Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Klomi może i dobry lek na NN , ale sra za dużymi ubokami równie nieznośnymi jak sama choroba . ZEEEEro apetytu , napięcie mieśni , suchoty - brak sliny, nie mówiąć o zatkanej dupie i pruchnicy . Powodzenia,,, ja odpadam .

Wole nowocześniejsze leki . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej kopie serotoninę, escitalopram czy klomipramina? Biorę 75mg klomi i z lekka się pocę, szczególnie w stresie. Ale niestety esci jest bardziej selektywny. Lubiłem citalopram, bo psychomotorycznej sprawności nie pierdzielił, esci nigdy nie brałem ale coś tam mam w domowej apteczce, jakieś tabletki 10mg. Za parę dni zaczynam studia i jeżeli będę się tak pocił na każdych zajęciach, to franka pewnie odstawię, bo to niekomfortowe i pier.doli koncentrację. Citalopram działał na mnie średnio przeciwlękowo, ciekawe jak byłoby w przypadku esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyny ubok to nadmierne potliwości przy choćby minimalnym stresie. Na szczęście nie bije tak w noradrenalinę jak wenlafaksyna.

miko, dzięki. Między 75 a 112,5mg jest duża różnica? Lekarz mówił, że mogę sobie wybrać dawkę póki co do 150mg, ale jeśli mam się jeszcze bardziej pocić, to podziękuję za te 150mg

A jak u Was było z koncentracją na tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze snem mam podobnie. Od długiego czasu walczę z bezsennością, ale franek faktycznie poprawia sen i jakoś lepiej mi się wstaje na tym leku. Biorąc sertraline sama świadomość tego, że po pobudce będę się czuł jak gówno, nie dawała mi spać. Biorę 37,5 rano i tyle samo wieczorem. Od dziś wieczorem biorę całą. A jest jakaś różnica w braniu większej dawki wieczorem a mniejszej rano lub odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest, po większej dawce porannej możesz być bardziej "skołowana" lub senna. Ten lek blokuje receptory histaminowe i muskarynowe, dlatego lepiej Ci się śpi. Biorąc rano dużą dawkę, to działanie może trochę przeszkadzać, lepiej chyba całą wieczorem, lub malutką rano a resztę na noc.

 

-- 08 paź 2014, 21:28 --

 

PS działanie antycholinergiczne potrafi fajnie relaksować i rozluźniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miansę zawsze dorzucałem na noc. 60mg mnie dopiero usypiało, ale z czasem nie czułem już tej histaminy. Gdyby nie tycie, pewnie nadal bym ją brał.

112,5mg mi libido zrzuciło do jakichś 20% normalnego. Na 75mg czułem jakieś 3/4 tego co zawsze. No ale trudno, po paru latach nieudanego leczenia lepiej nie mieć ani popędu ani nerwicy, niż mieć oba te anomalia :P 200mg sertraliny nie kastrowało mnie aż tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello everybody :)

 

tu mnie jeszcze nie było - ale trafiłem ze względu na zapiski na recepcie mojego lekarza w dniu dzisiejszym. Do dzisiaj:

 

Proporanolol 40: 1/2-0-0

Seroxat 20: 0-1-0

Sulpiryd 100: 1-1-0

Klon - w razie "W"

 

od jutra:

Propranolol 40: b/z

Seroxat - odstawienie

Anafranil 75SR: 1-0-0 (jak się uda to mam podzielić na połówkę przez pierwszy tydzień - nie wiem jak tam z dzieleniem tej tabsy - tym bardziej, że to SR)

Sulpiryd 100: 2-1-0

Klon - w razie "W"

 

A moja choroba? Mega napady lękowe. Biorą się ze wszystkiego. Nie do opanowania. Leczenie 12 lat poprzez wszystkie znane rynkowi SSRI a także ich miksy. Przez rok kompletny spokój na mieszance Seroxat 20(30) + Citabax 20(30). Było git. Potem moja sinusoida gwałtowanie w dół. Ponadto psychoterapia poznawczo-behawioralna i inne stwory.

 

Czy jutro czeka mnie ciężki dzień? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladywind musisz wierzyć, że będzie lepiej, wiem, że łatwo się mówi. Każdy z nas ma nadzieję, że w końcu z tego wyjdzie. W moim przypadku największe napięcie i towarzyszące temu lęki występują w godzinach rannych, zaraz po obudzeniu. Testowałem już trochę leków, ale niestety z mizernym skutkiem. Pomaga mi trochę energiczny spacer i ogólnie wysiłek fizyczny, wtedy odchodzą te natrętne myśli, które napędzają całą resztę. Pozdrawiam i nie daj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cie ladywind rozumiem. Tez mi jest bardzo ciezko. To uczucie braku przejrzystosci w glowie jest nie do opisania. Ostrosc tych odczuc tez jest duza. Ja pracuje na telemarketingu. I w pewnym momencie napiecie jest tak duze ze zaczynam sie jakac. Nie moge wykrztusic z siebie slowa. Wogole glupio sie zachowuje przez ta ostrosc i brak przejrzystosci. Gadam glupie rzeczy do ludzi. Tez trace nadzieje. Ale wierze jeszcze w ta wortioxetyne

 

-- 09 paź 2014, 21:54 --

 

Pomysl sobie ze jestesmy w odsetku osób ktory popelnia samobojstwo na 100 %. A my żyjemy, walczumy, do konca walczymy. Wiesz jak to bedzie punktowane tam po drugiej stronie, po smierci? Wiem ze to glupie co mowie, ale tak sie pocieszam. Wierze w to ze moje cierpienie da mi duzo pokory w momencie w ktorym juz bede zdrowy. Mam nadzieje dzieki wortioxetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl sobie ze jestesmy w odsetku osób ktory popelnia samobojstwo na 100 %. A my żyjemy, walczumy, do konca walczymy. Wiesz jak to bedzie punktowane tam po drugiej stronie, po smierci?

uwielbiam Twoje posty :D Potrafią mnie one rozbawić nawet w beznadziejny dzień, za co masz u mnie wiele, wiele punktów... :brawo: Powinieneś być przykładem dla tego forum, że walczymy do samego końca i jeden dzień dłużej :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×