Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Brałem 100mg, dwa tygodnie temu zredukowałem dawkę do 50 mg od 2 dni jestem na zero ,nie biorę w ogóle kwetiapiny.Dzisiejszej nocy wypaliłem sztukę zioła żeby zasnąć.W dodatku zauważyłem ,że zioło zredukowało mi ból głowy,nudności.Dziś jest troche lepiej ,ale dalej boli mnie łeb kure.wsko i na bełty cały czas mi się zbiera.Alko żadnego nie piję na spanie,benzo nie biorę ,bo idę zaniedługo na odwyk,alko niechce ,bo to to samo co benzo.Ziołem się "zaleczam".Chyba lepiej zioło,niż następny chemiczny lek.Zioło mam swojskie ;) Spałem 12 h i czuję się wyspany tylko skutki uboczne mi doskwierają.

Ja bralem kiedys ketrel, ale takich akcji nie mialem, ziolo dobre na wszystko :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dawka 600mg usypia czy już nie?

Bo na 600 też nie śpie :/

 

Ahma ty bierzesz to wszystko co masz w opisie pod spodem na różowo XD ? Ja po 600ketrelu bym spał do poniedziałku pewnie, a po nim + 10halo + 400Solianu to bym się chyba przed Bożym Narodzeniem obudził dopiero, więc jak widzisz nikt ci nie odpowie co w twoim przypadku może Cię uśpić skutecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dawka 600mg usypia czy już nie?

Bo na 600 też nie śpie :/

Popróbuj z Tisercinem, ale w konsultacji z lekarzem, aby był to lek w miejsce, a nie w dołączeniu kolejnego neuroleptyku. Warto próbować z lekami innych grup- np. mianseryną. Swoją drogą w dobie czasów obecnych mieć przepisane 10 mg haloperidolu? W ostrych psychozach z pobudzeniem- zgoda. Ale kwetiapina, neuroleptyk III generacji z lekiem z tej samej grupy zastosowany od 1958 roku? I amisulpryd- neuroleptyk II generacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swistak ja sie nie znam na tych lekach

Takie mi przepisali w szpitalu a lekarka nie chce zmienic

Tylko podwyzsza dawki na kazdej wizycie

Tisercin mocno zamula na nastepny dzien, w nocy spie ale

W ciagu dnia nie umiem funkcjonowac

 

Elo czyli nie uśpi mnie 600mg, to ja jz nie wiem bo setka

Mnie nie usypia w ogóle

 

-- 27 wrz 2014, 18:19 --

 

A mianseryny nie chce bo nie moge juz wiecej utyc bo

Juz mam nadwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, albo zamulanie i sen, albo bez spania. Albo uzaleznienie (benzodiazepiny) albo tycie (mianseryna, mirtazapina). Cudów w tej materii nie ma. A podwyższanie dawek w wielu przypadkach nic nie daje. A zamulanie jest mniejsze, gdy lek bierze się odpowiednio wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dawka 600mg usypia czy już nie?

Bo na 600 też nie śpie :/

Senność to jest efekt uboczny, więc w ogóle nie musi występować.

Ale więcej się wypowiem, jak mi podniesie dawkę do 300.

 

-- 12 paź 2014, 20:57 --

 

Właśnie przeczytałam, że ubokiem może być zatkany nos. Nie wiem, czy to tak jest, czy sobie wkręcam :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka,

 

Oj zatyka, zatyka. Im większa dawka tym skuteczniej. Przy 200 akceptowałem trochę zatkany nos, to przy 300-400 już nie byłem w stanie oddychać przez nos. I nie wiem czy to z czasem ustępuje czy nie, bo po dwóch nieprzespanych nocach to ja miałem dosyć.

Przez pewien okres brałem więc po obiedzie 100mg (i lulu) i potem po kolacji 200mg (i też lulu). Aktualnie biorę tylko 200mg przed snem - z doświadczenia wiem, że potrzebuję min. 5h snu żeby się rozbudzić.

Swoją drogą śmiesznie nogi mnie bolą jak nie prześpie tych 5 godzin i mam mięśnie zastane - walka odbywa się przy biegu na autobus, ew. potrafię przysnąć przy śniadaniu - opieram głowe o ręke i zzz.. a potem znowu ten bieg :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem w miarę wyciszony to 25 mg starczy mi aby przespać ok. 6 godz. Większa ilość nie wpływa na długość snu, a w ciągu dnia przymula tak do południa. Rano biorę też 25 mg, wycisza mnie ale słabo. Lekarz eksperymentuje z lekami, które dodatkowo zażywane mogłyby mnie bardziej wyciszyć z lęków i pobudzenia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×