Skocz do zawartości
Nerwica.com

Joga.


Gość asia1991r

Rekomendowane odpowiedzi

We wrocławiu 8 zajęć w ciągu miesiąca kosztuje 130-160zł patrzyłam na różne szkoły. Może dla Ciebie to nie są jakieś ogromne kwoty :) ale ja nie mogę sobie na to pozwolić. Zarabiam niewiele, a wynajmuję pokój i jeszcze się na studia zaoczne zapisałam, do tego wyżywienie, często jakieś leki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, kiedyś chodzilem, co prawda widoki były sympatyczne, ale lepiej w domu jak dla mnie jednak.

Jetodik pozwól ,ze sie Ciebie zapytam , czemu ćwiczenia Jogi w domu są dla Ciebie bardziej lepsze ?

Czy to Twoja kolejna fobia w stosunku do kontaktu z nowymi nieznanymi ludżmi , którzy często w dziedzinie Jogi potrafia więcej i dokładniej ? Wiadomo ,że takie odstawianie w tyle za resztą może być frustrujące , ale wtedy jak trafisz na madrego nauczyciela to skupi sie on bardziej na Tobie ( jakoże mniej umiesz ) niż na Tych , którzy assany wykonują poprawnie.

Nie wiem może jest tak że brakuje Ci kasy na Jogę pod okiem nauczyciela .

U mnie to było raz tak swego czasu ,że pomimo posiadania karnetu na kilka zajęc poszedłem tylko na dww spotania . Reszte olałem z lenistwa . Bywa . Kasa niestety wtopiona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

 

to nie wynika z fobii, tylko nie lubię bez sensu tracić czasu (dojazdy) i kasy, chodzić na ustalone godziny i dni, kiedy w domu mogę to sobie dopasować elegancko do moich potrzeb.

poza tym ja chcę uprawiać tzw. chair yoge a w moich okolicach tego nie ma, jest za to tutaj na filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=lfwsGu6seCA

i widać, że to nic trudnego ćwiczyć w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnych ćwiczeń fizycznych nie potrafię robić w domu bez trenera. Oprócz kwestii technicznych brak motywacji i przestrzeni (meble, nisko wisząca lampa).

 

I też ćwiczenia fizyczne czy relaksacyjne nie są wstanie pomóc kiedy np. ma się jakiś poważny nierozwiązany problem, albo konkretne źródło stresu. Byłam na kilku zajęciach w czasie, kiedy pisałam magisterkę i miałam problemy w związku (czyli permanentny stan lęku o przyszłość), po pewnym czasie samo wychodzenie na zajęcia zaczęło być stresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temat bo chciałbym dowiedzieć się jeszcze czegoś o jodze. Mam zamiar ćwiczyć z dvd i podręcznikiem wg Wiktora Morgulca, podobno bardzo dobrze zobrazowane wszystkie ćwiczenia. Myślicie że samemu z dobrego podręcznika da radę? Na lekcję jogi nie pójdę bo mam agorafobię. No i proszę osoby ćwiczące o wypowiedzenie się, czy joga mnie uspokoi, czy wyciszy somatykę? To co napisał Kalbex3 bardzo pozytywnie mnie nastawia do jogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ćwiczyłam całą ciąże do dnia porodu .Przed ciążą również.Od stycznia wracam na zajęcia.Nie polecam ćwiczyć samemu w domu chyba.Skąd możesz wiedzieć czy dobrze wykonałeś asane?ja chodząc na zajęcia zawsze uważałam ,ze dobrze je wykonuje a jednak nie.Nauczyciel podchodził i poprawiał i wtedy widziałam kolosalną różnice.Samemu czasem można zrobić sobie krzywde od tego jest nauczyciel aby poprawił lub pokazał modyfikacje jeśli nie potrafię tak zrobić jak on.Mam prawo bo nie jestem wyćwiczona.

Jak bedziesz regularnie chodzic to tak wyciszy cie ale najlepiej wycisza medytacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joga jest dobra i wpływa pozytywnie na wiele aspektów naszego życia. Poprawia gibkość naszych mięśni, doskonale rozciąga, koryguje wady postawy a co za tym idzie likwiduje wszelkie bóle pleców i kręgosłupa oraz świetnie odpręża i relaksuje dzięki odpowiednim technikom oddychania. ja polecam ją wszystkim moim znajomym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×