Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

siema

 

lece na sertalinie ok 7 miesiąc, dawka stala- 100mg, co mogę powiedzieć to to, ze po prostu czuje się normalnie, tak jak powinienen się czuc człowiek, bez psychoz, bez lekow, lepszy kontakt z ludzmi, i ogolnie aktywność zyciowa na plus, po ok 3cim miesiącu jakiekolwiek skutki uboczne zanikły i do dziś niema zadnych.

 

jak ktoś ocenia działanie sertaliny albo innego ssri po paro tygodniowym braniu,albo nawet i po 2miesiacach, i mowi ze nic nie działa i ze nie warto, to polecam mu żeby se przybił heroinę, efekt przeciwlekowy będzie miał natychmiast, po kilkunastu sekundach

 

serta wprowadza w mozg zmiany bardzo subtelnie i długofalowo, zauważy się je jedynie wtedy gdy przestaniemy się skupiać na farmakologii którą zajadamy,przestaniemy sledzic fora i szukac uparcie oznak działania, tylko zajmiemy się własnym zyciem które z miesiąca na miesiąc będzie ulegac poprawie jakości,najlepiej to porpostu zapomnieć ze cokolwiek sie bierze

pozderki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kala99 perazyna cos ci pomaga??

 

 

juz tak dlugo to biore ze nie wiem, od grudnia 2008 r bez przerwy, trudno powiedziec czy to mi pomaga;/ moj lekarz zaproponowal zeby ja odstawic, musze z nim pomowic o tym nastepnym razem.

 

asertin na lęki taki sobie, niby coś tam daje, chyba tez go zmienie już jakieś 4 lata to biorę i tylko mi dawke zwiększają ;/

 

-- 15 paź 2014, 18:10 --

 

co to jest ZOK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina to głównie lek skuteczny na ZOK a na lęki jest taka sobie. Najbardziej antydepresyjne z SSRI są fluvoksamina i escitalopram.

 

To chyba jakiś ponury żart. Selektywność leku w przypadku depresji nie ma znaczenia. Generalnie z SSRI na lęki piszę się paro i escitalopram, a na depresję fluoksetynę i sertralinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertra chyba najmniej zaburzała u mnie libido, a jak jest u Was? Który SSRI najmniej kasuje Wasz popęd?

 

Ile jest prawdy w stwierdzeniu, ze leki SSRI obnizaja poziom testosteronu? Jest opcja, zeby mechanizm leku w jakikolwiek sposób wpływał na poziom tego hormonu? Czy ktos z was badal sobie jego poziom przed oraz w trakcie brania SSRI?

 

Pytam bo spotkalem sie z taka opinia, chco mi sie wydaje, ze za dysfunkcje seksualne po SSRI odpowiada dzialanie na okreslone receptory i zwiekszenie poziomu serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85 nie spotkałem się z badaniem wykazującym negatywny wpływ SSRI na poziom testosteronu. Za dysfunkcje seksualne odpowiada głównie ew. zmniejszenie transmisji dopaminy oraz zmniejszający doznania (przez agonizm 5-HT2c) wpływ SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprzez teorię, że sertra wplywa w odpowiedniej dawce na dopamine moznaby powiedziec, ze potencjalnie moze niesc najmniejsze skutki uboczne w sferze seksualnej. Czyli do SSRI nalezaloby dodac agoniste dopaminy, tylko czy jest taki ktory nie niesie ryzyka syndromu DAWS (metylodfenidat-wychwyt zwrotny?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina działa w pewien sposób na dopaminę, więc może w pewnej mierze niwelować skutki uboczne spotykane przy innych SSRI. Jako jedyny z SSRI nie powoduje tak znaczącego wzrostu prolaktyny, co sugeruje jej działanie dopaminowe. Jednak tak czy owak to silny serotoninowo SSRI, więc w praktyce może powodować podobne uboki do reszty. Wg. mnie wśród libido-przyjaznych SSRI jest sertralina i fluoksetyna.

 

Agoniści dopaminy w moim przypadku nie powodowali wyraźnego wzrostu libido. Najlepiej w tym względzie działał chyba bupropion. Jak masz dostęp do metylo to warto go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 dzień jestem już na ESCI, ulga jest spora.

Mam wrażenie, że Sertralina nic nie robi z lękiem uogólnionym,

dopiero teraz czuję się w pełni spokojny, nie męczą mnie obsesje, nie jestem

agresywny jak po Sercie, mam święty spokój.

Bo sertralina w stosunku do innych SSRI wyraźnie pobudza i tak się

to przejawia u mnie, ale to była świadoma zagrywka, na wiosnę i lato,

jeśli chce byc aktywny np. rower, bieganie itp. to idealny lek,

ale jeśli idzie już zima i mniej wychodzę z domu to wolę mieć święty spokoj,

i typową dla ESCI kompletną obojętność.

Brałem 50mg Sertry i działanie na dopaminę było wyraźnie odczuwalne,

ale nie zawsze dawało pozytywny efekt, często kończyło się to wybuchem agresji

lub gonitwą obsesyjnych myśli.

 

Także wrócę do Serty pewnie na wiosnę.

Na razie zapadam się w zimowy sen na ESCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull,

przeciez dopiero co kilka dni temu zmieniales sertre na paro a dwa dni temu mowiles ze odstawiasz w ogole SSRI

 

to nie była zmiana docelowa, miałem pod ręką PARO i wziąłem ją doraźnie przez 5 dni, uspokajająco (po 1 dawce działa na rec. muskarynowe),

w oczekiwaniu na wizyte u psychola i przypisanie ESCI i stłumienie efektow odstawiennych po SERT.

nie mówiłem tego, to był typowy reset.

ja od 5 lat waham sie miedzy ESCI a SERT, w zaleznosci od potrzeby i okolicznosci w jakis zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×