Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, po hydroxyzynie mogą być lęki, działa lekko uspokojająco ale nie przeciwlękowo.

 

Absolutnie nie prawda kruk777 , poniewaz hydroksyzyna (atarax) to lek o dzialaniu przeciwhistaminowym, uspokajajacym, PRZECIWLĘKOWYM

 

I nie wydaje mi sie zebys seeyou mial lęki po ataraxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atarax biorę od zeszłego piątku jeden raz dziennie (nie chciałam brać Alproxu bo on uzależnia), z rana. Od tego czasu śpie jak kamień. Dziś w nocy miałam koszmary, a rano nie miałam czucia w kończynach, zanim byłam wstanie wstać z łóżka minęło jakieś pół godziny. Mialam ogólnie beznadziejny dzień i zszargane nerwy. Nie wiem czy to przez lek, czy po prostu już tak ze mną beznadziejnie, że nie mam ochoty na nic. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :smile: ja zażywałam Atarax do zeszłego piątku, 25mg - jedna tabletka. Przepisał mi go lekarz dermatolog na pokrzywkę przewlekłą i co pewnie wszystkich zdziwi biorę ten lek od stycznia 2004 roku. Jedna tabletka na 24 h zazywana przed snem powoduje, że rzeczywiście zasypiam jak kamień i atomówka mnie nie obudzi ale na drugi dzień mam "świt żywych trupów". Nie da rady mnie zwlec z łóżka i śpię nawet 18h. Nie moge powiedzieć, że łykam regularnie, czasami wystarczy pół tabletki a czasami atak swędzenia, bąbli, plamek i innych dziadostw dopada mnie w ciągu dnia więc zażywam Zyrtec lub coś innego zawierającego cetryzynę. I wtedy Atrax biorę dopiero po tym jak reszta przestanie działać. Jednak leczę się już ponad 4 lata i nic :( Za to są wybuchy złości i to konkretne, napady płaczu, o których nikt nie wie i co chyba dla mnie najgorsze z 58 kilo mam 88 :cry: . Pojawiły się także ostre 3-dniowe migreny, najmniejszy hałas doprowadza mnie do granic wytrzymałości, wykrzywia mi usta, bolą oczy, wypluwam wszystkie flaki, dostaję zastrzyk - przechodzi, potem znów wraca. Leżałam w kilku szpitalach, w każdym podawali to samo, kazali brać Atarax. Wszystkie badania są perfekcyjne więc co jest nie tak? Postanowiłam nie brać Ataraxu i od tygodnia zażywam Zyrtec lub Allertec. Zobacze jakie będą wyniki i chcę w końcu schudnąć :!: Lekarz mówi, że nie spotkał się jeszcze z takim przypadkiem ale tycie rzeczywiście może być spowodowane zażywaniem Ataraxu. Nie wiem w co wierzyć ale Hydroxizini Hydrochloridum już nie biorę i brać nie będę, zresztą starczy mi go w organizmie na następne 4 lata :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę hydroxyzinum 25 mg + propranolol przed snem na mnie działa powalająco chce mi się spać od razu i śpię całą noc bez przebudzenia co dla mnie jest wielkim osiągnięciem gdyż kiedyś zasypiałam nawet o 5 rano lub budziłam się co godzinę w nocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie bo to mój pierwszy post :mrgreen:

 

 

Ale wrócimy do konkretu kiedy mialem zaostrzenie choroby to raz dostał 60mg Hydroxyzyny w syropie i nie pomoglo nadal sie bardzo się bałem. Wienc mi ten lek zazwyczaj nie pomaga ,ale czasem już 30mg lekko pomaga wienc jest różnie ze mną.

Ale pamietajcie na każdego każdy lek dziala inaczej wienc warto spróbowac bowiem ten lek nie uzależnia choc słyszalem o uzależnieniu psychicznym od tego leku ale to rzadkośc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem ten lek jako warunkowy - miałem go brac tylko wtedy gdybym się naprawę żle poczuł - raz wziąłem i stwierdziałem on nie jest dla mnie - zmula człowieka na maxa - czułem się strasznie senny- taki mega silny ogłupiacz - nigdy więcej - przynajmniej dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Hydroxyzinum tylko wieczorem łyżeczkę od herbaty...lepiej mi się po niej śpi, nie mam koszmarów w nocy nawet jak się przebudzę nic się nie dzieje, zasypiam spokojnie. W ciągu dnia gdy czuję się bardziej nerwowa też sobie biorę łyżeczkę i jest lepiej:) Na początku może i trochę mnie usypiał, ale teraz nawet w ciągu dnia gdy wezmę łyżkę jest normalnie nie chce mi się spać. Co najważniejsze jest bezpieczny, podaje się do małym dzieciom i osobą w naprawdę podeszłym wieku. Jeśli kogoś naprawdę mocno usypia, można zmniejszyć dawki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj moja ukochana hydroksyzyna :roll: bez niej byłoby o wiele trudniej... może i zmula człowieka, ale ja czuje sie potem taka troche niobecna... kumam wszystko co ktoś mówi, sama też nie mam problemów z koncentracją i sennością, ale jestem taka wyciszona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzięłam tę tabletkę w wielkim zdenerwowaniu te najsilniejszą.

Na początku nie czułam działania, działanie uruchamia się po jakiejś 1,5 godzinie od wzięcia.

Czułam się jak na haju jakimś, na pewno daje otępienie i spokój. Jak u mnie długo trzymałam.

Po kilku godzinach poczułam niesamowita senność i parę godzin na niej przespałam.

 

Efektem ubocznym który u siebie zauważyłam to bardzo duże pragnienie po wybudzeniu. Wypiłam chyba z litr wody

 

Teraz mam przepisane 10 mg (najsłabsza dawka) w awaryjnych sytuacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×