Skocz do zawartości
Nerwica.com

Korespondencja listowna :)


Gość Makabra

Rekomendowane odpowiedzi

Cognac, byłam ze dwa lata na PC. Raz że podwyżka mnie wkurzyła podwójnie, bo nie tylko że drogo, ale miałam podobierane nominały pod stary cennik i nie dało się z nich już 5 zł czy 5,20 ułożyć, bo miejsca by na kartce nie starczyło. Natomiast potaniały usługi drukarni internetowych, ludzie zza granicy zamiast kupować widokówki u siebie zaczęli zamawiać jakieś badziewne wydruki z logo postcrossing albo zdjęciami swoich dzieci i psa albo w ogóle zlecać wysyłkę takiej kartki z wydrukowanymi pozdrowieniami :shock: To dziękuję serdecznie, obrazki z internetu mogę sobie w domu drukować za darmo a nie wymieniać się za 5,20 :roll:

 

Tak że powiem postcrossing był genialny 5 lat temu, niestety internetowe fenomeny szybko się zmieniają. Poza tym te czynniki zewnętrzne typu niektóre kraje wprowadziły kody zamiast znaczków i ludzie zaczęli buczeć, że kartka brzydka. Bo znaczek ma być lizany, z bakteriami i DNA nadawcy, inaczej wartość kolekcjonerska żadna :P

 

Właśnie jestem na etapie spieniężania części moich pocztówkowych zasobów, a resztę rozdaję między osoby, z którymi się kiedyś wymieniałam. Tak że ktoś chce jeszcze jakąś to proszę się zgłaszać póki są :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee dla mnie to dziwne i podzielam zdanie kaleba. Poza tym czy nie boicie się podawac swoje dane obcym ludziom :P No ale co kto lubi.

 

Dziwna jest dla Ciebie chęć kontaktu z drugim człowiekiem i przy okazji podtrzymanie tradycji? To dziwne.

 

 

Jeśli ktoś chce pokorespondować, to poproszę adresik na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra świetny pomysł. :great: Ludzie już tak zatracili się w tej bezdusznej technologii i swoich wygodach, że zapomnieli co to znaczy magia tradycyjnej korespondencji, indywidualny charakter pisma dodatkowo pobudzający zmysły odbiorcy. Kibicuję Wam wszystkim mocno . :D Dzięki takim ludziom jak Wy, tli się jeszcze we mnie iskierka nadziei, że nie wszystko, co związane z ludzkością zeszło na przysłowiowe psy. Sama również nie wyobrażam sobie np. wysyłania do kogokolwiek e-kartek na święta, czy inne okazje. To byłby dla mnie wyraz całkowitego braku szacunku. Niesamowitą radość sprawia mi pisanie odręczne i późniejszy odgłos przybijanego stempla na znaczku przez panią na poczcie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już otrzymałem drugi list z wymiany, od forumowiczki. Sprawia to sporą radość. Czasem myślę o postępie i jak się okazuje, nie zawsze idzie to wszystko w stronę utopii. Listów się nie wysyła i szkoda. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że średniowiecze fajne jest tylko w utworach fantasy.

 

Swoją odpowiedź już napisałem, a teraz czas iść na pocztę. O dziwo pamiętam jeszcze jak się piszę odręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najpiękniejsza sztuczna/nowoczesna choinka nigdy nie będzie miała tak niepowtarzalnego kształtu i nie będzie tak pachniała jak żywa.

ja tam wolę sztuczną . Prawdziwa zaraz się sypie i tylko trzeba sprzątać , a sprzątanie w NN to bożek nie do zdarcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej jestem tradycjonalistką w wielu sprawach, ale nie sądzę, żeby korespondencja listowna miała jakąś szczególną rację bytu w dzisiejszych czasach ... tworzy się niepotrzebne dodatkowe stosy papieru, żal tego potem wyrzucić ( no, bo skoro już ktoś się postarał ), nie ma możliwości poprawek ( korektor już znać :? ), a i znaczki z roku na rok coraz droższe. Oczywiście popieram wysyłanie świątecznych kartek do starszych krewnych, którzy nie mają możliwości innych form kontaktu i dla nich to prawdziwa frajda, że komuś chce się jeszcze zadać trud i pamięta o nich :great:

 

Ale jak kogoś to szczególnie cieszy, to jestem za :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×