Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Meg1985 Może 15 mg to za mała dawka :roll:

 

estera1 miała na myśli Poradnię Leczenia Zaburzeń Snu w Warszawie, do której sama ją namówiłam ;) O żadnej klinice leczenia snu nie słyszałam ... A przydałaby się taka, oj przydałaby :P

 

wiesławpas A nie chcesz spróbować tańszego odpowiednika ? Ja też kiedyś brałam Mirzaten, ale przerzuciłam się na Mirtagen i nie widzę żadnej różnicy, a cena mniejsza prawie o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985 A od kiedy u Ciebie pojawiły się problemy ze snem ? I jak sobie poradzisz w kontekście wyjazdu do Germanii ?

 

W tej poradnii w Wa-wie żadnych badań nie robią. Zbierają tylko wywiad i analizują dzienniczek snu. Podobno jakieś specjalistyczne badania robi się tylko w przypadku bezdechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, rozumiem. Myślałam, że skoro jest to poradnia zaburzeń snu, to chcą sprawdzić, skąd się te zaburzenia biorą. Powinni robić jakieś badania, nie wiem, EEG głowy, rezonans, jakieś badania neurologiczne. Ale to pewnie kosztowałoby fortunę.

 

A co spania, to u mnie zawsze był problem ze spaniem, gdy się czegoś panicznie bałam. Więc może być problem jak zacznę pracę w obcym kraju. Coś czuję, że to będzie masakra. Ale nic na siłę, jak sobie nie poradzę, to wrócę. Dobrze, że mam leki, zawsze jest łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985 Będę trzymała kciuki, żeby wszystko Ci się jak najlepiej tam na miesjcu poukładało ( z pracą i przede wszystkim zdrowotnie ) :P Tylko nie znikaj z forum, jak już będziesz w tym Deutschlandzie :? I nie przesadzaj z opalaniem :nono: ( czytałam, czytałam ). Dużo Ci jeszcze czasu zostało do wyjazdu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, jak tylko będę mieć internet ( a na pewno będę mieć) to oczywiście, że będę pisać. Bo wydaje mi się, że będę tego bardzo potrzebować, rozmowy z Wami:) Niestety jestem straszną panikarą i boję się, że po dwóch dniach wrócę z płaczem do domu. Ale zobaczymy. Pracę rozpoczynam chyba od 1. listopada.

A jak tam na uczelni? Na którym jesteś roku Arasha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, jestem w tym wieku co Ty i też dopiero rok temu broniłam mgr. Nie ma co się przejmować. A ile osób jeszcze starszych robi studia. Jak robiłam mgr, to miałam na roku osoby w wieku mojej mamy, czyli po 50. roku życia. I miały one więcej chęci i zapału do nauki, niż ja :smile:

estera1, jestem ciekawa, na czym będzie polegać ta wizyta i czy przede wszystkim czegoś się o sobie dowiesz. Trzymam kciuki. Jeśli chodzi o język, znam niestety słabo, nie miałam w szkole niemieckiego, ale rok temu wymyśliłam sobie, że się go nauczę :) I zobaczymy jak to będzie. Mam zawód paramedyczny. Estera mam do Ciebie pytanie. Po jakim czasie przestało Ci wystarczać 15mg mirty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megto co tam bedziesz robic?ktos ci pomogl załatwic prace?kiedy przestała działac na mnie ta dawka?oj nie pamietam ale chyba dosc szybko.30 mg było dawką idealną i dłuuugo po tej dawce spałam.Pamietam ,ze wtedy mialam dosc stresującą prace a raczej stanowisko wtedy nawet zolpidem na mnie nie działał

 

-- 06 paź 2014, 09:15 --

 

za nie długo mam wizyte i musze juz prowadzic dzienniczek snu a nie bardzo wiem jak mam sie za niego zabrac.Jak bede zerkac co chwile na zegarek to w koncu nie zasne :( ponoc badan tam nie robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za nie długo mam wizyte i musze juz prowadzic dzienniczek snu a nie bardzo wiem jak mam sie za niego zabrac.Jak bede zerkac co chwile na zegarek to w koncu nie zasne :(

Zrób tak, zapisz godzinę, o której się kładziesz. Pogaś wszystko, nie patrz już na nic, buzia do poduchy. Jeśli nie będziesz pamiętać, kiedy zasnęłaś, to ta godzina zapisana zostanie. Natomiast gdybyś się bardzo długo przewracała z boku na bok, to tylko wtedy wstań na chwilę, rozprostuj kości, zapisz nową godzinę i idź spać jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wezme mirte to nie zasypiam od razu czasem to trwa 3h.Kiedys jak nie mogłam zasnąć to zerkałam na zegarek skończylo sie na tym,ze nie zasnełam wcale.Nikt z nas nie zna godziny zasypiania nie da sie okreslic.Chyba ,że bylibysmy podłączeni do jakiejs aparatury badania snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, szkoda, że nie robią badań. To jak szukają przyczyn bezsenności, jak nie robią chociaż podstawowych badań. Estera, a gdy weszłaś na 30 mg. Mirty, nie miałaś rano problemów z wybudzeniem się? Nie zasypiałaś do pracy? Nie zaczęłaś tyć?

 

Jeśli chodzi o tą pracę, to będę robić to, co robiłam w Polsce, tylko mam nadzieję, za lepsze pieniądze. Jestem po pielęgniarstwie i będę pracować w zawodzie. A pracy nikt mi nie załatwił, a szkoda, bo to by było dla mnie bardziej opłacalne. Ale nie miałam takich znajomości i zgłosiłam się do agencji pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Pracę załatwiają, ale jestem ciekawa ile, że tak powiem kolokwialnie ze mnie zedrą :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku byłam mega senna za dnia (musiałam pic dwie kawy na dzien aby sie dobudzic) rano jak budzik dzwonil to miałam problem ze wstaniem.Z każdym dniem było coraz lepiej doszłam do takiego etapu ,że nie czułam jak bym brała cokolwiek tak jak teraz mam (dawka 45mg)Tyłam na poczatku pozniej apetyt unormował sie.

Ta poradnia opiera sie chyba głównie na higienie snu i dzienniczku(ktorego nienawidze robic bo i tak nie odzwierciedla to mojego snu)

Pojade ,zobacze wydaje mi sie ,ze w NIEMCZECH medycyna jest lepiej rozwinieta niz u nas.Spróbuj tam poszukac specjalistow.Moze wsród nich bedzie jakis polak abys mogła łatwiej sie porozumiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wziąłem tak na oko 12-15 mg lerivonu i przez 3 godziny nie zasnąłem, dopiero koło pierwszej w nocy (czy to przez to, że mirta jest nri i uwalnia sporo noradrenaliny

 

po 7,5 mg czy 15 mg mirtazapiny śpie jak dziecko

 

o co kaman?

 

jaki jest przelicznik mirtazapiny do miansy 1:1 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam problemy z dobudzeniem się i po mircie... i długo przed.

 

Marzą mi się badania na nietolerancje pokarmowe:

http://nietolerancja-pokarmowa.pl/przewodnik/objawy-nietolerancji-pokarmowej/

Wchodzą mi w to i problemy ze snem, wysypki i zatoki. Zaczynam odkładać pieniądze :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, to zazdroszczę, bo ja po 15 mg. mam ogromny problem żeby wstać, a po 30 mg. to bym pewnie wcale nie wstała. Bardzo mocno na mnie ten lek działa. Tylko jakość snu jest już gorsza niż na początku. Bardzo często się w nocy wybudzam i mam porąbane sny i mam też " objaw niespokojnych nóg", kiedyś spałam tak twardo, że nie wiedziałam, co się wokół mnie dzieje, a teraz sen jest dość płytki. Zauważył ktoś u siebie zespół niespokojnych nóg?

 

cyklopka, a nie można takich badań zrobić na NFZ? Dowiadywałaś się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg85,

 

ja brałam wszystkie możliwe dawki mirty i różnicy nie obserwowałam z wstawaniem, tyciem i ogólnie z niczym ... poza spaniem. Jak było lepiej parę lat temu to brałam 15, potem przez długi czas sama sobie wymyśliłam 22,5, a zaczynałam od dawki 30 mg. Nie jest powiedziane, że jak zwiększysz dawkę to będzie gorzej. Zawsze przecież można spróbować i ewentualnie potem wycofać się. Spróbuj może 22,5 ... może akurat zaskoczy. Ja mam z natury płytki sen, często się wybudzam i mirta mi tego nie zmieniła. Ale najważniejsze, że daje ten pierwszy impuls do zaśnięcia, bo z tym mam największy problem. Po kolejnym wybudzeniu zasypiam już raczej łatwo, chyba że się jakoś strasznie nakręcę ... to wiadomo :bezradny:

 

estera1, nie dołuj się tak tym dzienniczkiem ! To tylko 2 tygodnie. Nawet nie zauważysz, kiedy przeleci :P

 

hashim Czemu kombinujesz z miansą, skoro mirta ( w dodatku w małej dawce ) dobrze Cię usypiała :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×