Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk29, to w takim razie nie masz depresji, jedynie jakis stan depresyjny, stad Twój lekarz wysnuł taki wniosek.

 

crayzyalexxx, nawrót mam od czerwca, więc juz troche to trwa, dla mnie ciągnie sie jak w nieskonczonosc :? No właśnie troche juz biore i specjalnie mnie ten lek nie pomaga w depresji, gdyż nadal mam problemy ze wstaniem czy choćby pojsciem do pracy, co robie na siłę i na doraźnych. Nic poczekam jeszcze ze dwa tygodnie, jeśli nic nie ruszy , to bedą mi musieli zmienic na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystymik jest w stanie wstac z lózka i pójsc do pracy, ktos kto ma dosc silna depresje tego nie dokona, a ty crazyalexxx pisalas ze dajesz rade na lekach uspokajajacych isc do pracy takze ty nie masz dystymi, w dystymi sila choroby jest nie porównywalenie mniejsza niz w depresji

 

-- 22 paź 2014, 14:44 --

 

Jak bylem w zusie kiedys na komisji to lekarz orzecznik do mnie mówi jaka depresja trwa 2 lata :shock:

a ja mówie ciezka depresja, a on do mnie w ciezkie depresji lezal by pan w szpitalu i robili by panu elektrowstrzasy :great:

w zusie sie nie pierdola wogóle :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mozna miec obnizony nastroj ktory jezeli trwa dlugo prowadzi do depresji. U mnie sie teraz tak zaczeło natomiast na pewno nie mam mocnej depresji tylko lekka. Juz biore te wieksza dawke jakies kilka dni i juz widze lekka poprawe. Minimalna, ale jest. Skutki uboczne lęki, walenie serca bezsennosc zwalczam melisa i dobrze jest. Ja chodze do pracy i w sumie sie ciesze ze nie musze brac l4. Patryk29, rozwaliles mnie tym lekarzem, ale osobiscie tez tak mysle, ze ludzie ciezko chorzy to niestety ale leza w szpitalu na oddziale, jak sie da chodzic do pracy, czy siedziec na forum to nie jest tragicznie. Tyle, ze czlowiek jakos sobie radzi, do szpitala to juz wiadomo kwalifikuja naprawde ciezkie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki drugi dzień na wenli, mam brać 37mg parę dni a potem na 75mg wskoczyć. Na spanie zjadłem odrobinę trittico. Skacowany jestem dosyć mocno i czuję się nieswojo, głowa boli. Wczoraj dobrze się czułem, suchość w gardle, pocenie się i takie ciepło emitujące z brzucha na całe ciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, chodzilem po róznych lekarzach, bylem w szpitalu, a tu wystarczylo pójsc do zusu i okazalo sie ze nastapilo cudowne ozdrowienie dzieki lekarzowi orzecznikowi z zusu, bede tego goscia wszedzie chwalil i kazdemu polecal :pirate:

 

-- 22 paź 2014, 23:34 --

 

planB, nie mialem prób samobójczych, podejrzewam ze nawet jak bym powiedzial ze mialem to i tak on by powiedzial ze on tez mial i nic by to nie zmienilo, bo koles takie rzeczy do mnie gadal, ze mialem ochote go przez okno wyrzucic w tym zusie, na jego szczescie przyjmowal na parterze, pewnie to tez celowo bo jak by tam jakis koles z psychoza wjechal to pewnie by z nim zrobil porzadek :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LADY WIND a który to juz Twój nawrot depresji ? A poprzednie byly czym leczone ? Długo zylas bez depry przed nawrotem ?

 

PATRYK29 o zasilek chorobowy czy o rentę walczyles ? Trzeba sie bylo odwolywac ! Znam gościa który sie odwołal, stanął przed komisją juz paroosobowa, wziąl wszystkie papiery z lat, w odwolaniu wszystko opisal i przyznali mu na plus :) jak nie drzwiami to oknem trzeba walczyc o swoje i pokazać ch...gdzie ich mce. Oni teraz specjalnie nie przyznają bo maja nadzieje, ze czlowiek sie nie odwola.

 

a o tej dystymii to pytalam, co na ten temat sadzicie bo dystymia to jak mala depresja, ma sie obniżony nastrój latami. Ale w dystymii moze wystapic ciezka depresja tzw.podwojna depresja i wtedy dupa. Wyczytalam tez, ze ciezko sie to leczy, leki maja opóźniony zapłon lub nie chcą zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 to są ch...oni tam chyba maja lekarzy z łapanki. Takich których gdzie indziej nie chcą :)

 

a ja dzis siebie nie poznaje, wstałam z chęcią :) usmiechem. Raz dwa ogarnelam pranie zmywarkę, spacer, zaraz sie za obiad biore. I mam takie myśli, ze chce mi sie żyć :) ze ciesze sie zyciem. Wcześniej to bylo nie do pomyślenia i nic mi sie nie chciało. Dzis 4 tyg na 150 wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAT no to fajno :) widzę, ze tez wcinasz magnez :) ja od jakiegoś czasu 2 tabl wcinam. Kiedys bylo po jednej. No to cieszmy sie lepszym dniem :)

 

PATRYK29 dzieks :) dobre słowa są b.wazne :) a pigwe obiecuje sprobowac :):):)

 

KONTRAST ja nie miałam bóli. Ale wrazie co polecam stoperan lub kropelki żołądkowe :)

 

-- 24 paź 2014, 02:05 --

 

Opowiem Wam jeszcze cos. Kiedys przed depresja lubilam czytac ksiazki gazety itp. Znalazlam pod stołem w kuchni bardzo dużo gazet...stare bardzo stare Np ze stycznia 2014 itd. Faktycznie depra mnie siekła na początku tego roku :( od tamtej pory nawet mi sie czytac nie chcialo. A nawet jak czytalam to nie wiedzialam co czytam. Te gazety tak lezaly i lezaly. Teraz nagle zachcialo mi sie czytac :):):) patrze na tamte gazety i odrazu przypomniało mi sie ile czasu tak zylam bez czytania w nie chceniu i niemocy...ile życia ubylo w tej depresji...pamietam jak chcialam tylko leżeć, jak nie chcialam na dwor wychodzic, jak nie chcialo mi sie gotować, wstawać, gadac z nikim. A dzis chce czytac, sluchac muzy i nawet potańczyć :) pamietam jak we wrześniu poszlam na impreze taka rodzinna to trzeba bylo isc. Wszyscy tańczyli a ja czulam sie jak UFO, jak odludek :( od 21 do 5 ani jednego tańca nie tanczylam. Mimo tego, ze trochę wypilam. Inni sie bawili a ja siedzialam tylko :( a teraz bym mogla przetanczyc cała noc :) trochę sie rozpisalam ale chce Wam przekazac swój stan :) ze jednak cos tam dziala,ze jednak nie ma co tracić nadziei. :):):):):):P:P:P:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie już 48h bez wenli.Kilka dni czułem się lepiej, po obniżeniu dawkicelem zejścia z leku, ale od 2 dni czuje się źle.Leksrka mnie ostrzegała, że może tak być po odstawieniu.Powróciło takie przybicie z odrealnieniemjakby, ale to teżz mi doktor mówiłą włąśnie, że może wystąpić.Z łóżka mi ciężko wstać i pustka w głowie.Dziś 2 tabletkę będę brał wortioksetyny (Brintellik 10mg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LADYWIND wenla zaczela u mnie dzialac praktycznie juz 2tyg od brania 75 ale to dzialanie osłabło i potem było coraz gorzej :( nie wiem, moze to byly przeblyski tego co nastapilo teraz. Mogę spokojnie powiedzieć, ze w 4tym tyg brania 150 jest lepiej :) i 28go mija 4 mce na wenli bo zaczelam w czerwcu 28go. Ja nie pracuje. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×