Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk29, niekoniecznie, zobacz ile osób narzeka na senność i zmęczenie po wenlafaksynie, nawet biorąc 150mg, a przecież ona ma działać na noradrenalinę. Poza tym noradrenalinowe działanie powinno sprzyjać powstawaniu lęków (odczułem to na metylofenidacie), a jednak dla mnie wenla jest najlepsza na lęki. Swego czasu napisał na forum koleżka, który twierdził że leczy się w jakiejś klinice w Stanach i twierdził że bierze 450mg wenli + 450mg bupropionu + 120mg mirtazapiny. Totalny szok, wydawało mi się że takie ilości to człowieka wystrzelą na orbitę, a on pisał że wciąż jest apatyczny i przygnębiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie lęki na noradrenalinie. U mnie czasami się jakiś pojawi ale ja je traktuję raczej jak uboki. Jak się mózg przyzwyczai do ustabilizowanego poziomu noradrenaliny to myślę, że raczej lęki się nie powinny ujawniać. Właściwie to zwiększanie poziomu noradrenaliny raczej idzie w kierunku w którym to użytkownika powinni się bać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jednak się złamałam i wypiłam u sąsiadów 2 piwa (w ciągu 5 godzin).

I teraz żałuję...

Wczoraj niby czułam się dobrze,

ale dziś - tak jakby wszystko co było już lekko zaleczone wróciło na nowo.

Wróciłam chyba do początku mojego krótkiego leczenia.

Było już tak, że przestałam się czuć ciągle zmęczona a teraz kompletna klapa, na nic nie mam siły.

Zero apetytu.

Jedyne co to lęki nie wróciły (dzięki Bogu).

 

Zła jestem na siebie :evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jednak się złamałam i wypiłam u sąsiadów 2 piwa (w ciągu 5 godzin).

I teraz żałuję...

Wczoraj niby czułam się dobrze,

ale dziś - tak jakby wszystko co było już lekko zaleczone wróciło na nowo.

Wróciłam chyba do początku mojego krótkiego leczenia.

Było już tak, że przestałam się czuć ciągle zmęczona a teraz kompletna klapa, na nic nie mam siły.

Zero apetytu.

Jedyne co to lęki nie wróciły (dzięki Bogu).

 

Zła jestem na siebie :evil::evil::evil:

 

jutro albo pojutrze bedzie ok, nie martw sie to mala dawka alkoholu, luzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jednak się złamałam i wypiłam u sąsiadów 2 piwa (w ciągu 5 godzin).

I teraz żałuję...

Wczoraj niby czułam się dobrze,

ale dziś - tak jakby wszystko co było już lekko zaleczone wróciło na nowo.

Wróciłam chyba do początku mojego krótkiego leczenia.

Było już tak, że przestałam się czuć ciągle zmęczona a teraz kompletna klapa, na nic nie mam siły.

Zero apetytu.

Jedyne co to lęki nie wróciły (dzięki Bogu).

 

Zła jestem na siebie :evil::evil::evil:

 

Ja ostatnio wypiłem trzy piwa, ale rzeczywiście potem są zjazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku lat zazywam velafax,moge smialo powiedziec ze uratowal mi zycie.

Nie bede opisywac moich przezyc z nerwica lękowa ale bylo to ok 10 lat wyjetych z zyciorysu.

Ale chcialam zapytac osoby ktore stosuja ten lek (to jest generyk) a oryginal to Efectin. Czy zauwazyliscie jakies objawy uboczne w postaci zaburzn pamieci?

Od jakiegos roku ( a zazywam go chyba juz z 5 lat) zauwazylam u siebie takie objawy,ja osoba z doskonala kiedys pamiecia zaczynam miec skleroze....zapominam slow,nie potrafie sie wyslawiac tak plynnie jak kiedys. Nawet chcac napisac tego posta musialam pojsc sprawdzic nazwe mojego leku! Zaapominam to co jeszcze kilka sekund temu bylo tematem rozmow ! oczywiscie przypomne sobie ale wymaga to chwili zastanowienia ...czasem dluzej.Piszcie jezeli mieliscie takie doswiadczenia lub przypuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zjazdów nie mam :) dobre piwo nie jest złe :) EARTH nie bądź na siebie zła bo to juz sie stalo. Bedzie dobrze :):):)

 

ALDARA35 nie wiem jak u Ciebie ale z tego co sie orientuje to zaburzenia pamięci występują np w depresjii. Ja tak mam jak mnie depra sieknie. Tyle ze Ty juz bierzesz lek 5 lat. A ja wlasnie mam takie rozmyślania czy po dluzszym braniu tych lekow będziemy mieli zryty mozg ? Cos tam na pewno sie odbije na bani...ciekawe co będzie na starość ?

 

-- 21 wrz 2014, 23:16 --

 

TOMASZ XYZ a ile czasu jestes na wenli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, ja od 3 dni na zmniejszonej dawce.Czy lepiej?Chyba ciut lepiej skoro drajweruje i się nie boję aż tak, nawet późnym wieczorem, poza tym sporo miałem w ten wekend obowiązków i dałem rano.A jutro..pierwszy dzień w pracy po ponad 1,5 miesięcznej przerwie.Trzymajcie za mnie kciuki, no nawet nie fizycznie ale tak symbolicznie w myślach:). Mam nadzieje, że dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na pewno będę trzymać kciuki za Ciebie Kimek :) powodzenia i wszystkiego dobrego :)

 

-- 21 wrz 2014, 23:59 --

 

ALDARA no cos w tym jest :) ja juz kiedys pisalam, ze jak depra to nawet chowam chleb do lodówki albo cos zostawiam niezakrecone. Nie wiem co mowie...a jak depra idzie sobie to i ja lepiej kumam :) no pewnie nie będziemy pamiętać na starość. Moze będziemy popuszczac i byc upierdliwi i moczyć sztuczna szczękę hihi także nie wiem co lepsze :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zjazdów nie mam :) dobre piwo nie jest złe :) EARTH nie bądź na siebie zła bo to juz sie stalo. Bedzie dobrze :):):)

 

ALDARA35 nie wiem jak u Ciebie ale z tego co sie orientuje to zaburzenia pamięci występują np w depresjii. Ja tak mam jak mnie depra sieknie. Tyle ze Ty juz bierzesz lek 5 lat. A ja wlasnie mam takie rozmyślania czy po dluzszym braniu tych lekow będziemy mieli zryty mozg ? Cos tam na pewno sie odbije na bani...ciekawe co będzie na starość ?

 

--

crayzyalexxx - dziś już trochę lepiej ;)

Zgadzam się z Tobą, że te leki na pewno dobrego w mózgu i całym oraganizmie nie robią. Mózg ryją na 100%.

Dlatego zrobię WSZYSTKO, żeby brać je jak najkrócej. Gotowa jestem zacząć biegać, wrócić na jogę... itd....

 

Witam Wszystkich, ja od 3 dni na zmniejszonej dawce.Czy lepiej?Chyba ciut lepiej skoro drajweruje i się nie boję aż tak, nawet późnym wieczorem, poza tym sporo miałem w ten wekend obowiązków i dałem rano.A jutro..pierwszy dzień w pracy po ponad 1,5 miesięcznej przerwie.Trzymajcie za mnie kciuki, no nawet nie fizycznie ale tak symbolicznie w myślach:). Mam nadzieje, że dam radę.

 

Klimek - NA PEWNO będzie lepiej!!! Trzymam za Ciebie kciuki!!!

 

-- 22 wrz 2014, 10:01 --

 

ALDARA no cos w tym jest :) ja juz kiedys pisalam, ze jak depra to nawet chowam chleb do lodówki albo cos zostawiam niezakrecone. Nie wiem co mowie...a jak depra idzie sobie to i ja lepiej kumam :) no pewnie nie będziemy pamiętać na starość. Moze będziemy popuszczac i byc upierdliwi i moczyć sztuczna szczękę hihi także nie wiem co lepsze :):):)

 

 

Ja też tak mam.

Potrafię np. dzwonić do kogoś i zanim się połączę zapominam do kogo dzwonię ... :)))

 

-- 22 wrz 2014, 20:16 --

 

Dziś czuję się już wiele lepiej :yeah:

Energia zaczyna na mnie spływać i myśli jakoś się układają :)

Mniej czarno widzę i po lękach śladu nie ma :)

Nie przeraża mnie pranie do rozłożenia, zmywanie, gotowanie, itd...

Wiem co będę robić jutro - nie muszę zapisywać :)))

Mam nadzieję, że to nie zniknie.

Taką czuję ulgę.....................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem pierwszy dzień w pracy na 12godzin i dalem rade, dzis jestem drugi dzień tez na 12 h i tez poki co jest w miare ok.Po zmniejszeniu dawki przez lekarza rodzinnego dalo lepszy efekt.Mniejjestem przytlumiony napewno.Wrociła mi nadzieja, że powinno być co raz lepiej, choć odrealnienia itp są ale takie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam straszne zaparcia po 150mg wenlafaksyny. Ma ktoś tak? Czy jest to skutek uboczny? Czy przejdzie( jestem na 150tce od niecałych 2 tygodni)

Nie wiem jak jest na 150mg ale na 75mg tez mialem i przeszlo po 3 miesiacach.

 

-- 23 wrz 2014, 12:53 --

 

lucy1979 Mialas jakies silne skutki uboczne podczas zwiekszania dawki leku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wenlafaksynie (150 mg) zaczęły mi strasznie wypadać włosy. Mam już prześwity. Od prawie tygodnia biorę sertralinę, ale włosy nadal wypadają. Ile trzeba czekać, aby ten efekt uboczny zniknął? A może to już ubok kolejnego leku? Dodam, że fizycznie jestem zdrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×