Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ja to nie wiem skąd u lekarzy taka dziwna mentalność - wypisywania leków na styk na dwa miesiące. A co jeśli po miesiącu będę chciała wyższą dawkę?? To mam znów zapierniczać czekać w kolejce 2 godziny. U mnie w mieście to na NFZ trzeba czekać dwa miesiące. A potem mi braknie idę do innego, ten chce żeby się leczyć na stałe u tamtego żeby mieć jednego lekarza. Rodzinny nie wypisze bo muszę mieć zaświadczenie, jak mi się ciągle teraz zmieniaja leki to na ch... mi to zaświadczenie. Leżą kopie hospitalizacji mam tam diagnozę i może być tylko lek wypisany na karcie informacyjnej. biore same antydepresyjne SSRI ostatnio to co taka nie może mi wypisać głupiej recepty? Poszlam do innej poradni w obcym miescie a to rodzinny pani moze wypisać. A rodzinny chce zaswiadczenie od psychiatry inaczej nie wypisze......... Mogliby wypisać na pół roku tych leków i byłby świety spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam osob, ktorzy mimo, ze fluo swietnie na nich dzialalo musieli z roznych wzgledow zmienic lek. Na co przechodziliscie i z jakim skutkiem? Ja szukam kuzynki fluoksetyny, ale z tego co czytam nie ma takiej opcji, bo mimo ze leki naleza do tej samej grupy - SSRI sa bardzo zroznicowane.

Suche mechanizmy dzialan raczej tu na niewiele sie zdadza. Co wiemy o fluoksetynie? Ma profil aktywizujacy i chyba to mi pomoglo, ale to tez:

- najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.

Co w takim razie o niej myslec? Jest to bardzo nietypowy SSRI, wiec dlaczego nam pomaga? Czyzby nie chodzilo tu o serotonine? Potwierdzeniem tego mogloby byc to, ze jest najmniej selektywny? Kilka osob sugerowalo zazywanie sertraliny, ponoc podobnej, ale czy rzeczywiscie? Sertralina jest bardzo silnym i najmniej selektywnym inhibitorem w.z. serotoniny.

 

Powoli trace wiare, ze znajde inny lek ktory pomoze, tak jak fluoksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam osob, ktorzy mimo, ze fluo swietnie na nich dzialalo musieli z roznych wzgledow zmienic lek. Na co przechodziliscie i z jakim skutkiem? Ja szukam kuzynki fluoksetyny, ale z tego co czytam nie ma takiej opcji, bo mimo ze leki naleza do tej samej grupy - SSRI sa bardzo zroznicowane.

Suche mechanizmy dzialan raczej tu na niewiele sie zdadza. Co wiemy o fluoksetynie? Ma profil aktywizujacy i chyba to mi pomoglo, ale to tez:

- najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.

Co w takim razie o niej myslec? Jest to bardzo nietypowy SSRI, wiec dlaczego nam pomaga? Czyzby nie chodzilo tu o serotonine? Potwierdzeniem tego mogloby byc to, ze jest najmniej selektywny? Kilka osob sugerowalo zazywanie sertraliny, ponoc podobnej, ale czy rzeczywiscie? Sertralina jest bardzo silnym i najmniej selektywnym inhibitorem w.z. serotoniny.

 

Powoli trace wiare, ze znajde inny lek ktory pomoze, tak jak fluoksetyna.

A czemu chcesz zmienic fluoksetyne na cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

libido (wiem, ze wszystkie powoduja dysfunkcje, ale na wszystkich dany lek dziala inaczej tak wiec nie ma reguly) i wzrost masy ciala.. Zreszta to niewazne, wazne czy sa osoby, ktore po zamianie fluo na inny lek czuli sie rownie dobrze? U mnie po zamianie na escitalopram bylo tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

libido (wiem, ze wszystkie powoduja dysfunkcje, ale na wszystkich dany lek dziala inaczej tak wiec nie ma reguly) i wzrost masy ciala.. Zreszta to niewazne, wazne czy sa osoby, ktore po zamianie fluo na inny lek czuli sie rownie dobrze? U mnie po zamianie na escitalopram bylo tragicznie.

Jak sie czules na tym escitoplarmie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do Fluo, 10 mg miansaryny. Pierwsza tabletka uśpił mnie na cały kolejny dzień. Teraz 3 dzien i już trochę lepiej ale i tak śpię do 14, ledwo schodzę z łóżka. Tylko niepokoi mnie, że utopił jak by działanie fluo. Nie ma już huśtawek, jest stabilnie ale kiepsko. Tak jak by Fluo przestało działać. Co myślicie nad odstawieniem miansy ?? czy czekać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do Fluo, 10 mg miansaryny. Pierwsza tabletka uśpił mnie na cały kolejny dzień. Teraz 3 dzien i już trochę lepiej ale i tak śpię do 14, ledwo schodzę z łóżka. Tylko niepokoi mnie, że utopił jak by działanie fluo. Nie ma już huśtawek, jest stabilnie ale kiepsko. Tak jak by Fluo przestało działać. Co myślicie nad odstawieniem miansy ?? czy czekać....

Czekac to mala dawka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie fatalnie - na nic nie pomogl, ale to co zrobil z moja seksulnoscia to po prostu przeszlo moje pojecie. Do teraz mam problemy przede wszystkim z erekcja, z libido i przedwczesnym wytryskiem. Dlatego jestem w rozkroku. Boje sie innych SSRI, ale z drugiej strony pomogla mi fluoksetyna. Gdyby nie to juz chyba nigdy nie probowalbym SSRI, a tak w glowie siedzi mysl ze moze jednak cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję szansę jeszcze raz fluoksetynie.Po niudanych przygodach z innymi antydepami.Wcześniej fluo brałem miesiąc i nie zadziałała.Jednak to jedyny lek po sertralinie po których nie mam uciążliwych uboków i być może nie przytyję.Z mojego z ważywionego stanu i tej marni może ona mnie wyciągnie .Narazie 5 dzień na 20mg.Ale i tak mniej się męczę niż wtedy kiedy nie brałem ssri.Mam nadzieję że po 2 tygodniach będzie lepiej i będę mógł ruszyć na terapię.Trzeba walczyć ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję szansę jeszcze raz fluoksetynie.Po niudanych przygodach z innymi antydepami.Wcześniej fluo brałem miesiąc i nie zadziałała.Jednak to jedyny lek po sertralinie po których nie mam uciążliwych uboków i być może nie przytyję.Z mojego z ważywionego stanu i tej marni może ona mnie wyciągnie .Narazie 5 dzień na 20mg.Ale i tak mniej się męczę niż wtedy kiedy nie brałem ssri.Mam nadzieję że po 2 tygodniach będzie lepiej i będę mógł ruszyć na terapię.Trzeba walczyć ;p

Fajna fota :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na 20 mg flu jest jakoś tam ale za słabo a lekarz nie chce podwyższyć. Teraz jest tak, że mam w miarę ok nastrój ale jedyne co chce to albo się zaćpać - czego nigdy nie robiłem, albo łyknąć cyjanek i zasnąć na stałe. W ogóle nie mam już ochoty na dalsze działanie w życiu- dążenie do przedłużenia gatunku. To się robi bez sensu i już nawet nie wiem czy to ma związek z depresją.... W nocy miałem nawet sens, że umarłem :shock:. Zanstanawiam się czy jak inny lekarz zmieni dawkę i będę się czuł super fajnie czy to coś zmieni. Czy będę chciał coś zmienić :shock: .

Ma ktoś tak, albo miał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy fluoksetyna w dawce nawet 20 mg zaburza libido znacznie, erekcje. Nawet jak bym codziennie biegal? ;) Wiem ze to jest troszeczke niestowowne pytanie w moim przypadku, bo mam silną depresje, czuje się jak śmieć, stan mojego umysłu jest słaby. I jezeli mialo by pomoc to ta kwestia jest drugorzedna,a pozatym i tak nie mam dziewczyny i jej nigdy nie miałem, no ale pytam z czystej ciekawosci. Depresja24h takie operacje mozgu sa wykonywane w Bydgoszczy przez profn Harata. Ja jakis czas temu zywo sie tym interesowalem, ale odpuscilem temat, bo i tak nie mam pieniędzy, a sa to bardzo duze sumy. Głeboką stymulację robili na jakies inne dolegliwosci, natomiast wszczepiają ten stymulator nerwu błędnego rutynowo na depresje, ale nie wiem jaka jest skutecznosc tego. Jak byś miała jakies info daj znać, razem zawsze razniej, a na mnie możesz liczyć, bo rowniez jestem zdeterminowany zeby z tego wyjsc. Chociaz nie powiem obawiam się tych ingerencji operacyjnych ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy fluoksetyna w dawce nawet 20 mg zaburza libido znacznie, erekcje. Nawet jak bym codziennie biegal? ;) Wiem ze to jest troszeczke niestowowne pytanie w moim przypadku, bo mam silną depresje, czuje się jak śmieć, stan mojego umysłu jest słaby. I jezeli mialo by pomoc to ta kwestia jest drugorzedna,a pozatym i tak nie mam dziewczyny i jej nigdy nie miałem, no ale pytam z czystej ciekawosci. Depresja24h takie operacje mozgu sa wykonywane w Bydgoszczy przez profn Harata. Ja jakis czas temu zywo sie tym interesowalem, ale odpuscilem temat, bo i tak nie mam pieniędzy, a sa to bardzo duze sumy. Głeboką stymulację robili na jakies inne dolegliwosci, natomiast wszczepiają ten stymulator nerwu błędnego rutynowo na depresje, ale nie wiem jaka jest skutecznosc tego. Jak byś miała jakies info daj znać, razem zawsze razniej, a na mnie możesz liczyć, bo rowniez jestem zdeterminowany zeby z tego wyjsc. Chociaz nie powiem obawiam się tych ingerencji operacyjnych ;-)

 

U mnie osłabia reakcje na bodżce seksualne i nie czuję wcale żadnej przyjemności przy tych sprawach czyli osłabia.Wytrysku nie w tej dawce dochodze jak wcześniej.Tylko teraz laska może się bujać na moim wacoruchu a ja oglądać film albo grac na pleju i sie pytać czy już koniec :lol: Zresztą nara zie mało mnie to obchodzi wolę to niż silną depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas czytam o tych SSRI i wiecie co wam powiem? Wydaje mi sie, ze w naszym przypadku - tym ktorym pomaga fluo - serotonina nie odgrywa az tak duzej roli. Zobaczcie, ze mimo, iz Prozac był pierwszym lekiem tego typu jest najmniej typowym. Jest najslabszym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, ale dziala bardzo rozlegle (najmniej selektywny), przez co posrednio ma wplyw na wydzielenia dopaminy i noradrenaliny. Kiedy probowalem zamiast seronilu esci, bo mial miec mniej skutkow ubocznych, ta bomba serotoniny esci w ogole mi nie pomogla. Moze problemem tych, ktorzy reaguja pozytywnie na fluo jest dopamina albo noradrenalina. To nie przypadek, ze mowi się o SSRajach jako o zamulaczach, a fluo przeciwnie - aktywizuje. Ma ktos porownanie w zazywaniu fluo z dzialaniem jakichs tlpd albo moklobemidu ewnetualnie wellbutrinu/edronaxu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do fluo to ona dziala najsłabiej na serotonine ze wszystkich SSRI, ale pojedyncza dawka, po miesiącu w wyniku kumulacji osiąga takie stężenie że blokuje serotonine porównywalnie do innych SSRI, przeglądałem kiedyś wykresy koncentracji leku i wpływu na wychwyt serotoniny i po miesiącu osiągała 80% blokade czyli tak jak inne, bardziej aktywizuje bo ma dodatkowe dzialanie którego np nie ma escitalopram a nie dlatego ze na serotonine dziala słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×