Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAMADOL (Poltram, Poltram Retard, Tramadol Aurovitas/Krka/Synteza/Vitabalans, Tramal, Tramal retard)


karina200

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie nie, od godziny wymiotuję, źrenice mam jak ziarenka i kręci mi się w głowie, a wzięłam wczoraj w sumie 6 tabletek po 150 mg. Czuje się fatalnie :( proszę napiszcie czy ten stan sam przejdzie? po jakim czasie? Wiem, że za głupotę się płaci, ale ja naprawdę mam już wszystkiego dość. Brzmi to bezsensownie, ale nie umiem tego wytłumaczyć :(

 

-- 22 wrz 2014, 08:34 --

 

i do tego jestem potwornie senna, oczy mi się same zamykają. Nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej dawki tramalu nie należy przekraczać? Co się dzieje po przedawkowaniu?

Dawka maksymalna terapeutycznie to 400 mg w dawkach podzielonych co 6 godzin. Tak miałem podawane po operacji i było ok, poza poceniem się. Ale dawki były stopniowo zmniejszane i po tygodniu pozostał mi meloxycam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie łykam tego do pogaduszek :( skończyły mi się benzo, już nie mam nic

 

-- 21 wrz 2014, 21:45 --

 

na tę chwilę zrobiłam się senna i trochę widzę jak za mgłą, ale nie jest tragicznie. Dodam, że od miesiąca biorę paroksetynę i zmagam się z myślami samobójczymi

Myśłi samobójcze rozwiewaja się po neuroleptykach. Mnie kiedyś pomogła Perazyna 3x200, ale są teraz leki nowsze.

Jeśłi nie miałaś operacji, ciężkiego urazu, ciężkich bóli a bierzesz tramadol to jesteś od niego uzależniona. I jak napisał przedmówca- ryzyko zespołou serotoninowego w razie jednoczesnego stosowania SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikaMaBzika

 

 

Prawie gieta wzięłaś,co się dziwić ,że tak a nie inaczej się czujesz.Przedawkowałaś,też tak miałem z tym ,że u mnie pobudzenie,niepokój,ataki gorąca,nudności.Na szczęście miałem przy sobie benzo to szybko uspokoiłem wmiarę sytuację i poszedłem po jakimś czasie spać.Może walnąć browara jak go nie zwrócisz jeśli niemasz przy sobie benzo (zawsze jakaś alternatywa żeby padaczki nie dostać).Po takie dawce,nawet jak się ma tolerke rozwiniętą duże ryzyko padaczki, ty jeszcze na SSRI jesteś ,to już w ogóle.Bez sensu brać SSRI i tramal.Zdecyduj się czy chcesz ćpać czy brać leki ,jedno odstaw.Jak będziesz pizgać tramal ,to tej paroksetyny nie odczujesz.

Przeżyjesz :smile: Będziesz miała lekcja na przyszłość żeby ostrożnie dobierać dawki.Druga sprawa ,że branie tramalu powyżej 1 g niema większego sensu gdyż już tolerka tak wyrobiona ,że jedynie co się czuje to brak skręta.Ty od niedawna,do tego dziewczyna, mało ważysz zdecydowanie za dużo!

Nie będę Cie pouczał żebyś nie brała ,bo to be ,niszczysz sobie życie itd.Z własnego doświadczenia wiem ,że to bezsensu i chęć powrotu do stanu po tramie będzie większa.Póki ma się go w domu niema opcji żeby przestać brać.

Spróbuj z tym SSRI,wiem ,że denerwujące jest te czekanie ,a noz poczujesz się lepiej,a po tramie też jest fajnie ,ale uwierz ,że będziesz pozniej płakać ,że w to weszłaś.

Jak będziesz w stanie napisz co u ciebie.

 

Nie bez powodu przeczytałem koniec tego tematu.

Nie wytrzymuje już nerwowo bez benzo,niepotrafie się zaopatrzyć w ilość na miesiąc, załatwiłem sobie tramal,którego dawno nie brałem i niemam rozwiniętej tolerancji.Dziwnym trafem załatwiłem 14 g(prosto z apteki)które leży w szafce ,a mnie żadna dawka nie rusza...Od dwóch miesięcy jestem na kwetiapnie i gabapentynie reszta wynalazków poszła 2 miesiące temu do śmietnika(Mianseryna,Escitalopram)Od ponad tygodnia nie biorę niczego ,a tramal w kroplach czy tabsach leciutko stymuluje mój mózg(firma niemiecka).Naprawde w skali do 10 oceniem na +2 w porównaniu do tego co kiedyś było.Jednak jadłowstręt,zaparcia,swędzenie i inne objawy somatyczne prócz małych zrenic wystąpiły.5 dni pod rząd pobrałem tego trama ,żeby odrobinę lepiej się poczuć i po odstawce normalny skręt.

Najlepsze ,że miesiąc temu jak brałem regularnie kwetiapine i gabapentyne ekstrakcja z poltram combo mnie porobiła jak oczekiwałem.

Krople też brałem podczas kuracji kwetiapina ,gabapentyna i nic,zero.Może to dobrze..

Do czego zmierzam ,te wszystkie leki coś mi porobiły z mózgiem..

Mam załatwione poltram combo na wesele ,tylko ,że mało i teraz pytanie czy ono mnie porobi ?

Wiem ,że z takimi pytaniami, to na hypereal,ale muszę wiedzieć niechce być na nim jak zombie.

Zadaje je na tym forum ,bo wydaje mi się ,że tutaj jest najwięcej ludzi z wiedzą na temat serotoniny i innych neuroprzekazników odpowiadajacych za nastrój.

Dodam ,że 8 pazdziernika idę na odwyk.Trama załatwiłem ,bo już niewyrabiam z benzo.A brania dawek redukujących niema u mnie sensu,niepotrafię sie powstrzymać,mam za słabą silną wolę w tej chwili dlatego idę na parę miesięcy leczyć się od tego wszystkiego.

Sory za błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej dawki tramalu nie należy przekraczać? Co się dzieje po przedawkowaniu?

 

Tak jak pisał Dark. Z racji tego, że tramadol działa na receptory opioidowe, jego przedawkowanie będzie wyglądało podobnie jak np. przedawkowanie heroiny, więc przy poważnym przedawkowaniu nie będziesz mogła złapać oddechu, stracisz przytomność, z powodu niedotlenienia obumrze Ci mózg i w końcu wykitujesz.

Tramadol ma też działanie drgawkogenne, więc w lżejszych przypadkach "tylko" nieźle Cię potarga, możesz trochę wymiotować, z niektórymi lekami o profilu serotonergicznymi może wejść w interakcję i spowodować groźny dla zdrowia i życia zespół serotoninowy - pobudzenie, nadciśnienie, drgawki, gorączka ...

 

Nie wiem, jaka jest dawka śmiertelna, wzięłaś retardy, więc tramadol nie skumulował się tak gęsto w Twoim organizmie i uniknęłaś być może nawet śmierci na rzecz dłuższego stanu nieprzyjemnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętac ze tramadol jest częściowym agonistą receptorów opioidowych,jego potencjał uzależniający wynika z wydzielania serotoniny,w mniejszym stopniu z agonizmu na receptory opioidowe.Częściowi agoniści są wartościowymi lekami ponieważ zmniejszają ilość neuroprzekaźnika gdy jest go nadmiar w mózgu ,zwiększają go zaś gdy jest niedobór.W tym sensie są to leki przez duże "L".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z ludzmi którzy są uzależnienie od hery,morfiny i naprawdę tramal ma daleko do ujebania opioidowego.On działa przedewszystkim na serotonine i jeśli się przedawkuje no najczęściej objawy wskazują na ZS.Zresztą można porównać faze po kodeinie gdzie oddziałuje na receptory opioidowe ,a fazę po tramalu... bez porównania.Do tego tramal wpływa również na noradrenalina.

Na opio również działa ,ale słabo i przez pierwsze 8 h czuje się pobudzenie i dopiero gdy faza schodzi czuć działanie opio.Także zgadzam się ze ZbychemDla mnie to głównie stymulacja mózgu co można odczuć,cheć do działania,brak oporów ,spokój i duża empatia.Wszystko wskazuje na serotonine,noradrenaline.

Noody zdarzały mi się sporadycznie i to tylko na początku zabawy z tramem.Brałem głównie z powodu serotoniny.

 

p.s tyle dobrze ,że retardy ,bo jakby krople zapodała ,to by było o wiele gorzej.

 

-- 23 wrz 2014, 15:46 --

 

Odpowie ktoś na moje pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam załatwione poltram combo na wesele ,tylko ,że mało i teraz pytanie czy ono mnie porobi ?

----Nawet nie próbuj , wcześniej zatrujesz się paracetamolem . W jednej tabletce jest około 37 mg trama . Reszta ponad 300mg to paracetamol.

 

Cold water extraction?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

Od czego jest ekstrakcja :smile:

Z tym jedzeniem to będzie problem już o tym myślałem...Narazie nic niewymyśliłem ,a drag dobry zrenice małe,ale kto to zauważy ,gorzej jeśli by były duże wtedy każdy by się zorientował.Ja po nim jestem wesoły,pobudzony ,ale tak pozytywnie nie jak po fecie.Trudno się zorientować ,że coś brałem.Jedynie kto się zorientuje ,że na czymś jestem to rodzice ,siostra.Muszę jakoś się tam prezentować ,a nie jak zombie.Gdybyś miał wybrać prócz benzo to co ? Nie pisz ,że nic itd. żebym niebrał itd. Zrobie jak chce.

 

miko84

Proszę Cie nie wyjezdzaj mi z regułkami z jakiś stron.Pogadaj z ludzmi którzy trochę towaru przerobili.Każdy Ci powie ,że działanie opioidowe trama jest małe i głownie na serotonine działa.Szczegolnie jak się bierze często ,to o noody ,ujebaniu opioidowym można pomarzyć.Jak sporadycznie to jeszcze ok.

Gdy się dowali do trama kawę ,to już w ogóle tak czuć stymulację mózgu ,że szok.Ludzie biorą ,to bo lubią poczuć serotoninkę ,a jak ktoś chce siedzieć ugrzany w fotelu ,to kodeina o wiele lepiej się do tego nada.Nie dla jaj bierze się benzodiazepiny powyżej 300mg tramala.Przecież serotonina wtedy jest tak wyje,bana ,że istnieje ryzyko padaczki.I tylko do tego jednego opio należy brać benzo..dziwne nie ?

 

-- 23 wrz 2014, 19:40 --

 

A co do tych zrenic to nie zawsze są małe niewiem od czego do zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przykrej autopsji zgadzam się, że tramal do g*wno do potęgi. Owszem przeholowałam, sama nie wiem co mi odwala często, takie zaburzenie, ale po tramalu wymiotowałam nawet po wodzie, totalna dezorientacja, bóle i zawroty głowy , łomotanie w głowie MASAKRA. Minęły już 24 h od zażycia i chciałam zapytać czy ten tramal już wywietrzał i mogę wrócić do ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy sie trujecie roznymi inhibitorami, tlpd, neuroleptykami a jedynym skutecznym lekiem jest tramadol.

nie tylko z wlasnej autopsji ale tez z profilu dzialania.

wraz z benzodiazepinami (najlepiej klonazepamem) wyleczy wszystkie wasze dolegliwosci psychiczne :smile:

 

pare lat takiej kuracji skonczylo sie wypijaniem calej butli 96ml i zjadanie prawie calej paczki 2mgowych klonazepamu.

nawet w bolu pomaga ale to juz kwestia osobnicza bo przez dzialanie opioidowe podnosi rowniez dopamine wiec mamy juz caly komplet - ser,na,dop :D

3 lata wspanialej egzystencji po czym detoksy, konflikty z prawem i leczenie do dzis lekami ktore sie ludze ze pomoga na tak wielkie zmiany.

 

powiedzcie ale tylko male dawki jako antydepresant ale uwierz mi gigantycznie szybko rosnie na ten lek tolerancja, szybciej niz na benzodiazepiny.juz po miesiacu musisz zwiekszac dawke conajmniej o polowe.

 

a teraz taka ciekawostka.bedac dzis u magika zauwazylem niewielkie pudeleczko na dlugopisy itp. na ktorym widnialy opisy wenlafaksyny i tramadolu wraz ze wzorami strukturalnymi i porownanie obu substancji.

moze z wenli zrobili tramadol z identycznym dzialaniem dodajac tylko dzialanie opioidowe ale co z tego jak tramadol juz od zawsze rosl naturalnie w roslinach :lol:

BTW. od kiedy w poradniach psychiatrycznych reklamowany jest uzalezniajacy tramadol przepisywany na bol :lol: nie maja dowodow na skutecznosc wenli wiec chwytaja sie byle czego, takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Ci powie ,że działanie opioidowe trama jest małe i głownie na serotonine działa.

Tak, jego powinowactwo do receptorów mu jest nawet 10 razy mniejsze od kodeiny. Jednakże tramadol w wątrobie zamienia się w o-demetylotramadol, którego powinowactwo do receptorów mu jest 200 razy większe niż tramadolu.

 

Minęły już 24 h od zażycia i chciałam zapytać czy ten tramal już wywietrzał i mogę wrócić do ssri?

Myślę, że ilości tramadolu są już na tyle niskie, że możesz zażyć SSRI, sądząc po okresie półtrwania tramca i jego metabolitu, ale mogę się mylić.

 

wy sie trujecie roznymi inhibitorami, tlpd, neuroleptykami a jedynym skutecznym lekiem jest tramadol.

Sądzę, że buprenorfina byłaby lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

Od czego jest ekstrakcja :smile:

Z tym jedzeniem to będzie problem już o tym myślałem...Narazie nic niewymyśliłem ,a drag dobry zrenice małe,ale kto to zauważy ,gorzej jeśli by były duże wtedy każdy by się zorientował.Ja po nim jestem wesoły,pobudzony ,ale tak pozytywnie nie jak po fecie.Trudno się zorientować ,że coś brałem.Jedynie kto się zorientuje ,że na czymś jestem to rodzice ,siostra.Muszę jakoś się tam prezentować ,a nie jak zombie.Gdybyś miał wybrać prócz benzo to co ? Nie pisz ,że nic itd. żebym niebrał itd. Zrobie jak chce.

 

--- Rób jak chcesz ,,,żeby Ci było dobrze na tym weselu ;)

Ja trzy tygodnie temu miałem wpadkę z Tramem . Przez 3 dni poszlo 2000mg . Byłem od tego czysty juz 189 dni ,,, no i stało się . Powiem Ci ,że nawet po tak długiej przerwie owe tramalowe ścierwo wcale mnie az tak mega pozytywnie nie połechtało . Ot z lekka lepszy nastrój i nic prawie poza tym .

U każdego z czasem ,który ćpa ten syf szybko jedzie tolerka wprost proporcjonalnie do obniżenia jakości fazy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek z insomni ? :smile:

 

same cpuny na tym forume widze :lol:

nie trudno bylo sie domyslic prawda? jeszcze to moje zamilowanie do kociakow :D

jesli mozna, ty kto?

tam same gimby i lamusy juz siedza, moze nawet do spamu na nerwicy sie przyblakam :smile:

siedze tu juz dlugi czas, od dawna sie udzielam w tematach lekow bo od dawna testuja na mnie lekarze swoje ulubione psychotropy,

BTW teraz juz chyba bedzie dobrze bo przestalem sie leczyc narkotykami ;)

Ssry za offtop

 

-- 24 wrz 2014, 10:54 --

 

... siedze tu juz dlugi czas, od dawna sie udzielam w tematach lekow bo od dawna testuja na mnie lekarze swoje ulubione psychotropy (tak, tak, oczywiscie ze laczylem antydepresanty z cpaniem, benzo i alkoholem i zyje :lol: )

teraz juz chyba bedzie wszystko dobrze bo przestalem sie leczyc narkotykami a z dysocjacji wyciagnalem na tyle wiele ze wiem nad czym mam pracowac jesli chodzi o moja osobe, poznalem juz chyba wszystkie swiaty i co najwazniejsze teorie powstania swiata i przestrzen zbladzonych posmiertnie dusz ;)

 

PS: hyperreal tez mi nie jest obcy 8)

 

-- 24 wrz 2014, 11:03 --

 

Zbychu 1977,

 

bupra jest bardzo dobra, euforii mocnej nie ale bedzie mozna mocno wyczuc po niej podniesiona dopamine i trzyma caly dzien

dawki zarzucaj ok. 0,4-0,6mg podjezykowo jesli masz bunondol, dawki do gora 0,8mg - wieksze juz blokuja dzialanie opioidowe wiec nie warto dorzucac wiecej bo "nie klepie"

buprenorfina ma bardzo delikatne dzialanie ale poczatkowe wyrzuty dopaminy sa fajniutkie ;)

na sen oczywiscie ze sie sprawdzi

 

-- 24 wrz 2014, 11:05 --

 

Czasem na sen iore sonie ok 2 mg buprenorfiny i sen jest opioidowy,błogi.

:great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buprenorfina podobnie jak tramadol ma pułapowe działanie opioidowe,im wyzsza dawka tym silniej pobudza receptory opioidowe az do pewnej dawki pułapowej w której staje sie antagonistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×