Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica chorobą dla inteligetnych


szczupak649

Rekomendowane odpowiedzi

perfekcjonizm, brak pewnosci siebie, rezygnowanie z celow po malym potknieciu, zbytnie przejmowanie sie tym co mowia inni, skupianie sie na negatywach zamiast na pozytywach, uleganie innym w swoich wyborach zyciowych, niezadowolenie z siebie (np. ze swojego wygladu), reagowanie na stres ucieczka i wycofaniem zamiast konfrontacja (a potem sie czlowiek meczy sam ze soba dlaczego nie odpowiedzial), moze tez troche nieufnosc w ludzi- te cechy ma wiele nerwicowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem może na swoim przykładzie i na przykładzie mojej babci.

Ja mam zaburzenia lękowo - depresyjne. Przejmuje się tym, wmawiam sobie przeróżne rzeczy, non stop potrafie się bać i oczywiście zadawać sobie pytanie " czy to schizofrenia itp".

 

Moja babcia, ma chorobę ALZHEIMERA czy jak to się tam pisze i zupełnie się nawet tym nie przejmuje, miała też kiedyś nerwicę i też na to zlewała. Po prostu ona miała to gdzieś, dla niej dobry kielich wódy załatwiał całą sprawę, żyła bo żyła i przeszło. Nie przerabiała takich rzeczy jak jakieś strachy bo o tym nie czytano tak jak teraz.. Taka prawda , że im więcej sami czytamy , dokształcamy się i stajemy się bardziej "INTELIGENTNI" w tych tematach, tym bardziej potrafimy cierpieć.. Oczywiście, jeżeli jesteśmy przewrażliwieni i ciągle się boimy o swoje zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że nerwica ,,odbywa się" na wielu poziomach. Konflikt na tle seksualnym < np. wiesio_13 wychowany przez babcię, która zasłania mu oczy przy oglądaniu filmu w którym ktoś się całuje, nagle zaczyna czuć że dojrzewa, przy czym na skutek babcinego wychowania automatycznie odczuwa poczucie winy kiedy tylko pojawiają się jakieś nieprzystojne myśli...> czy taki wiesio_13 musi być inteligentny? Nawet nie koniecznie wrażliwy. Bardziej ,,źle zkonstruowany" przez babcię.

Przy czym nerwica jako taka zawsze chyba sprowadza się do czystej fizjologii czyli objawy można zawdzięczać rozregulowaniem organizmu.

Co innego np. konflikty wewnetrzne związane z niemożnością zaakceptowania u siebie np. amoralnego zachowania w sytuacji, która tego wymaga. Takie przyczyny moim zdaniem wywołują nerwice na deczko innym poziomie.

Gorzej, że wyjść z nerwicy nie moga nawet ci zaradni i inteligentni, bo rozregulowany organizm uniemożliwia normalne poruszanie sie po świecie co tylko napędza nerwicę... tak mi się zdaje przynajmniej. Trzeba sobie chyba pomagać czysto fizycznie w tym momencie. Sport dieta magnez... samo to napędza na pesymistyczne myślenie, że człowiek sprowadza się do fizjologii... : P

 

^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nieco inaczej się klasyfikuje.

Na nerwicę najbardziej cierpią osoby wrażliwe i melancholicy. Mam jednego kolegę, który... Nigdy nie zastanawiał się jakoś głębiej na życiem, prowadził dosyć prosty tryb życia. Nie mówie, że był głupi, ale.. No wiecie ! Szkoła, dom , piłka , balety.Życie z dnia na dzień , zero nauki i tylko dobra zabawa. Kiedy dotknęła go nerwica, nie wiedział jak i z czym walczy.. Głupi też ma prawo zachorować. Pytanie tylko czy jest na tyle wrażliwy aby się tym przejmować czy jest na tyle ignorancki , że nie interesuje go jego własne zdrowie i nie czuje tych "kłód" pod nogami , jakie nerwica może podkładać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wlasnie chciala byc taka osoba ktora nie zastanawia sie glebiej nad zyciem, zyje praca, wyjazdami, "pilka", czymkolwiek bardzo przyziemnym. i wcale nie uwazam zeby takie osoby byly glupie bo inteligencja tu nie ma nic a nic wspolnego. nie rozmyslanie nad zyciem i nie filozofowanie wcale nie znaczy ze ktos jest mniej inteligentny! poza tym nikt nie jest z drewna i nie przejmuje sie niczym, niektorzy sprawiaja takie wrazenie bo nie widza sensu w rozgrzebywaniu tematow "zyciowych", co nie znaczy ze czasami nie nachodza ich takie mysli. a nerwicy nie da sie "zignorowac". jezeli ktos nie bedzie zwracal uwagi na swoje objawy to i tak bedzie je mial, nie znikna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namiestnik, pomyśł ilu inteligentnych ludzi dąży do celu po trupach? Mając w d..... wszystko i wszystkich?

Z drugiej strony, tak jak piszesz, nie trzeba być super ekstra inteligentnym żeby umieć okazywać swoją miłość, czułość, mieć w sobie mnustwo empatii i przejmować się całym złem tego świata........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne - są inteligentni i wrażliwi też - którzy nie mają depresji - to mówiąc ścisłym językiem jest imho warunkiem koniecznym a nie wystarczającym. Choć ścisła logika tu mało pasuje - to raczej logika rozmyta.

 

Raczej nie ma ludzi w depresji którzy są tępakami - mówiąc brutalnie. Pozbawieni empatii, wrażliwości. Też nie są w depresji.

 

Nie zrozum mnie źle - ktoś kto ma problemy z np. liczeniem może być inteligenty na swój inny sposób. Depresja to myśli, a jak nie ma myśli to nie ma depresji. Co najwyżej zwykły smutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem, wiem o tym, że ludzie bardzie wrażliwi i inteligentni są bardziej narażeni na nerwice czy depresje bo posiadają większą świadomość tego co się działo, co się dzieje i co może się stać.

Z nami, ze światem itd.

 

Najfajniej byłoby poprostu "niemyśleć"...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze,mam wszystkie objawy które opisała koleżanka w pierwszym poście.Myślałem że to coś zupełnie normalnego(chociaż moje dołki z tego powodu niesamowicie utrudniają mi życie)i że wynika to z mojej słabej psychiki.A tutaj dowiaduje się że to nie jest normalne,i że to choroba.Można z tego jakoś wyjść???Strasznie mnie to męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×