Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore paro od początku lipca, w połowie sierpnia zwiekszyłam dawkę do 20mg. Moja psychoterapeutka stwierdziła, ze już nie potrzebuję wizyt, ale w razie czego mam dzwonić :)

A co do paro... lęki raczej mi minęły (oczywiście zdarzają się gorsze chwile i odczuwam nieraz lekki stres bez powodu, ale trwa to chwilę i staram się odwrócić od tego uwagę), jedyne co odczuwam jeszcze to "zmęczone oczy" - takjakbym była senna, ale nie jestem, ale jedynie posiedziałabym sobie z zamkniętymi oczami. Psychiatra kazała mi pobrać magnez z wit. B6. Brałam Falvit ale po jakimś czasie przestałam bo odczułam poprawę (nawet jej nie zauwazyłam, ale gdy znowu "senne oczy" nadeszły to zorientowałam sie, ze tego nie miałam ;p). W piatek mam kolejną wizyte...

Ogólnie po paro czuję sie o niebo lepiej. Kiedys miałam nastrój bardzo kiepski, gdy pomyślałam, ze muszę wyjsć z domu chciało mi sie płakac z bezsilności, non stop bałam sie, zę mam raka lub że komus z moich bliskich cos sie stanie... To było nie do zniesienia. Dodatkowo przez rok chodziłam z "brakiem równowagi" - czułam sie jak pijana. A wszytskie badania wychodziły idealnie (krew, tarczyca, badanie na boleriozę, kał, rezonans magnetyczny, i dużo innych).

 

Teraz wróciłam na studia, biorę udział w projekcie, bawie sie w geocaching (GORĄCO POLECAM!) no i chodzę na mecze azsu, gdzie hala jest wypełniona, nie boję sie tłumów.

 

-- 13 paź 2014, 19:15 --

 

Aj... pisze to w odobnym poście by było bardziej widoczne... Naprwdę myślicie, ze siedząc na forum pomożecie sobie? Oczywiście, można wejść co jakiś czas, ale bez przesady.

Trzeba korzystać z życia - nawet zmuszać sie to tego, jeśli sie bardzo nie ma na nic ochoty (a wiem o czym mówie). Znajdźcie sobie zajęcie dodatkowe, którym sie zajmiecie i które będzie wam sprawiało jakąś tam przyjemność, a przede wszytsmim ZAJMIE WAM CZAS. Fitness, basen, chodzenie na jakieś mecze (wybór jest ogromny), geocaching, spotkania ze znajomymi, zabawy z dziećmi, wolontariat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Za kilka dni mam zmienić Cital (biorę 40mg) na Paroxetin (docelowo też 40, początkowo 10). Powiecie mi coś o tym leku? Kiedy zaczyna i jak działa? Jak ze skutkami ubocznymi? Można je jakoś zmniejszyć? Podejrzewam że na początku może być kiepsko :(

Mam nerwicę lękową, chodzi mi głównie o te właśnie lęki bo w tym momencie nie mogę normalnie z domu wyjść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funk7 paroksetyna to dobry wybór, powinienes poczuć sie lepiej po 2,3 tygodniach, na początku nasilenie lęków,pozniej możliwa poprawa o 360', najlepszy antydepresant na przeciwlękowy polecam

 

ostatnio przetestowalem połączenie 5 mocnych papierosów dziennie z paroksetyna i nie sposób nie dostrzec po tygodniu większego efektu przeciwlękowego, większego zrelaksowania, wydaje sie że dym tytoniowy doskonale wzmacnia działanie paroksetyny, ponieważ na początku jest nasilenie lęku a dopiero po 5-7 dniach mocniejszy efekt przeciwlękowy i ogólnie antydepresyjny sie pojawia, no i ogólnie jakos tak wszystko wydaje sie być bardziej ekscytujące, jakby anhedonia znikala, LD czerwone zagraniczne, nie ma nic lepszego co można by było dodać do paro, sprawdzalem różne rodzaje papierosow ale nic nie może sie równać z tymi fajkami, polskie fajki tak nie zadziałają ;) z naukowego punktu widzenia większe ilości nikotyny tworzą pewien efekt spowalniający, uspokajający w mózgu, blokują troche przewodzenie impulsow miedzy neuronami, no i przede wszystkim z tego co czytalem dym tytoniowy zawiera inhibitory mao-a i mao-b, więc można powiedzieć że działa jak antydepresant, no i do tego zwiększenie przez nikotyne poziomu serotoniny i dopaminy

 

wikipedia " decydujący wpływ na silne uzależnienie od papierosów ma występowanie w dymie tytoniowym inhibitorów monoaminooksydazy (w szczególności harman i norharman)."

 

angielska wikipedia " Uważa się, że silne oddziaływanie pomiędzy MAO i nikotyny jest odpowiedzialny za większość właściwości uzależniające palenia tytoniu."

" Lęk JEST zmniejszone przez zwiększenie beta-endorfiny"

 

"Badania sugerują, ZE GDY palący chce sie osiągnąć EFEKT stymulujący przyjmują jeden Krótkie Szybkie zaciągnięć, których powstaje Niski POZIOM nikotyny my Krwi. [ 116 ] Stymulujeneurotransmisję. Kiedy chca sie zrelaksować, BIORA głębokich wdechów, które wytwarzają Wysoki POZIOM nikotyny my Krwi, co obniża przepływimpulsów nerwowych, Tworząc łagodne działanie uspokajające. Przy niskich dawkach nikotyny silnie zwiększa activitiesnoradrenaliny I dopaminy w mózgu, powodując działanie Leku typowe Tych psychostymulujące. W większych dawkach, nikotyna zwiększa EFEKTserotoniny I opiatów działalności, Produkcji uspokajające, przeciwbólowedziałanie. Nikotyna żart unikalny w porównaniu Do większościleków , Jej profil zmienia sie z pobudzający zrobić uspokajających / przeciwbólowy w rosnących dawkachi użytkowania, zjawisko opisane przez Pawła Nesbitt w swojej Pracy doktorskiej [ 117 ] , następnie DALEJ "Nesbitt w Paradox".

 

http://starychemik.wordpress.com/2012/01/25/zagadka-po-co-dodaje-sie-cukier-do-papierosow/

 

obiektywnie trzeba dodać że silnie uzależnia i powoduje wiele chorób, jak odstawilem palenie to wogole nie moglem sie zrelaksowac, półtora miesiąca odwyku od papierosów ciągły lęk uogólniony i brak jakiegokolwiek zrelaksowania

 

pisze to wszystko jako ciekawostke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sensual generalnie nie powinno sie laczyc, ale ja bralem dluzszy czas paro i wenle razem, takze to zalezy od lekarza czy sie na to zgodzi, mój nie widzial w tym problemu, poza tym dawka 37,5mg jest niska dawka tak wiec tak da sie je polaczyc i nic sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funk7 no ogólnie lęk, napięcie, zwiększenie objawów na początku, bezsenność...no i tak przez jakies 8 dni, pozniej juz powinno być lepiej, może po 2 tygodniach zadziałać, może po 4 tygodniach, zależy od organizmu, ale warto czekać na efekty, przy zwiększaniu dawki kolejny tydzien też lęk i napięcie...to normalne że "rozkręcanie" leku jest bardzo uciążliwe, czas mija powoli bo nic sie nie chce, no i poprawa przychodzi z zaskoczenia, można odczuć lepszy nastrój, większy spokój umysłu, zrelaksowanie, rozleniwienie, mniejsze przejmowanie sie, lepszy sen, opanowanie i ogólnie postrzeganie świata staje sie bardziej optymistyczne, ciekawsze, weselsze i fajniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłam dawkę paroksetyny do 20 mg, ale chyba znów wejdę na 40 mg.

 

Od wczoraj jestem bardzo rozdrażniona, wszystko mnie denerwuje i irytuje. Nie wiem co mi się dzieje. Może paro mnie uspokoi, bo cloranxen 5 mg nie dał rady. Przedtem gdy brałam 20 mg miałam spory dystans do wielu spraw i bylam bardzo spokojna, a teraz to nie wiem co mnie tak nosi.

 

-- 22 paź 2014, 16:45 --

 

Mam się ochotę na czymś/kimś wyżyć. Też tak macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×