Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

ala1983,

a co jesli depresja jest polekowa? terapia na to raczej nie pomoze jak leki rozwaliły cały system neuroprzekaźników czy nie wiadomo co ze dopiero po lekach pojawiły sie objawy silnej depresji których wcześniej nie było

Terapia pomoze, a i organizm sam dojdzie do siebie, choc to mozolna droga, bardzo dluga.. Dlatego mowie ludziom tu za wczasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, w depresji ważne jest nastawienie, w każdej zresztą chorobie nawet nowotworowej ;), ktos kto uważa że leki załatwią całą sprawę za nas bez naszej pracy nad sobą jest w błędzie. Leki to funkcja wspomagająca (ba, czasem szkodząca, mi również pewne leki zaszkodziły tak, że depresja sie pogłębiła znacznie, ale to że sie nie poddałam, pozwoliło mi z niej wyjść w ciągu miesiąca, po zmianie leków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaa,

wiesz co, jakoś nastawieniem nie jestem w stanie sprawic zeby wyczerpanie fizyczne które mi towarzyszy i wieczne zmęczenie i brak energii minęły, moze psychoterapia by pomogła ale nie wiem czy z nia nie jest jak z lekami, ze trzeba szukac i szukac az ktorys z terapeutów okaze sie skuteczny, bo tez jest tego nawalone roznych rodzajow tak jak i lekow

 

-- 07 paź 2014, 20:42 --

 

co ciekawe nigdy wczesniej nie mialem z tym problemów dopoki nie dostałem pierwszego SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, wiem, że w cięższej depresji nastawienie nie pomoże, konieczne są dobrze dobrane leki, bo jak mamy zacząć myśleć lepiej skoro czujemy bóle, nie mamy siły, bo nie śpimy po nocach, słabniemy bo mało jemy? Leki też mogą być problemem, dlatego osobiście jestem zwolenniczką ograniczania ich do minimum. Nie biorę teraz leków i mam nadzieję że nie będzie mi potrzeba bo nie sięgać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piersze leki dostalam na ataki lękowe 10 lat temu. Potem wlasnie sie nabawilam depresji. Teraz depresja jest na pierwszym miejscu a lękow wcale nie mam przy farmakologii. Moja depresja to cos okolo dystymii ale tez chyba nie da sie tego zaszufladkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w nerwicy i w tej depresji mam anhedonie i stany odrealnienia.To mnie tak spala od srodka, ze od dwoch dni praktycznie jestem nw grwni y załamania nerwoweo. Jestem dla siebie tak obcy i zobojetnialy że tego sie słowami w zasadzie nie da opisac.Myslalem, ze cos bedzie lpiej po porannej dawce leku, po poludniowej dawce leku, ale nic.I tak po dziś dzień.Psychiatra moze by powiedziala, ze potym jak zmniejszylem dawke leku moze byc gorzej,tyle ze ja na zmniejszonej dawce jestem juz 14 dni ale jak mam wrocic na 225 to az mnie ciarki przechodza i nie mam zadnego przekonania, ze bedzie lepiej.Uczucie depersonalizacji tak mna zawladnelo, ze powatpiewam czy jkiekolwiek leki pomoga na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek,

a co mnie interesują jakieś stadia depresji, nie wiem jakie Ty masz objawy ale widze ze przed 6 rano juz jestes aktywny, u mnie jest godzina 10 a ja jak zwykle nie mogłem sie dobudzić po 10 godzinach snu i poza zmeczeniem i ciaglym brakiem energii i checi do czegokolwiek nie czuje nic innego, a dlatego pisalem ze polekowa bo przed zaczeciem brania tych lekow 10 lat temu nie mialem tego typu objawów zebym był wyssany z energii i motywacji jak wyciśnięta gąbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, ze robię offtop.

Wbrew Twym prognozom, lunatic, czuję się świetnie po wellbutrinie, przywrocil mnie do życia. Mam nadzieję, że nie chwilowo, tylko.

 

Za to Wenla była totalnym niewypalem w moim przypadku.

 

-- 08 paź 2014, 09:50 --

 

Lunatic a może dla Cb dobry by był Wellbutrin z jakimś bardzo silnym przeciwlękowym dodatkiem? Próbowałeś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979,

mialem taki mix kiedys 10 mg paroksetyny + 75 mg wellbutrinu i paroketyna nie dawała rady wyciszyć stanów lękowych po Wellbutrinie,nawet przy połówce jego dawki, wiekszej dawki paro powyzej 10mg nie toleruje ze względu na sennosć,moze wieksza by dała rade, długo tego nie brałem bo widzialem ze sie dzieje to samo co wczesniej, u mnie dzialanie Wellbutrinu polegało na tym ze początkowo faktycznie dodał energii ale a czasem wyczerpanie fizyczne sie nasilało, było to skutkiem zwiększonych stanów lękowych bo to zmęczenie przechodziło wtedy po Xanaxie, zreszta tak samo jest teraz, po benzo czuje sie lepiej pod wzgledem energii i mimo to taka wskazówka nic nie daje lekarzowi bo ciagle nie umie dac leku ktory bedzie dzialal dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic masz 10 lat problemy z depresją a nie wiesz tego że brak energii może być spowodowany włąśnie tą depresją?Szukasz dziury w całym widze.Skutki leków to jedno a skutki choroby drugie.Skoro nie interesują ciebioe stadia depresji to już twój problem, ale wtedy włąśnie bęziesz szukał dziury w całym.Poza tym gdybyś choć ciut pomyślał to byś doszedł do wniosku że o 6 rano nie wstałem po to bo mi tak miło tylko wstawałem do pracy a w dodfatku strasznie źle się czułem.Co to ma wspólnego z aktywnością.Dam ci radę; przestań jątrzyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez nerwicę i depresje jestem nie zdolny do pracy,bo niby jak mam byc zdolny skoro nawet sam z chaty nie wychodzę tylko zawsze z kims i to na krutko.Z depresją da sie pracować ale jest to strasznie trudne,trza nasiłe udawać że jest okej przed innymi zacisnąc dupe i robic.Gorzej sytuacja wygląda jak ktos ma dodatkowo nerwice i lęki.Benzo dużo pomaga,ale zarcie tego i chodzenie do roboty mija sie z celem bo tolerancja rosnie i w jeszcze wieksze guwno sie czlowiek ładuje.W moim przypadku wszystko robie na siłe,wstaje zmęczony,ogarniam sie na siłe komp,potem jakis krutki spacer i to wszystko.Nic nie cieszy,muzyka juz nie sprawia przyjemnosci.

Pocieszam sie jedynie postami u których to ludzi leki zaskoczyły po 3-5 miechach.Psychoterapie to se mozna w dupe wsadzic,jak czlowiek jak zgon sie czuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek,

ty akurat wiesz co jest u mnie czego przyczyna bo przeczytales jakies ksiazki, zielonego pojecia nie masz jakie moga byc skutki uboczne niektorych lekow

znam osobe ktora brałą lek na odchudzanie o nazwie Meridia, ktory iest inhibitorem wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników podobnie jak antydepresanty i po odstawienie ciagle narzekala na brak energii i zmeczenie, ktore nie było powiązane z zadna depresja tylko tak jej lek rozwalil organizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic na odchudzanie to się nie bierze leków, tylko uprawia się sport i trzyma dietę. Nie wiem dokładnie co ci jest i nie zagłębiam się w to , ale z teog co można wyczytać oczekujesz po samych lekach cudów.Ja jestem po jednej psychoterapii teraz uczeszczma na drugą i farmakoterapia jest wspomaganiem. Jesli wierzysz, że leki same cię uzdrowią, to jak na nic nie daje gwarancji tak na to co napsize daje: NIE UZDROWIĄ. Ja mam rónież zaburzenia kordynajci ruchowej, spowodowane m.in przez agorafobie, z pewnością częściowo też przez leki.Ale nie zganiaja winy tylko na lekarstwa.Choroba jak każda wyniszcza organizm , depresja także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestancie wierzyc w tableteczki, one was nie uzdrowia, ja wpieprzalem prawie 2 lata paroksetyne wedlug zalecen pana doktora i dalej mam depresje, w miedzy czasie testowalem inne leki i tez w sumie nie wiele to dalo, na dzien dzisiejszy jestem w zasadzie w ty samym miejscu co bylem dwa lata temu, waze ponad 30kg wiecej, kregoslup mnie napierdala i jak mi sie zyc nie chcialo tak dalej mi sie nie chce, co do terapii to dla mnie to tez hujnia z grzybnia, chyba ze na prawde traficie na fajnych ludzi i madrych psychoterapeutów czy tam psychologów, krótko mówiac ludzi z powolaniem a o takich coraz trudniej, pozdrawiam wszystkich walczacych o lepsze zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludzie, biore velaxin od 5dni, 37,5mg, w zwiazku z tym mam pytanie do venlafaksanowców, od 2dni mam uboczny skutek taki, że czuje jakbym mial zwiekszone ciśnienie w uszach, glowie, idzie to na uszy głownie, ciśnienie podwyższone do tego, strasznie ujowe uczucie no i mam obawe czy to nie bedzie sie potęgować, zwlaszcza jak zwieksze za 2dni dawke do 75mg.

Miał ktoś taki objaw? czy to mija? czy odstawić to w cholere, sam juz nie wiem. Do lekarza nie mam szans iść, dopiero za 3tyg wizyta, do tego objaw uboczny w postaci rozbicia, osłabienia, ale to chyba standard z tego co czytam u niektórych. Dodam, ze jestem troche hipochondrykiem:p i panikarzem, ale nie chce sobie zaszkodzić poprostu tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema nic ci nie bedzie minie, ale ile bedzie trwalo to ci nie powiem i pewnie nikt ci nie odpowie, moze bedziesz mial szczescie i minie w ciagu kilku dni, napisales ze jestes hipochondrykiem, staraj sie nie wsluchiwac w skutki uboczne spróboj czyms zajac glowe, bo jak bedziesz o tym myslal to bedziesz sie sam nakrecal i zastanawial czy jest dobrze czy zle, mózg tak dziala czlowieka ze duzo sami potrafimy sobie wmówiac, ja mialem jakies taki piski w uszach i tez mialem dosc duze cisnienie jak zaczynalem brac wenle takze uszy do góry bedzie dobrze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic na odchudzanie to się nie bierze leków, tylko uprawia się sport i trzyma dietę. Nie wiem dokładnie co ci jest i nie zagłębiam się w to , ale z teog co można wyczytać oczekujesz po samych lekach cudów.Ja jestem po jednej psychoterapii teraz uczeszczma na drugą i farmakoterapia jest wspomaganiem. Jesli wierzysz, że leki same cię uzdrowią, to jak na nic nie daje gwarancji tak na to co napsize daje: NIE UZDROWIĄ. Ja mam rónież zaburzenia kordynajci ruchowej, spowodowane m.in przez agorafobie, z pewnością częściowo też przez leki.Ale nie zganiaja winy tylko na lekarstwa.Choroba jak każda wyniszcza organizm , depresja także.

czuje sie jakbym gadał z chinczykiem który nie zna polskiego, dałem przyklad ze u danej osoby bez jakiejkolwiek depresji ingerencja w neuroprzekaźniki lekiem ktory byl zarejestrowany do leczenia nadwagi spowodowała po odstawieniu leku przewlekłe objawy depresyjne w postaci zmęczenia i braku energii i o to w tym chodzi a nie o to ze na odchudzanie sie uprawia sport i dba o diete i o moje oczekiwania wzgledem lekow, biore je na tyle długo i tyle roznych rodzajow ze wiem co mozna od nich oczekiwac a czego nie mozna wiec mi nie musisz tłumaczyc jak one działają bo to wiem z praktyki i to niekrótkiej

 

-- 08 paź 2014, 17:23 --

 

a to powyzsze odnosi sie do tego co pisales wczesniej ze nie łącze braku energii z depresją

Lunatic masz 10 lat problemy z depresją a nie wiesz tego że brak energii może być spowodowany włąśnie tą depresją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic Ale ja nie będe tu rozkminiał czy ktoś miał nadwagę czy co.Wiesz co według mnie ty za całą swoją porażkę farmakologiczną jaką przeżywasz obwiniasz każdego tylko nie siebie.Bądź troche bardziej krytyczny względem własnej osoby. Skoro jesteś takim specem z tak długa praktyką to aż dziw bierze, że nie trafiłeś na jakiś super specyfik dla siebie.Tu na tym forum go raczje nei znajdziesz, prędzej u lekarza na wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, Ludzie przestancie wierzyc w tableteczki, one was nie uzdrowia, ja wpieprzalem prawie 2 lata paroksetyne wedlug zalecen pana doktora i dalej mam depresje,

No bo paroksetyna to nie jest taki dobry lek, tez brałęm w tym roku, nawet po 50 mg i gów... cła kuracja u mnie około 2 miechy ale z dnia na dzień nie było lepiej. Także leki owszem nie wylecza ale jest jeszcze kwestia, ze musi byc lek wtrafiony. Nie moge słuchac już mitów o paroksetynie jaki to super lek, jeden z najbardziej rozreklamowanych a w sumie lek- gówno. Pie... paroksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic Ale ja nie będe tu rozkminiał czy ktoś miał nadwagę czy co.Wiesz co według mnie ty za całą swoją porażkę farmakologiczną jaką przeżywasz obwiniasz każdego tylko nie siebie.Bądź troche bardziej krytyczny względem własnej osoby. Skoro jesteś takim specem z tak długa praktyką to aż dziw bierze, że nie trafiłeś na jakiś super specyfik dla siebie.Tu na tym forum go raczje nei znajdziesz, prędzej u lekarza na wizycie.

jak bede chcial posłuchac psychologicznych tekstow to sie wybiore do psychologa, skonczylem dyskusje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic Ale ja nie będe tu rozkminiał czy ktoś miał nadwagę czy co.Wiesz co według mnie ty za całą swoją porażkę farmakologiczną jaką przeżywasz obwiniasz każdego tylko nie siebie.Bądź troche bardziej krytyczny względem własnej osoby. Skoro jesteś takim specem z tak długa praktyką to aż dziw bierze, że nie trafiłeś na jakiś super specyfik dla siebie.Tu na tym forum go raczje nei znajdziesz, prędzej u lekarza na wizycie.

jak bede chcial posłuchac psychologicznych tekstow to sie wybiore do psychologa, skonczylem dyskusje

 

Wydaje mi się, że im szybciej tym lepiej, z korzyścią nie tylko dla siebie.Bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×