Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o escitalopram i citalopram to mogę powiedzieć, że obydwa leki sa tak samo dobre. Oba mi pomogły. Rozkręcają się -wiadomo- swój czas ale działają. W pewnym momencie jakby się po prostu zapomina o lękach. Tylko nie można absolutnie ciągle myślę o nerwicy. Paroksetyna szybko wyciągnęła mnie z pierwszego wejścia w chorobę - gdzie nikt nie wiedział co mi jest - dopiero okazało się po czasie że to nerwica lekowa.

 

Wiecie co - mam pytanie, otóż odstawiam leki. Nerwica jakby wróciła - ciągle myślę że jestem chora na coś poważnego. Jakiś guz, zmiany w mózgu etc. Taka moja natrętna myśl. Przyjaciólka nic nie mówiąc zarejestrowała mnie do psychiatry a ten ma mi dać skierowanie do psychologa do którego pójde żeby włączyć jakąś terapię. Do psychologów zazwyczaj nie trzeba skierowania - ale nie wnikam w to dlaczego tak jest. Będzie to psychiatra który nie leczył mnie od początku. Ciągle mam myśli że strace nad sobą panowanie, zacznę robić coś głupiego itp. nakręcam się.

 

ALE co zrobić żeby dostać skierowanie na rezonans bądź tomograf głowy ???? Lekarze nie dają zazwyczaj bo im szkoda pieniędzy. Załatwiłabym sobie skierowanie od rodzinnego do neurologa a myslę że jak mu powiem że się leczę ne nerwicę to mie nie da skierowania na badanie... Tak to jest powie pewnie ''ze to na tle nerwowym''. Ale czy psychitara może dac skierowanie na takie badanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatnich paru dni mam takie objawy. Które jednocześnie mogą być objawem odstawiennym leku na depresję. Jednak omijając nerwicę, od paru lat mam często zawroty głowy i wymiotuję dość często..

 

chciałabym tomograf głowy w celu wykluczenia jakichś zmian w mózgu co by łączyło się w końcu od 5 lat - ze spokojem umysłu który bym poczuła gdyby wyszło wszystko ok.. wtedy nie miałabym podstaw wkręcać sobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie na pewno są problemy z dopaminą i serotoniną,dopamina i noradrenalina są funkcjonalnymi antagonistami serotoniny.Kiedyś urojenia ksobne(nadmiar dopaminy w układzie mezolimbicznym) teraz apatia i anhedonia (jej niedobór).Globalnie rzecz ujmując mam lek UWA 101 mógły załatwić moje problemy jak ręką odjął przynajmniej hipotetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata,

To typowo nerwicowe myslenie.Ja tez zastanawialam sie ostatnio nad TK:),bo przez ostatnie trzy tyg.mialam potworne zawroty Glowy,które trwaly24h.....Ale pomyslalam,ze nie moge"wariować",ofpuscilam ten temat.

Mówisz,ze esci o cital są ok.hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rinakata tez kiedys mialem takie wkrety w glowie, ze cos mi sie porobilo itd, powiem ci szczerze ze ja wlasnie wrócilem bo bylem sie zapisac na tomograf ale ja badam kregoslup, w glowie nic nie zbadasz, to nie USA a nawet jesli ci zrobia to wyjdzie ze wszystko jest ok, ale jezeli bardzo chcesz to skierowanie moze ci dac neurolog badz psychiatra neurolog, ale musi byc na nfz bo prywatnie ci nie dadza, jezeli masz problemy zawroty glowy itd to mozesz zrobic EEG zeby wykluczyc podloze neurologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy zaryzykowałem i od razu przywaliłem 10mg, spałem długo, za dnia w końcu mi wszystko odpuściło,

jest znacznie lepiej, chociaż ten stan typowego zamroczenia po SSRI znudzi mi się po paru dniach,

ale przynajmniej miałem ochotę 1h pograć na kompie i pogadać ze znajomymi.

Pobiorę 10mg przez jakieś 2 tygodnie i zmniejszę dawkę do 5mg, bo tyle brałem najdłużej i zupełnie

mi wystarczało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy piszą że na nich nie działa 10 czy tam 15 mg esci. A na mnie działa 2,5 g. Czyli ''pół połówki''. Jednak musiałam wziąć wczoraj bo skutki uboczne odstawki jednak były nie do wytrzymania. Dzisiaj jest lepiej. Nie czuję prądów etc. Czasem w głowę wchodzi myślenie o ''chorej głowie'' ale staram się te mysli odpychać. Właśnie zabieram się za pieczenie mega zaj**tego ciasta !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×