Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

depas,

tez tak myslalem ze fluo bedzie miec podobne dzialanie do sertry i jej kiedys postanowilem sprobowac, po jakims tygodniu zaczely sie ataki paniki i nie przechodzili do 3 tygodnia, lekarz powiedzial zeby odstawic, bralem 20 mg

paro bralem 2 lata

 

Aha no to dlugo, a ja nie wiem co mam zrobic tez ju prawie 2 lata bede na tym leku,

podsumowanie- z totalnego dola postawil mnie do dola lekkiego, zniwelowal stany lekowe

i natrene mysli to z plusów,minusy- mysli samobójcze zostaly czasem mocniejsze, czasem slabsze,

przytylem sporo, zawsze bylem leniwy, ale teraz to jest po prostu tragedia, nic mi sie nie chce,

motywacji zero, nie odczuwam w zasadzie zadnych uczuc móglbyk teraz zostac cynglem

mafi pruszkowsiej albo wolominskiej, caly okres na tym leku czulem sie i nadal czuje sztucznie

jakby nie soba wogóle, zero swierzosci, klarownosci mysli-dno poprostu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29,

mialem dokladnie to samo, poza przytyciem, całkowite stłumienie uczuć, brak jasności myślenia i w koncu zaczeło mi to przeszkadzać, ale plus by taki ze jednak mimo tego stłumienia nie mialem poczucia wyczerpania fizycznego i braku energii,tzn było to w stanie neutralnym, ani dobrze ani źle,bardziej motywacji brakowało, jak odstawiłem to wróciło uczucie braku siły i to jest chyba gorsze niz ten stan jaki był na paro, mimo tego stłumienia, z tym ze ja ją dostałem wtedy nie na depresje tylko na ataki paniki które wywołał poprzedni antydepresant :pirate:

 

-- 22 wrz 2014, 16:37 --

 

a po jakim czasie miales to stłumienie uczuć? bo mi sie wydaje ze na poczatku tego nie było, tzn moze i było ale nie takie silne, tylko po jakichs 6-8 albo 12 miesiacach sie zaczelo wyraźnie nasilać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Wellbutrinu - miał swoje plusy ale mocno zwiększał lęk i napięcie, stres, i po 2 miesiącach musiałem odstawić. Był też metylofenidat ale tylko raz na jakiś czas jak akurat wpadł mi w ręce, też dobrze działa do pewnego stopnia, ale identyczne problemy jak z Well'em. Długo wydawało mi się że potrzeba mi stymulujących leków do lepszego funkcjonowania, ale jednak to nie jest to, u mnie przede wszystkim lęk i napięcie musi być opanowane żebym mógł mieć dobry nastrój i poprawnie funkcjonować. Sertralina myślę że może jednak być dobrym lekiem dla mnie w przyszłości, wcześniej musiałem odstawić znów z tych samych powodów co Well, ale może w połączeniu z neuroleptykiem i mianseryną będzie się dało w przyszłości coś dobrego osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, kiedys lekarz probowal na mnie rozne leki aktywizujące które tylko pogarszały stan wyczerpania fizycznego a jak sie potem okazało odzyskiwałem energie po benzo wiec tez musi chodzić o lęk, który powoduje to wyczerpanie, to by tłumaczyło dlaczego więcej siły mialem na paroksetynie niz na wellbutrinie, ktory z czasem mnie totalnie wyssał z energii, tylko jaki lek przeciwlękowy na to skoro paro nie do konca było dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, kiedys lekarz probowal na mnie rozne leki aktywizujące które tylko pogarszały stan wyczerpania fizycznego a jak sie potem okazało odzyskiwałem energie po benzo wiec tez musi chodzić o lęk, który powoduje to wyczerpanie, to by tłumaczyło dlaczego więcej siły mialem na paroksetynie niz na wellbutrinie, ktory z czasem mnie totalnie wyssał z energii, tylko jaki lek przeciwlękowy na to skoro paro nie do konca było dobre

 

Wenle ja bym zaordynowal, tylko bierz ja dluzszy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam to samo, benzo dostarcza mi świetnej, naturalnej energii i normalności. Być może jest tak, że człowiek przyzwyczaja się do pewnego poziomu lęku i napięcia, które powoli coraz bardziej go osłabia. Następnie człek ten sięga po stymulanty (bo przecież jestem wiecznie zmęczony) a tu dupa. Sam myślę, czy nie wrócić do paro, ale właśnie boję się, że może być gorzej pod tym względem. Dodam, że nienawidzę zmiany leków a w szczególności SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29,

bralem kiedys, dobrze dzialala ale z tego co pamiętam chyba po jakims czasie juz przestala dzialac pobudzająco, z tym ze bralem chyba tylko 75 mg

 

Kurde ciezko ci bedzie znalezc cos co by niwelowalo lek i dodawalo energii jednoczesnie,

tak sie zastanawiam wenla dziala na 3 neuroprzekazniki, sertralina tez oddzialywuje w sumie

na nore i dopamine, a jednak wenla dziala super na stany lekowe, a sertralina slabo i powoduje

wlasnie takie napiecie i leki, to wszystko jest bardzo trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie najlepiej sie sprawdzało to co działało na serotonine i dodatkowo na noradrenaline albo dopamine

wenla dziala na dopamine dopiero w wysokich dawkach, a sertralina na noradrenaline nie dziala

 

-- 22 wrz 2014, 17:49 --

 

dzialania na samą dopamine np takim amisuplrydem powoduje jedynie stan jakiejs sztucznej euforii, nie zauwazylem przy tym jakiejs energii do dzialania, motywacji, nic, tylko takie sztuczne euforyczne dzialanie, oczywiscie o ile dziala, bo z czasem i ta euforia zanika i nie ma nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina (opis profesjonalny)

 

Działanie

 

Silny i wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) o działaniu przeciwdepresyjnym. W niewielkim stopniu wpływa na wychwyt zwrotny dopaminy i noradrenaliny. W dawkach terapeutycznych blokuje wychwyt zwrotny serotoniny w płytkach krwi. Wykazuje niewielkie powinowactwo do receptorów muskarynowych, adrenergicznych a1, a2, β, dopaminergicznych, serotoninergicznych, histaminowych, benzodiazepinowych i GABA. Nie wywiera wpływu na przekaźnictwo nerwowe, w którym mediatorem są katecholaminy. Przewlekłe podawanie sertraliny powoduje zmniejszenie liczby i reaktywności receptorów noradrenergicznych w mózgowiu, jednak w odróżnieniu od innych leków przeciwdepresyjnych nie powoduje zwiększenia masy ciała, a u niektórych pacjentów może powodować jej zmniejszenie. Nie wykazano działania uzależniającego ani niebezpieczeństwa nadużywania leku. Nie stwierdza się także działania sedatywnego ani osłabienia sprawności psychomotorycznej. Po podawaniu p.o. przez 2 tyg. w dawce 50–200 mg/d, tmax wynosi 4,5–8,4 h. Stan stacjonarny osiągany jest po 7 dniach podawania. Pokarm zasadniczo nie wpływa na dostępność biologiczną. Średni t1/2 wynosi ok. 22–36 h. Lek wiąże się z białkami osocza w ok. 98%. Ulega szybkiemu metabolizmowi w wątrobie, główny metabolit – N-demetylosertralina – nie wykazuje działania przeciwdepresyjnego. Zarówno sertralina, jak i N-demetylosertralina ulegają szybko biotransformacji, a produkty metabolizmu są wydalane przez nerki i z kałem w równych ilościach. Mniej niż 0,2% sertraliny jest wydalane w niezmienionej postaci z moczem. Niewydolność wątroby powoduje wydłużenie okresu eliminacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, myślę że nie masz zbyt dużego wyboru - albo paroksetyna albo co najmniej 150mg wenlafaksyny. Osobiście wenlafaksynę uważam za co najmniej tak samo dobry lek przeciwlękowy jak paro, o ile nawet nie trochę lepszy. Plus na wenli (a brałem ją łącznie 3 lata) nigdy nie odczuwałem żadnego zmulenia czy senności, chociaż nie mogę też powiedzieć żeby mnie pobudzała, raczej była po prostu neutralna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z paroksetyna jest ten problem ze nie wezme jej wiecej niz 10 mg bo jest senność powyzej tej dawki, co do wenli to sam nie wiem, ma potencjalnie troche wiecej skutków ubocznych niz ssri i troche mnie to on niej odstrasza

 

-- 22 wrz 2014, 19:39 --

 

nie wiem co to jest, jestem fizycznie wyczerpany, znerwicowany wszystkim, dostaje napad paniki a wezme benzo i odżywam, wraca energia i normalne samopoczucie, mówiłem to lekarzowi, przeciez to musi być jakis znak zeby ukierunkowac leczenie, przeciez benzo nie dziala przeciwdepresyjnie zeby mnie w jednej chwili wyciagnac ze stanu braku energii, wiec o co w tym chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z paroksetyna jest ten problem ze nie wezme jej wiecej niz 10 mg bo jest senność powyzej tej dawki, co do wenli to sam nie wiem, ma potencjalnie troche wiecej skutków ubocznych niz ssri i troche mnie to on niej odstrasza

 

-- 22 wrz 2014, 19:39 --

 

nie wiem co to jest, jestem fizycznie wyczerpany, znerwicowany wszystkim, dostaje napad paniki a wezme benzo i odżywam, wraca energia i normalne samopoczucie, mówiłem to lekarzowi, przeciez to musi być jakis znak zeby ukierunkowac leczenie, przeciez benzo nie dziala przeciwdepresyjnie zeby mnie w jednej chwili wyciagnac ze stanu braku energii, wiec o co w tym chodzi???

 

Wszystkie benzo, czy jakis konkretny ??

 

-- 22 wrz 2014, 20:57 --

 

Benzo generalnie uspokajaja i dzialaja miorelaksacyjnie, alpra tak dziala, ja tez jak wezme to sie czuje super, mam ochote cos robic i wogóle, to jest sila benzo wlasnie, jak bys sie napil wódki to tez bedziesz sie czul zajebiscie, zniknie napiecie, leki odejda, dobry nastrój wróci, mysli i checi do zycia sie znajda, cud, miód i orzeszki, ale niestety predzej czy pózniej za to zaplacisz, za ten komfort i ozdrowienie, dlatego wielu ludzi ginie od uzaleznienia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie, biore tylko alprazolam, no dobra ale benzo ma dzialanie głównie przeciwlękowe, jak wytłumaczyć odzyskanie energii po benzo? przeciez ono nie działa stymulująco, jedyne co mi przychodzi do głowy od jakiegoś czasu to ze przyczyną braku energii u mnie jest lęk a nie typowa depresja i stąd własnie benzo eliminuje lek i wraca energia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie, biore tylko alprazolam, no dobra ale benzo ma dzialanie głównie przeciwlękowe, jak wytłumaczyć odzyskanie energii po benzo? przeciez ono nie działa stymulująco, jedyne co mi przychodzi do głowy od jakiegoś czasu to ze przyczyną braku energii u mnie jest lęk a nie typowa depresja i stąd własnie benzo eliminuje lek i wraca energia

 

W gruncie rzeczy wlasnie tak jest, ale alprazolam jest specyficzna substancja, on dziala troche przeciwdepresyjnie, gdzies nawet to czytalem, ten lek poprostu ma moc :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś informacje na temat tego co się dzieje w organizmie po odstawieniu paro ? Po każdorazowym zmniejszeniu dawki czułem się lepiej a po całkowitym odstawieniu przez dzień, góra dwa miałem energie jak przed chorobą, umysł światły, ale bardzo szybko to mija, może ma to związek z tym, że spada poziom serotoniny a być może wzrasta poziom innego neuroprzekaźnika ? Jak to wytłumaczyć i sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×