Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAMADOL (Poltram, Poltram Retard, Tramadol Aurovitas/Krka/Synteza/Vitabalans, Tramal, Tramal retard)


karina200

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy go odstawiam nie dość, że ból powraca, to staje się nerwowy i miewam lekki stan depresyjny. Zastanawiam się czy stopniowe zmniejszenie dawki do 100mg i branie Anafranil-u pomoże mi odstawić tramal?

Stany , które opisujesz to norma przy odstawce Tramala . Masz jedno wyjście , schodzenie powoli z dawek , nawet po 50mg co tydzień. Możesz oczywiście dołożyc delikatnie jakiś antydepresant , zapewne wspomoże i nie dopuści do większych depresji . Jednak problem może być z wchodzeniem leku depresyjnego . na początku może ( ale nie musi ) nawet pogorszyć stan zamin pociągnie w górę.

 

40 Dzień Absty od trutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z srednio-wysokiej dawki tramadolu (100-200) schodzi sie podobnie jak z lekow antydeprsyjnych, czyli bardzo powoli obniza sie dawke w wzglednie dlugim okresie czasu. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale 150 mg tramala dorównuje blokiem wychwytu 5-ht 20-stce paroksetyny.

 

-- 08 sty 2014, 13:23 --

 

źródło

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16427041

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale 150 mg tramala dorównuje blokiem wychwytu 5-ht 20-stce paroksetyny.

To ile musi być tej Paroksetyny przy 2500 mg Trama, bo do takich dawek najczęściej dochodziłem , a nawet i często większych ( przez dwa dni ). Za to jakie potem rozkoszne depresje , jakie wychuchane i na własnej piersi wychodowane . I te fajowe gile z cieknącego non stop nosa , bóle mięśni ,,, czarujący amant w wersji bubel .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Dzisiaj lekarz przepisał mi tramadol (kapsułka zawiera 50 mg).Mam brać 3 tabletki dziennie + dodatkowo paracetamol.Kuracja ma trwać 30/40 dni. Teraz poczytałam o leku i trochę się boję. Czy można uzależnić się po takiej dawce i w takim czasie? Czy można po tym pracować?bo to że auta nie prowadzić to wiem :) dzięki za odpowiedzi i przepraszam jeśli wtrąciłam się do czyjegoś wątku,ale nie chciałam zaśmiecać forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolina ,uważam ,że ta dawka 150/ d. jest bezpieczna , skoro ma tylko pomóc na ból ,,, i jeśli nie będziesz jej zwiekszać. Czy można się uzależnić ? Zależy na kogo trafi . Ja sie uzależniłem , ale nie brałem tego na ból , tylko "rozrywkowo ".

 

-- 18 sty 2014, 12:04 --

 

50 dni bez Tramala

 

-- 20 sty 2014, 11:05 --

 

52 dzień bez Trama . Silne głody , tak silne ,że musiałem wziążć z rana trochę Naltrexonu .

 

-- 28 sty 2014, 12:39 --

 

60 dni bez tramala

Nastrój obniżony , lękliwy.

 

-- 07 lut 2014, 10:47 --

 

70 dzięń bez kur-wiszońskiego tramadolu . Kużwa je-bana MAĆ !!! Musiałem dziś załatwić listek tego tego pierdzielstwa jednemu kolesiowi ( dawne obiecanki ) . Tak sie kużwa nakręcilem ,że gdyby nie Naltrexon byłbym teraz na bani srani . Jestem zły i wkurw-wiony , co to jest ?

 

-- 17 lut 2014, 12:02 --

 

80 dzień bez Tramala,,, ciężko , z rana lęki i nastrój depresyjny , ów lęki -co dziwne - w ogóle nie reaguja na benzodiazepiny . Kużwa ile to jeszcze będzie trwać?

 

-- 20 lut 2014, 16:22 --

 

W 81 dniu wpadka . Ciągnalem 2 dni . Poszło razem 2000mg tramala .

Dziś 1 dzień bez tramala

 

-- 01 mar 2014, 12:37 --

 

10 dzień bez tramala

 

-- 21 mar 2014, 10:09 --

 

30 dzien bez tramala

 

-- 07 cze 2014, 17:27 --

 

109 dzien bez trutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W afrykańskiej roślinie Nauclea latifolia znaleziono tramadol, tzn. roślinka ta produkuje ten związek. Jak myślicie? TO był przypadek żę naukowcy wynaleźli ten związek zanim odkryli powyższy fakt? A może było odwrotnie - wyodrębili po cichu ten zwiazek i go opatentowali a teraz po latach prawda wyszła na jaw - żę tramal produkowany jest przez Nauclea latifolia.

 

-- 13 cze 2014, 10:53 --

 

Jak doszło do odkycia

cząsteczka tramalu wystepuje naturalnie w Afryce

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Dzisiaj lekarz przepisał mi tramadol (kapsułka zawiera 50 mg).Mam brać 3 tabletki dziennie + dodatkowo paracetamol.Kuracja ma trwać 30/40 dni. Teraz poczytałam o leku i trochę się boję. Czy można uzależnić się po takiej dawce i w takim czasie? Czy można po tym pracować?bo to że auta nie prowadzić to wiem :) dzięki za odpowiedzi i przepraszam jeśli wtrąciłam się do czyjegoś wątku,ale nie chciałam zaśmiecać forum :)

Ja przy dłuższym braniu (ok. 22 tygodni- bóle głowy w trakcie koszmarnej kuracji interferonem i rybawiryną) w dawkach 2-3x50 mg nie zauważyłem jakiegokolwiek uzależnienia. Bardziej mi doskwierały bóle głowy z odbicia po nagłym przerwaniu stosowania paracetamolu- konieczny był powrót do ponownego dawkowania. Dziś najbardziej na te bóle głowy pomaga mi Metocard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ,W 162 dniu abstynencji od Tramala o mału włos a zaliczyłbym wpadkę . Juz od samego rana silne głody i rozmyślunki narkomańskie , a może byc tak zaszaleć z tramalem . Ostatnio mi się forma poprawiła , to zaczynam myśleć o niszczycielskich głupotach na kiju . Jednak szybko w ruch poszedł Naltrexon i teraz cieszę się zwycięstwem nad demoniczną pokusą. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ,W 162 dniu abstynencji od Tramala o mału włos a zaliczyłbym wpadkę . Juz od samego rana silne głody i rozmyślunki narkomańskie , a może byc tak zaszaleć z tramalem . Ostatnio mi się forma poprawiła , to zaczynam myśleć o niszczycielskich głupotach na kiju . Jednak szybko w ruch poszedł Naltrexon i teraz cieszę się zwycięstwem nad demoniczną pokusą. :smile:

Brawo :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ból psychiczny, pustkę, a może już nie chcę się obudzić, czuję, że mi nie zależy. I to nie prowokacja, ani zwrócenie na siebie uwagę, naprawdę... choć tak to może brzmieć. Teraz kompletnie mi nie zależy i tak sobie łykam, jednocześnie pisząc ze znajomymi na fb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje po przedawkowaniu?

 

Następuje depresja oun, depresja ośrodka oddechowego w pniu mózgu i w skrajnych przypadkach zgon. Ponadto jeżeli bierzesz jakieś leki przeciwdepresyjne o działaniu proserotoninowym to w połączeniu z tramadolem (który ma działanie m.in. serotoninergiczne) może dojść do ZS. No a nawet jak nic Ci nie będzie to "podjadając" tak sobie tramal do pogaduszek na fb, ani się obejrzysz, a wpiep... się w uzależnienie.

 

-- 21 wrz 2014, 21:39 --

 

Jeśli masz myśli samobójcze to skonsultuj się ze swoim lekarzem albo zgłoś na izbę przyjęć szpitala.

 

Ponadto możesz uzyskać pomoc tu-

http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej

http://www.116111.pl/ - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

http://www.telefonzaufania.org.pl/ - telefon zaufania

http://www.niebieskalinia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie łykam tego do pogaduszek :( skończyły mi się benzo, już nie mam nic

 

-- 21 wrz 2014, 21:45 --

 

na tę chwilę zrobiłam się senna i trochę widzę jak za mgłą, ale nie jest tragicznie. Dodam, że od miesiąca biorę paroksetynę i zmagam się z myślami samobójczymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×