Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący z lękami, miło mi, dzięki. Metylo nie biorę cały czas, oczywiście robię sobie przerwy. A Franka biorę dwa razy dziennie i wieczorna dawka fajnie reguluje mi sen, więc nie mam co narzekać. Idzie jesień, więc pewnie dawkę podniosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down, niekoniecznie. Kwetiapina to dodatek, bo nie mogłem spać przez wenlę. Biorę przede wszystkim karbę. Niestety tycie, te sprawy, więc kweta odpada jako lek podstawowy.

 

-- 13 paź 2014, 17:24 --

 

elfrid, Odpada kweta, dlatego że odstawiam wszystkie leki przeciwdepresyjne i neuroleptyków też nie zamierzam dotykać.

Zaczynam inna formę leczenia, której zawsze byłem przeciwny.

Pytałem z ciekawości o lamo.

 

A jak wygląda ta inna forma leczenia i w czym upatrujesz jej skuteczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, Psychoterapia CBT u profesjonalisty, zmiana zakorzenionych głęboko spaczonych wzorców myślenia. Wiesz...wszystko wychodzi od myśli, wiem że myśli wychodzą od "chemii" no ale "myśl" to ogromna energia. Ciało cały czas się zmienia, jedne komórki umierają, powstają nowe. Sam mózg to też bardzo plastyczne cudo, które da się "modelować" i to nie tylko lekami. Dlatego próbuję tej formy leczenia i mam nadzieje że takim treningiem uda mi się jakoś to wyprostować.

 

Dodatkowo będę się wspierał różnymi technikami relaksacyjnymi, bo z wieloletniej obserwacji widzę, że ciągły stres i lęk to w dużej mierze czynniki które są podstawą moich zaburzeń. To wynika raczej z predyspozycji genetycznych itp. bo nie widzę żadnych zewnętrznych czynników które mogły zrobić taki bajzel. W rodzinie miałem osoby które cierpiały na depresję.

 

Na chwilę obecną wspomagam się klonem, robię taki mały eksperyment i zauważyłem że klon z lekkim opóźnieniem wpływa pozytywnie na mój nastrój. Np. przyjęty wieczorem kilka godz. przed snem, następnego dnia po przebudzeniu poprawia nastrój i oczywiście jak to przystało na klona, zmniejsza napięcie, ciągły lęk wolnopłynący i stres.

 

-- 13 paź 2014, 19:26 --

 

Ciało jest baaardzo związane z psychiką i na odwrót...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No drugi dzień od zwiększenia lamo i widać efekty zamiast pomidorów kupiłem w sklepie kalafior,zapomniałem śmietany choć powtarzałem sobie przez drogę, kupiłem makaron choć nie wiem po co bo nikt nie kazał mi go kupić,piszę co innego myślę co innego,chodzę po domu a się zasapuję jeszcze 2 dni temu bym takich rzeczy sam nie wymyślił :lol: Gubię literki i włączam co innego niż chcę.Do tego zaczynają palić usta i za kilka dni z gorączki zaczną pękać normalka przy lamo.Próbuję już 4x wejść na 150mg.Ale patrząc jak te funkcje psychofizyczne osłabiają się to ciągle odstawiam bo co mi z tego że się będę ok czuł.Skoro na te skutki uboczne nie będę miał wpływu.Niech ktoś wymyśli normalne leki dlaczego w Chad wszystkie prochy to takie gówno a np. SSRI nie osłabiają tego typu rzeczy.Przez te leki jak ja wrócę do szkoły skoro pamiętam co na nich było,do sportu skoro one osłabiają i rujnują kondycje,do pracy umysłowej to szkoda gadać po lamo by mnie szybciej wyjebali niż bym został szefem wszystkich szefów w manii :P Fuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzał ktoś różnicę pomiędzy dawkowaniem 100 mg rano i wieczorem oraz dawkowaniem 200 mg wieczorem?

Czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o samopoczucie oraz skutki uboczne (przede wszystkim zaburzenie funkcji poznawczych)?

 

A odczuwasz takie skutki uboczne? Ile już jesteś na dawce 200mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid nie, po prostu to błędne koło z lekami w takich przypadkach. Nie mam siły się teraz rozpisywać, ale siedzisz w temacie długo, także wiesz...jak to z lekami jest.

 

-- 19 paź 2014, 09:40 --

 

Powtarzam się, ale mózg da się "modelować" także myślami, nie tylko lekami. A psychiatria co? tableteczka, neuroprzkaźnictwo ? czym to jest to tak niesamowicie skomplikowanej "maszyny" jaką jest mózg i do osobowości człowieka ?

 

-- 19 paź 2014, 09:41 --

 

Psychiatria to prymityw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiol, ale ja nie popadałbym w skrajności i nie rzucał sobie kłód pod nogi skoro mózg można modelować i myślami i lekami. Myślę, że im więcej czasu upłynie od odstawienia leków, tym gorzej będzie i jeszcze trudniej modelować mózg myślami, skoro będą one tylko czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzał ktoś różnicę pomiędzy dawkowaniem 100 mg rano i wieczorem oraz dawkowaniem 200 mg wieczorem?

Czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o samopoczucie oraz skutki uboczne (przede wszystkim zaburzenie funkcji poznawczych)?

 

A odczuwasz takie skutki uboczne? Ile już jesteś na dawce 200mg?

Mam trudności z koncentracją, pamięcią, percepcją itp.

Po prostu szukam winnego tego stanu rzeczy.

 

Według literatury

Leki przeciwpadaczkowe nowej generacji oddziałują na funkcje poznawcze w zróżnicowany sposób.
Badania nad zastosowaniem gabapentyny, okskarbazepiny, wigabatryny, tiagabiny nie wskazują na to, żeby ich podawanie wpływało negatywnie na funkcje poznawcze. 
W przypadku lamotryginy obserwowano nawet poprawę w stosowanych testach. 
Jedynie przy zastosowaniu topiramatu obserwowano u części osób pogorszenie w zakresie uzyskiwanych wyników testów.

Wpływ leków przeciwpadaczkowych na funkcje poznawcze - KRZYSZTOF SOŁTYS Z Kliniki Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego Akademii Medycznej w Gdańsku

 

-- 19 paź 2014, 11:32 --

 

Na 200 mg jestem już ok. 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, to jest właśnie mój problem, popadanie w skrajności, takie już jestem. To czy będzie gorzej to się okaże, jeśli będę tak myślał to tak penie będzie. Na razie nie wiem co myśleć. Poczekamy zobaczymy. CBT ma tam jakąś udowodnioną skuteczność, dlatego spróbuję.

 

guernone, ale po lamo jest jeszcze gorzej z funkcjami poznawczymi niż przed terapią tym lekiem ? ile czasu bierzesz lamo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, Co to w ogóle za określenie "modelowanie" mózgu lekami?Przecież chemia nie jest dla mózgu czymś naturalnym, trzeba więc mieć świadomość,że przyjmowanie jej zawsze się wiąże z jakimś ryzykiem. Popiol, Uwalnianie się od chemii,oczyszczanie i odtruwanie organizmu jest drogą do zdrowia,ale może to być bardzo trudny proces,tym trudniejszy,im dłużej brałeś psychotropy..czasami potrzeba miesięcy a nawet lat,żeby organizm nauczył się na nowo funkcjonować bez chemii i nie każdy potrafi ten trudny okres przetrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guernone, ale po lamo jest jeszcze gorzej z funkcjami poznawczymi niż przed terapią tym lekiem ? ile czasu bierzesz lamo ?

Ogólnie od dawna nie jest różowo w tym temacie. Trudno mi o dokładną ocenę tego jak było przed kuracją lamo.

Od czasu gdy mi się objawy ChAD nasiliły mam totalny sajgon w głowie.

Dopiero wieczorem nieco odpuszcza.

Na lamo zacząłem wchodzić w połowie czerwca, dawka docelowa osiągnięta 6 tygodni później, czyli ok. 3 miesiące temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i widzę, że bierzecie nawet po 200mg lamo a ja...

ja odkąd weszłam z 75mg na 100mg mam problemy z koncentracją, zapominam słów albo opowiadam coś ale już w połowie nie wiem do czego zmierzałam... fajnie stabilizuje, to fakt... ale to zapominanie jest równie uporczywe :(

 

Popiołku, uważaj tylko z tym klonem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×