzie mianseryna z kwetiapiną ale to aby wypocząć i wstać przed 5 i za godzinę już być na szlaku. Nie mam żadnych skutków odstawienia. (skutki odstawienia mam po odstawieniu clonazepamu ale już biorę go niewiele). Przy SSRI, SNRI skutków odstawienia nie mam. Kiedyś odstawiałęm fluoxetynę, też bez sensacji.

 

Podobno, nie każdy ma skutki odstawienne, tylko jakiś procent ludzi. Ale jak jest naprawdę, nie wiadomo.

Ja mam okropne skutki odstawienne.

Klimek, kup sobie L tryptofan na Allegro lub w sklepie ze zdrowa zywnoscia. On bardzo łagodzi skutki odstawienia SSRI. Sama wyprobowalam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore to już 23dzień w dawce 75mg i czuje sie ujowo, tzn taki otumaniony, otępiały, lekkie jakby zawroty hm, do tego bardzo spłycony sen, takie sztuczne wszystko:| i dziwne wyraźne sny, mam dość tego govna już.

Czy to przejściowe? miał ktoś tak? ludzie dajcie znać bo sie wykończe psychicznie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore to już 23dzień w dawce 75mg i czuje sie ujowo, tzn taki otumaniony, otępiały, lekkie jakby zawroty hm, do tego bardzo spłycony sen, takie sztuczne wszystko:| i dziwne wyraźne sny, mam dość tego govna już.

Czy to przejściowe? miał ktoś tak? ludzie dajcie znać bo sie wykończe psychicznie :twisted:

 

ja mialem podobnie, moze nie identycznie, ale podobnie, minie jeszcze góra 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol roku biore prawie, ale od 2 tygodni mam zwiekszona dawke, ja sie czuje w miare, ale szczerze ci powiem ze nie wiem czy jest to zasluga leku, czy bardziej czasu który uplynal, ja bralem paro prawie 2 lata, w kazdym razie ta dawka 75mg to mala dawka, jak juz sie zaaklimatyzujesz to wejdz na wieksza, bo na 75mg jest troche zamulka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×