Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam z gory za maly offtop ale w opisie na dozie jest napisane " i (lub) objawami takimi jak: stępienie uczuć, wycofanie emocjonalne i socjalne (objawy negatywne), w tym także u chorych z przewagą objawów negatywnych", czyli ze wystepuje schizofrenia bez zadnych epizodow urojen i omam?

przeciez te objawy mozna przypisac do depresji :?

wiec skad wiedziec jaka dawka sie leczyc na w/w objawy? czy brac wieksze dawki przeciwpsychotyczne czy mniejsze na podniesienie dopaminy?

sadze ze to drugie bo to wlasnie dopamina odpowiada za (owszem spokoj) ale tez i zycie emocjonalne i socjalne.

 

pytam bo jestem ciekaw dzialania neuroleptykow i roznych ich odmian, jeden likwiduje tylko objawy pozytywny, drugi zas tylko negatywne.

wiem o tym ze teraz nowszej generacji neuroleptyki dzialaja dzialaja kompleksowo ale chcialbym poznac ich dokladne dzialanie na receptory i przez to ich wplyw na zmniejszenie obu objawow zwiazanych ze schizofrenia.

zna sie ktos? na necie za wiele nie ma na ten temat a jak juz cos to wszystko po angielsku a moj inglisz kuleje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam go brac teraz z tianeptyną, pojedynczo słabo działa

a sama tianeptyna masakrycznie, wpedza w jeszcze wieksza depresje, nie idzie wytrzymac smutku i przygnębienia, intensyfikuje wszystkie negatywne emocje dodajac troche energii ale co mi z tej energii w takim rozbiciu psychicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz biore setke z rana i jest lepiej niz po 50 w 2 dwkach (bo nic nie dawalo), szczegolnie jak sie taka seteczke wciagnie :-)

dawkowanie "odhamowujace" t/j w przypadku sulpirydu az do 300mg wiec zastanowie sie nawet nad 150mg.

12h dzialania wystarcza aby brac tylko jedna z rana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod kazdym.poprawienie humoru, posprzatalem nawet pokoj i porobilem pompki :D

ale to wciagana setka, p.o. to pewnie bedzie potrzebna podwojna dawka bo jak biodostepnosc ami p.o. ok 48% to w nos pewnie ok 90%.

bede kombinowal, wejde teraz na jedzona 150 powinno byc dobrze.

efekty jak przy sulpirydzie tylko wgl nie drazni tak sluzowki

 

irytuje mnie ten problem z wchlanalnoscia ami przy jedzeniu, beznadziejna sprawa, trzeba zarzucic odrazu jak sie wstanie

 

odnosnie zamiennikow solianu to ktory lek jest najtanszy? o 3 pierwszych wypisanych w temacie slyszalem i widzialem ceny, o reszcie nic niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 2x dziennie, rano i po poludniu.setka moze troche lepiej zadzialac ale wielkiej roznicy nie dostrzezesz.

 

po tygodniu brania doszla dosc silna depersonalizacja i dziwne napiecie psychiczne ze az sie pocilem przebywajac posrod ludzi.bralem jeszcze jakis czas ale wyrzucilem ami do smieci.objawy jakie po odstawieniu mialem to moze lekka sennosc i utrzymujaca sie jeszcze depersonalizacja, nic wiecej.

sulpiryd lepiej tolerowalem a to przeciez prawie to samo :roll:

 

ahma widze ze zagorzala fanka neuroleptykow jestes :twisted:

mocny mix jakby nie patrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×